Ev Koridor Boya Renkleri | Dar Modern Koridor Dekorasyon Fikirleri

Ev Koridor Boya Renkleri | Dar Modern Koridor Dekorasyon Fikirleri

Ev Koridor Boya Renkleri

Evinizin koridorunu tarif etmek için kullanacağınız kelime hangisi olurdu? Çarpıcı, romantik, muhteşem, sıcak, samimi, heyecan verici, muhtemelen bu kelimelerden hiç biri değil. Ama neden olmasın, sizinde böyle tarz sahibi bir koridorunuz olabilir. Ev koridor boya renkleri ile tüm bu geçiş alanlarını değiştirmeniz mümkün. Ayrıca sizler için modern koridor dekorasyonları ve dar koridor dekorasyon fikirleri vermek için renk ve dekorasyon örneklerini araştırdık, koridorunuz için muhteşem fikirler sizi bekliyor.

Ev Koridor Boya Renkleri Ne Olmalı

Evlerde genellikle karanlık ve loş yerler hep koridorlar olur. Koridorların çoğu dar ve kasvetli bir havası vardır.Öncelikle karanlık bir koridoru aydınlatmak için kullanabileceğiniz renklerden başlayalım, size 3 renk tavsiyemiz var.

Açık tonlarda ahşap ve beyaz mobilyalar
Açık tonlarda ahşap ve beyaz mobilyalar

Sokak kapısından girer girmez sizi rahatlatacak bir görüntü istiyorsanız bunu deneyebilirsiniz. Açık tonlarda ahşap ve beyaz mobilyalar, çok açık çakıl grisi tonunda duvarlar ve iç açıcı deniz motifleri. Bu tarz bir koridor için yumuşak çok açık taş renkleri, aynı şekilde çok açık kum renkleri, deniz kabuğu pembeleri ile koridorunuzu renklendirebilirsiniz.

Büyük çerçeveler içinde birbirini tamamlayan renk ve resimler
Büyük çerçeveler içinde birbirini tamamlayan renk ve resimler

Büyük çerçeveler içinde birbirini tamamlayan renk ve resimler, çerçevelerle aynı tonda mobilyalar ve beyaz duvar. Koridorunuz için beyaz renk çok güzel bir seçim olur. Fotoğraftaki gibi parlak beyaz duvarlar ve canlı koyu mavi detaylar oldukça şık ve aydınlık.

Sarı ve beyaz
Sarı ve beyaz

Sarı ve beyazı birlikte kullanabilirsiniz. Koridorunuza güneşin doğmasına izin verin, oldukça aydınlık keyifli bir dekorasyon denemekten korkmayın.Bu koridordaki renk şemalarından ilham alıyor musunuz? Mutlu dekorasyonlar!

Modern Koridor Dekorasyonu

Sırf bir “oda” olmadığı için koridorların ihmal edilmemesi gerekiyor. Koridorunuz, konuklarınızın evinize geldiklerinde gördükleri ilk şey olduğunu unutmayın. Bu nedenle hem işlevsel hemde misafirperver bir alan olmalı. Biraz ustalıkla, çok modern tarz sahibi bir koridor oluşturmanız mümkün. Ev koridor boya renkleri de modern dekorasyonun en önemli ayrıntıları dır.

Beyaz ve altının müthiş uyumu
Beyaz ve altının müthiş uyumu

Beyaz ve altının müthiş uyumu, geometrik desenli bir kilim çok şık ve inanılmaz aydınlık bir koridor. Ev koridor boya renklerinin ne kadar önemli olduğunu unutmayalım.

Modern ve tarz sahibi bir koridor
Modern ve tarz sahibi bir koridor

Modern ve tarz sahibi bir koridor. Duvar rengi koyu olduğunda, buradaki gibi beyaz çerçeveler içinde resim ve aile fotoğraflarıyla zengin bir görüntü elde edilebilir, yine kapı çerçeveleri de beyaz olursa birbirini tamamlar.

Yuvarlak bir ayna, dar bir konsol
Yuvarlak bir ayna, dar bir konsol

Yuvarlak bir ayna, dar bir konsol oldukça sade ve ferah bir koridor. Modern şık bir görüntü, konuklarınızı karşılamak için oldukça başarılı bir dekorasyon.

Ferah ve çağdaş bir koridor
Ferah ve çağdaş bir koridor

Ferah ve çağdaş bir koridor, rustik ahşap kirişler sıcak bir hava vererek koridorda güzel bir denge sağlamış.

Koridor duvarındaki ayna kolleksiyonu
Koridor duvarındaki ayna kolleksiyonu

Koridor duvarındaki ayna kolleksiyonu, hem görsel bir zenginlik sunuyor, hemde bu loş koridora ışığı yansıtıyor.

Koridor duvarında taş sütunlar
Koridor duvarında taş sütunlar

Koridor duvarında taş sütunlar şeklindeki çalışma oldukça sanatsal durmuş. Bu loş koridor modern ve romantik çizgiler taşıyor.

Dar Koridor Dekorasyon Fikirleri

Uzun zaman önce, biz insanlar bir odadan diğerine geçmek için koridoru keşfettik. Oldukça kullanışlıdırlar ancak çoğu zaman evin ortasında uzun, dar, penceresiz bu alanları dekore etmek zor olabilir, çünkü alan dardır ve loştur. Şimdi koridorlara hayat verme ve onları daha neşeli hale getirme zamanı.

Dar uzun bir halı yada kilim
Dar uzun bir halı yada kilim

Dar uzun bir halı yada kilim ve açık renge boyanmış duvarlar iyi bir seçim, koridor sonuna yerleştirilecek bir obje ve bir tablo odak noktasını ileriye taşıyacaktır, bu dar koridoru bir nebze olsun daha aydınlık ve ferah gösterir.

Koridorda ard arda aydınlatma
Koridorda ard arda aydınlatma

Koridorda ard arda sıralamanıza uygun bir aydınlatma seçerseniz daha geniş ve uzun gösterebilirsiniz.

Açık renge boyanmış bir koridor
Açık renge boyanmış bir koridor

Açık renge boyanmış bir koridor, ve koridora açılan kapı alanı dahada darttığı için sürgülü kapıya çevrilmiş, bu da dar alanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Ayna Koridor
Ayna Koridor

Çok küçük bir koridorunuz varsa duvarın birini komple ayna yapabilirsiniz, oldukça geniş gözükecektir.

Ahşap paneller
Ahşap paneller

Ahşap paneller, koridor duvarlarınız için pratik ve karakteristik bir seçimdir. Sentetik bir boya ile boyarsanız rahatlıkla zaman zaman silebilirsiniz.Alan dar olduğu için boydan boya raf iyi bir fikir, altı ve üstü rahatlıkla kullanılabilir.

Koridora Hangi Renk Yolluk Kullanmalı

Koridor halısının rengi büyük olasılıkla, evin tamamının dekorasyonuna uygun bir renk olacaktır. Evin geri kalanından farklı bir renk kullanmak dekorasyonunuzu çok uyumsuz bir hale getirebilir. Koridor halılarınız evinizin diğer bölümlerindeki halılarla kombin bir tonda da olabilir, tonları birbiri ile kaynaşacak renklerden seçmekte önemli.

Hiç kimse koridorda veya merdivende çok zaman harcamıyor, ancak bu geçiş alanlarının şık ve güzel görünmesi gerekmediği anlamına gelmiyor. Ambiyansın nötrden, daha misafirperver bir havaya bürünmesini istiyorsanız, çözüm çok basit: görsel çekiciliği olan bir koridor halısı kullanın.

Koyu renk yer döşemeli bir koridor
Koyu renk yer döşemeli bir koridor

Koyu renk yer döşemeli bir koridor, kontrast için beyaz ve sarı gibi parlak renkli bir halı ile tamamlanabilir.

Dalgalı biçim halı kullanımı
Dalgalı biçim halı kullanımı

Bir koridor halısı, sadece deseni ve rengi ile değil şekli ile de dikkat çeker. Bu dalgalı biçim tasarımın tümüne minimalist bir hava veriyor.

Krem ​​veya bej tonların kullanımı
Krem ​​veya bej tonların kullanımı

Beyaz bazen biraz fazla parlak olabilir, bu yüzden güzel bir alternatif krem ​​veya bej gibi renkleri kullanmak. Kahverengi tonlarıyla birleştiğinde olağanüstü iyi görünürler.

Goblen örgülü, gerçek el dokuması kilim
Goblen örgülü, gerçek el dokuması kilim

Koridorunuz için dikkat çekici bir kilim kullanın. Goblen örgülü, gerçek el dokuması kilim bu alana sıcak ve samimi bir hava vermiş.

Koridor uzunluğuna göre halı kullanımı
Koridor uzunluğuna göre halı kullanımı

Evinizde canlı renkler kullanmaktan korkmayın. Parlak renkli bir koridor halısı gerçekten evinizin dekorunu canlandırabilir. Ters etki için uzun ve dar bir koridorda yatay yada daha kısa bir koridoru uzun göstermek için dikey çizgiler tercih edilebilir.

Simetrik dekorasyon
Simetrik dekorasyon

Birleşik bir görünüm oluşturmak için koridordaki halınızın rengini duvarlarla eşleştirin. Simetrik bir dekorasyon, uzun bir koridorun daha davetkar görünmesini sağlayabilir.

Temiz çizgiler ve renk kontrastları
Temiz çizgiler ve renk kontrastları

Temiz çizgiler ve renk kontrastları sade bir koridora neşeli bir hava katmak için oldukça iyi bir seçenek. Bir chevron deseni basit çizgilerin dinamik versiyonudur.

Çiçek baskıları ve desenleri
Çiçek baskıları ve desenleri

Çiçek baskıları ve desenleri genellikle vintage veya geleneksel bir görünüme sahiptir, ancak aynı zamanda bir alanı modern veya tropik gösterebilir. Bu Akdeniz koridoru size ilham verebilir.

Ev Koridor Boya Renkleri | Dar Modern Koridor Dekorasyon Fikirleri” yazısında 4 düşünce

  1. Aylin Karaca diyor ki:

    boya kaliteleriniz yetmiyor gibi bir de böyle dekor tavsiyeleri ile bize yön veriyorsunuz gerçekten helal olsun içerikleriniz de cok güzel 🙂

  2. Nesli Cansoy diyor ki:

    permomax beyaz bouya ile koridorları boyadık gerçekten insanın içini açıyor renkleriniz inanılmaz boya kalitesi ile pürüzsüz oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?