Ev Yapımı Duvar Kağıdı Çıkarıcı Yapımı

Ev Yapımı Duvar Kağıdı Çıkarıcı Yapımı

Ev Yapımı Duvar Kağıdı Çıkarıcı Nasıl Yapılır ve Kullanılır?

Duvar kağıdını çıkarmak ve artık duvar boyası kullanmak isteyen birçok insan vardır eminim. Doğru araçlar ve teknikler olmadan, duvar kağıdının kaldırılması hayal kırıklığına yol açan bir proje olabilir. Sıvı duvar kağıdı çıkarıcılar, eski kağıtları gevşetmek ve sökmek için işe yarar . Ancak, kokuları, maliyetleri ve toksisiteleri ile kimyasal bazlı duvar kağıdı çıkarıcılar birçok kişi için zararlı olduklarından istenmeyebilir. Oysa harika bir alternatif var, kendiniz ev yapımı duvar kağıdı çıkarıcı hazırlayabilirsiniz, üstelik tamamen doğal.

Ev Yapımı Duvar Kağıdı Çıkarıcı Yapımı

Sirkenin içerdiği asetik asit, duvar kağıdının yapışkanının çözülmesine yardımcı olur. Ev Yapımı Duvar Kağıdı Çıkarıcı Yapımı

İhtiyacınız Olacak Malzemeler

Kullanılacak aletler ve ekipmanlar

  • Püskürtmek için sprey şişesi
  • Sünger
  • Macun spatulası
  • Duvar kağıdını delmek için dikiş ruleti
  • Temiz kova
  • Karıştırma kabı
  • Koruyucu örtü

Malzemeler

  • Beyaz sirke
  • Ilık su

Duvar kağıdını hazırlamak

Duvar kağıdını delmek, duvar kağıdını kaldırmak için gerekli bir adımdır. Kağıt üzerine yapılacak delikler, sökücü solüsyonun duvar kağıdının içine ve arkasına girmesine izin verir. Duvar kağıdı yüzeyine minik delikler açmak için bazı özel delici aparatlar var, bu tür aletler temin edemezseniz, alternatif olarak dikiş ruleti kullanabilirsiniz.

Sertçe bastırmadan sadece kağıdı delecek kadar bir basınç uygulayarak, duvar yüzeyinde ruleti gezdirin.

Solüsyonun hazırlanması

Temiz bir kaba 2 bardak beyaz sirke koyun . 2 bardak ılık suyuda ilave edin. Bir kaşıkla karıştırın.

Karışımı sprey şişesine doldurun, ve artık solüsyonumuz kullanıma hazır.

Koruyucu örtü ile ıslanmasını ve kirlenmesini istemediğiniz alanları korumaya alın. Duvar kağıdının yüzeyini iyice doyuracak şekilde solüsyonu püskürtelim.

Karışımı dağıtmak ve duvar kağıdına iyice yedirmek için süngeri kullanın .

Aynı anda tüm duvar kağıdını kaldırmaya çalışmak yerine küçük alanlarda halinde çalışın. Solüsyon kurumadan kağıdı kaldırmak gerekiyor, o yüzden her defasında kurumadan kağıdı sökebileceğiniz kadar alanı ıslatın.

Macun spatulası ile kağıdın kenarlarını kaldırın ve duvar kağıdını sökmeye başlayın. kağıdın kolaylıkla kalktığını göreceksiniz .

Ev Yapımı Duvar Kağıdı Çıkarıcı Yapımı

Buhar makinesi

Kaldırılması zor duvar kağıtları veya çok geniş duvarların kaplandığı durumlarda varsa buhar makinesi kullanabilirsiniz. Buhar makinesini çalıştırın ve en az 10-15 saniye yüzle buharın temasını sağlayacak şekilde yavaş hareketlerle tüm yüzeyi taryın.

Buhar duvar kağıdına nüfuz eder ve yapıştırıcıyı çözer. Bazı durumlarda, duvar kağıdı buharı o kadar etkilidir ki, duvar kağıdını elle duvardan çıkarmak yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?