Bebek odası için mükemmel boya renkleri

Bebek Odası Boya Renkleri

Bebek odası için mükemmel boya renkleri

Genelde bebek odası boya renkleri seçmek oldukça zordur. Özellikle de etrafta çok sayıda bebek odası renk seçenekleri olduğunda daha da zor olabilir. En iyi bebek odası boya renkleri seçimi için bebek odası renk uyumu nasıl olmalı bilmeniz gerekir.

Bebek odası renk uyumu

Bebek odası için mükemmel boya renkleri ve bebek odasında renk uyumu için sizler adına bazı örnekler oluşturduk. Bebek odası için bu fikirlerden faydalanabilirsiniz.

Gri ve Altın Renk Tonları
Gri ve Altın Renk Tonları

Gri ve altın renk tonları odaya gerçekten sofistike bir his vermiş ve mükemmel bir kombinasyon oluşturmuş. Bebeğinin cinsiyetini öğrendikten sonra kolayca başka bir vurgu rengi ekleyebileceğiniz bir oda,belki kız bebek için daha fazla altın detaylar kullanılabilir ! Her iki durumda da, mükemmel!

Gri, aqua, mercan tonları
Gri, aqua, mercan tonları

Gri, aqua ve mercan tonlarında renklendirilmiş bir bebek odası. Desenin ön plana çıktığı duvar. Buna eşlik eden nötr gri tonunda duvarda düz şık çerçeveler. Renkli detaylarla zenginleştirilmiş mobilyalar. Oldukça şık, bir bebek odası. Bebek odası için mükemmel renklere güzel bir örnek.

Kırmızı, Beyaz ve Turkuaz
Kırmızı, Beyaz ve Turkuaz

Kırmızı, Beyaz ve Turkuaz, oldukça iddialı bir kombinasyonu. Genellikle kız bebek odaları için klişe pembe tonları düşünülür. Daha şık daha çarpıcı renkleri bir araya getirmenin zamanı geldi. Taze fresh renkler ve daha yoğun sıcak tonların bir araya gelmesi. Daha modern , daha özgür tasarımlar ortaya çıkartıyor.

Kırmızı ve gri temalı bebek odası
Kırmızı ve gri temalı bebek odası

Kırmızı ve gri temalı bir bebek odası. Nötr renklerle bile sıcak iddialı renkleri kombine ederek daha eğlenceli bebek odaları tasarlayabilirsiniz. Nötr renklerin şık detaylarla birleşmesi. Parlak kırmızıların ve beyaz tonların uyumu, üst düzeyde şık bir dokunuş katarken, dumanlı gri tonu, sofistike bir hava vermiş.

Siyah beyaz bebek odası
Siyah beyaz bebek odası

Siyah beyaz bebek odanız için oldukça cesur bir seçim. Bebek odası için yüksek kontrastlı renkler ve geometrik desenler iddialı bir dekorasyon olabilir. Aynı zamanda odaya daha modern bir hava verebilir. Bu tarz bir dekorasyona sarı yada kırmızı detaylar ekleyerek biraz daha romantik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bebek odası boya renkleri nasıl olmalı

Reklam firmaları tarafından yapılan psikolojik çalışmalar, renklerin ruh halini ve davranışları etkileyebileceği öne sürüyor. Hatta beyni ve vücudu uyarabileceği gibi çocuk sağlığını da etkileyebileceği iddia ediliyor. Pazarlama uzmanları bu bulguları on yıllardır kendi avantajları için kullanıyorlar.

Spor salonundaki dekordan en sevdiğiniz hamburger markalarına kadar, seçimlerinizden iştahınıza her şeyi etkilemek için özel olarak tasarlanmıştır. Ancak renk psikolojisi cüzdanınızdan daha fazlasını etkilemek için kullanılabilir.

Bilimsel çalışmalar ayrıca, belirli renklere maruz kalmanın;

  • Uyku alışkanlıklarını iyileştirebileceğini
  • Bellek gücünü artırabileceğini
  • Akademik performansı artırabileceğini

Yani insan zihni ve bedeni için mükemmel faydalar sağlayabileceğini buldu. Bebek odası için mükemmel renk seçimi yapmak istiyorsanız, renk seçiminizin psikolojik etkilerini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bebek Odası Boya Renkleri – Sıcak Renkler

Genel olarak, sıcak renkler mutluluğu ve rahatlığı ortaya çıkarır. Büyük, açık alanları biraz daha sıcak ve küçük göstererek daha samimi bir ortamda hissetmenizi sağlar. Koyu kırmızı, turuncu ve sarı tonlar zihni uyarabilir. Vücut üzerinde enerji verici bir etkiye sahip olabilir. Fakat büyüme ve gelişme için faydalı olsada aşırı enerjik ve yürümeye başlayan çocuklar için yatma vakti geldiğinde avantaj sağlamaz. Bu nedenle ılık renklerin daha iyi performans sağlayacağını düşünmeliyiz.

Tüm bir odayı koyu kırmızı veya parlak sarıya boyamak yerine, bir duvarda bu canlı renkleri kullanmayı deneyebiliriz. Ya da birkaç aksesuarla yine bu canlı renkleri odada kullanmış oluruz. Denge hissi oluşturmak ve olumsuz etkileri azaltmak için sıcak renkleri daha soğuk gölgelerle eşleştirebiliriz.

Kırmızı

Zengin ve son derece duygusal olan kırmızı, vücudu heyecanlandırır ve enerjinizi yükseltir. Kalp atış hızını, kan basıncını ve solunum değerini arttırır. Bazı çalışmalar kırmızı renkle ilişkili fiziksel etkilerin insanların atletik kabiliyetini artırdığını göstermektedir. Bununla birlikte, kırmızı, artan saldırganlık, odaklanamama ve baş ağrıları ile de ilişkilidir. Yine bazı araştırmalar kırmızı renge maruz kalmanın çocuğunuzun akademik performansına zarar verebileceğini öne sürüyor.

Pembe

Evrensel olarak küçük kızlar tarafından sevilen pembe, empati ve kadınlığı uyandırır aynı zamanda sakinleştirici bir ortam oluşturur. Bununla birlikte, ilk başlarda sakinleştirici etkisine rağmen, pembe zaman içinde rahatsız edici hale gelebilir. Bu da ajitasyon ve endişe ile sonuçlanabilir. Prensesiniz şimdi bu pembe tonu sevse de, gelecekte onu reddetmesi için hazırlıklı olmalısınız.

Sarı

Parlak ve neşeli, sarı mutluluk ve motivasyonla ilişkilendirilir. Yumuşak, ince sarılar konsantrasyonu arttırırken, daha parlak tonlarda olan sarı renkler hafızayı uyarabilir ve metabolizmayı hızlandırabilir. Bununla birlikte, çok fazla sarı, öfke ve hüsran duygularını uyandırabilir. Bu da telaşlı, daha fazla uyarılmış bir bebek psikolojisi ile sonuçlanır.

Turuncu

Dost canlısı ve misafirperver turuncu, sıcak renkler ailesinin olumlu özelliklerinin çoğunu taşır. Turuncu , kişilerarası iletişimi teşvik eden ve insanları rahatlatan belirgin bir sosyal yapıya sahiptir. Sarı gibi, çok fazla turuncuda aşırı uyarıcı olabilir, bu nedenle koyu renkli gölgelerle bir arada kullanılması daha iyi olur.

Soğuk renkler

Soğuk renkler vücut üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve çocuğunuzun odasını geniş ve rahatlatıcı hissettirebilir. Açık gökyüzü ya da denizde yuvarlanan dalgalar düşünün. Bununla birlikte, koyu, soğuk renkler yaklaşmakta olan bir fırtınanın tüm karanlığını ve kasvetini uyandırabilir. Bu yüzden koyu soğuk renkleri daha ölçülü olarak kullanmamız gerekir. Sakinleştirici doğalarına rağmen, soğuk renkler özellikle çekici değildir. Etkilerini yumuşatmak için soğuk renkleri kremsi nötrlerle eşleştirin. Bebek odanızı yumuşak kumaşlar ve rahat aksesuarlarla tamamlayın.

Mavi

Renk tekerleğinde kırmızının tam tersi mavidir. Mavi zihni ve vücudu yatıştırır, kan basıncını, kalp atış hızını ve solunumunu azaltır. Ayrıca mavi kaygı ve saldırganlık duygularını azaltır. Uyumakta güçlük çeken veya öfke gibi davranışsal sorunlar gösteren çocuklar, mavi bir ortamda vakit geçirirlerse bu sakinleştirici olabilir. Mavinin fiziksel etkilerini vücudu serinletliği gibi sıcak, nemli yerlerde ferahlatıcı bir etkiye sahip olabilir.

Mor

Bilgelik ve maneviyatla ilişkilendirilen mor, mavinin dengesini ve kırmızı rengin enerjisini bir araya getirir. Mor  yoğunluğuna göre ikisinin de özelliğini alır. Mor lüks bir his uyandırabilir, zenginlik ve ihtişamla ilişkilendirilir.

Yeşil

Doğayı sembolize eder ve böylece sakin ve sakinleştirici bir ortam sağlar. Sağlık, iyileşme ve refah ile ilişkili olarak, yeşilin bedeni ve zihni yatıştırıcı bir etkisi vardır; Yeşil renge maruz kalmak, okuma yeteneğini bile artırabilir. Bir çalışmada bilim insanları, metninin üstüne şeffaf yeşil bir sayfa koyarak, öğrencilerin okuma hızlarını ve anlama kapasitelerini geliştirebileceklerini buldular.

İçgüdülerinize güvenin;

Bilim yararlı genellemeler yapabilirken, psikolojik tepkilerin çok kişisel olduğunu hatırlamanız gerekir. Kendi kültürel ve kişisel tercihlerinize dayanan bir renk hakkında farklı hissedebilirsiniz ve bu bir sorun değil. Küçük çocuğunuz kırmızı rengi seviyorsa, negatiflerden endişelenmeyin. Beyin, neye ihtiyaç duyduğunu ve neyi sevdiğini belirlemek için tasarlanmıştır ve bizi doğruya yönlendirir. Başka bir deyişle, bebeğiniz mutluysa, beyni de mutludur.

Bebek odası boya modelleri

Burada bebek odalarında tercih edilen boya modellerini bulacaksınız. Renkle uyumlu dekorasyon örnekleri, size bebek odaları için mükemmel renk seçimi yapmanız için yardımcı olacak.

Beyaz bebek odası

Beyaz çocuk odası
Beyaz çocuk odası

Beyaz çocuk odası için mükemmel bir seçimdir. Saf ve basittir, her rengin tonları için temiz bir fon oluşturur. Bebek odanız için beyaz duvar seçimi size tasarım özgürlüğü verir. Bunun nedeni aksesuarlarınızı mobilyalarınızı değiştirerek görünümü kolayca daha farklı bir hale getirebilirsiniz.

Yeşil Bebek Odası

Yeşil, bebek odası
Yeşil, bebek odası

Çok erkeksi veya kadınsı bir renge takılıp kalmak istemiyorsanız, birçok seçenek mevcuttur. Yeşil, bebek odası için ideal bir renk. Sarı da harika bir nötr seçimdir. Aydınlık ve güneşli bir his verir ve bebeğinizin odasına biraz daha sıcaklık getirir. Tüm duvarları sarıya boyamak istiyorsanız, daha yumuşak sarıları tercih ettiğinizden emin olun; çok parlak bir sarı bebek odası için uygun bir seçim değil.

Kahve Rengi Bebek Odası

Kahve Rengi çocuk odası için cinsiyetten bağımsız bir renktir. Çok sıcak bir renk ve gerçekten rahat bir alan oluşturabilir. Sadece seçtiğiniz gölge tonlarına dikkat edin. Yumuşak nötr renklerle eşleştirilmiş, zengin çikolata tonlarına veya daha açık tonlara gidebilirsiniz.

Kahverengi fikrini seviyorsanız, ancak biraz daha sade ve fresh bir şey istiyorsanız, gri mükemmel bir seçenektir. Yine, seçtiğiniz griye dikkat edin. Daha açık renklere sadık kalın, çünkü koyu tonlar bebeğinizin fazla karanlık hissetmesine neden olabilir. Bunu önlemek için daha parlak renkler, daha açık tonlarla kombinasyonlar oluşturmak daha iyi olur.

Pembe Bebek Odası

Pembe bebek odası
Pembe bebek odası

Pembe, muhtemelen kız bebekler için en yaygın renktir. Yumuşak formlarında pembeler bebekler için oldukça rahatlatıcı olabilir. Sıcak bir renktir ve çok rahat ve hoş alanlar oluşturur. Pembeye benzer bir his istiyorsanız, ancak klişe tonlardanda uzak durmak istiyorsanız, lavanta iyi bir seçenektir. Lavanta çok rahatlatıcı bir tondur ve sakinlik hissi verir.

Gri Bebek Odası

Gri tonlarında bebek odası
Gri tonlarında bebek odası

Klişelerden uzak oldukça ferah bebek odası renk modeli. Gri tonlarının sıcak ve soğuk renklerle ne kadar uyumlu bir hale geldiğini görüyoruz . Bebek odası için mükemmel bir seçim.

Soğuk ve Sıcak Tonlarında Bebek Odası

Soğuk ve Sıcak Tonların Eğlenceli Birleşimi
Soğuk ve Sıcak Tonların Eğlenceli Birleşimi

Soğuk ve sıcak tonların böyle eğlenceli bir dekorasyonla bir araya gelmesi, bütün klişelere adeta meydan okuyor.

Kırmızı ve sarı renklerinde bebek odası

Kırmızı ve sarı dokunuşlar
Kırmızı ve sarı dokunuşlar

Dozunda kırmızı ve sarı dokunuşlarla oldukça samimi sıcak ve bir o kadar ferah bir bebek odası renklendirmesi.

İkiz bebek odası

İkiz bebek odası
İkiz bebek odası

İkiz bebekleri unutmamak lazım, bejlerin hakim olduğu oldukça huzurlu ve romantik bir bebek odası. Renklerin uyumu minik kahve detaylar, aydınlatmak için dozunda kullanılan krem tonları keyifli bir ortam oluşturmuş.

Bebek odası için mükemmel boya renkleri” yazısında 4 düşünce

  1. ada hacer baysal diyor ki:

    Çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler antibakteriyel boyalarınız sayesinde cocuklarım için daha güvende hissediyorum evi badana yaptırttıktn sonra ck sağoln

  2. Damla Gök diyor ki:

    bebek odasının boya rengi çok önemli çocuğun gerçektne uykusunu bile olumlu etkileyebiliyor bu bilgiler çok çok doğru ve faydalı sağolun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?