Ev dekorasyon boya önerileri ve duvar boyası renkleri

Ev dekorasyon boya önerileri ve duvar boyası renkleri

Ev dekorasyon boya önerileri ve duvar boyası renkleri

Evde boya yaparken düzgün, hızlı ve profesyonel bir sonuç almak istiyorsanız en güzel ve etkileyici ev dekorasyon boya modelleri boya önerileri için anlatacağımız 10 ipucunu mutlaka okuyunuz.  Çoğu zaman hangi duvar boyaları ile çalışmanız gerektiği ve duvar boya renk uyumunu nasıl yapacağımız konusunda sorun yaşarız. Evinize uygun en güzel ev boya renk kataloğunu inceleyerek başlayabilirsiniz. Ayrıca, boya sonrası temizleme süresini yarıya indirecek ve boya fırçalarınızın ömrünü uzatacak birçok öneriyi yazımızda bulacaksınız.

Tur işaretlerinden kaçınmak için, duvarın tüm yüksekliğini yuvarlayın ve ıslak bir kenar bırakın

Evet, boya önerileri ve duvar boya renkleri konumuzda en önemli ve birinci ipucu: Tur işaretleri, düzensiz boya birikim katmanlarının neden olduğu çirkin çizgilerdir. Kısmen kurumuş olan boyayı yuvarladığınızda ortaya çıkarlar. (Ilık ve kuru koşullarda, lateks boya bir dakikadan daha az bir sürede sertleşmeye başlayabilir) Tur işaretlerinden kaçınmanın anahtarı ıslak kenarı korumaktır, böylece bobinin her inmesi boya başlamadan önce bir önceki vuruşla çakışır.

Islak kenarı korumak için, bir köşenin yanından başlayıp, her vuruşla hafifçe hareket ederek, ruloyu duvarın tam yüksekliğini aşağı ve yukarı doğru hareket ettirin. Kalın lekeler veya koşular için bile gerekli olduğunda geriye doğru hareket edin. Rulonun kurumasına izin vermeyin; sık sık ruloyu boya yedirin, Rulo çerçevesinin açık tarafını, önceden boyanmış bölgeye bakacak şekilde koruyun. Bu, silindirin açık tarafına daha az baskı uygular, bu nedenle boya sırtını terk etme olasılığınız azalır.

Odanızda tutarlı rengi yakalamak için büyük bir kovaya birkaç kutu boyayı karıştırın

Boya önerileri ve duvar boya renkleri ipuclarımıdaki bir diğer konu boya renkleri n’n bir kutudan diğerine biraz farklı olabilmesidir. Bu durumun önüne geçmek için boyaları birlikte sorunu ortadan kaldırabilir. İhtiyacınız olan boya kadar bu işlemi yapmanız sizin için bir avantaj olabilir. Boya uygulama alanın geniş olduğu yerlerde bir tepsi yerine kova ve silindir ekranı kullanın silindiri ekranla bir rulo tava kullanmadan yüklemek çok daha hızlıdır. Ruloyu boya kovası içine daldırın ve damlayana kadar ekran boyunca döndürün.

Mükemmel bir kenar için boyanın kurumasını bekleyin daha sonra bandı gevşetin

Boya kuruduktan sonra kenar bantlarını hemen çekemezsiniz. Boya, duvara yapışık olduğundan dolayı hemen çekerseniz kurumuş boya parçalarını duvardan çıkarır. Bu yüzden önce bandı kesici bir aletle gevşetin. En az 24 saat boyanın tamamen kurumasını bekleyin, kenar bandı duvardan ayırırken kesici aletin yardımıyla yavaşça duvardan ayırmaya başlayın. Bandı 45 derecelik açıyla çekmeye dikkat ediniz.

Önce kenar döşemelerini daha sonra tavan ve duvarları boyayın

Bir başka boya önerileri ve duvar boya renkleri ipucuda boyama esnasında sırayı takip etmektir. Boya yaparken belli bir düzeni takip etmek işinizi kolaylaştırabilir.  Döşeme boyası duvara değerse diye endişelenmenize de gerek yok daha sonra duvarları boyarken o kısmı kapatacaksınız. Döşeme kenarlarını tamamen boyadıktan ve kuruduktan sonra bantlayın ve daha sonra tavan ve duvarları boyayın

Leke oluşumunu engellemek için astar ve doku duvarı yamaları

Yeni boyanmış duvarlar genellikle lekeli görünür. Renkleri aynıdır fakat parlaklıkları için aynı şeyi söyleyemeyiz bu genellikle dolgu veya alçıpan bileşiği ile duvarda delik ve çatlakların olduğu yerde gerçekleşir. Dolgu maddeleri boyayı emer bunun sonunca yüzeyde mat bir görünüm oluşur.  Bu durumu ortandan kaldırmak için astar boya kullanmanız gerekmektedir. Astar boyayı kullanmanızla birlikte duvardaki leke oluşumlarının önüne geçersiniz.

Boya yapmadan önce kirli yüzeyleri temizleyin

Önemli bir boya önerileri ve duvar boya renkleri ipucuda boyama işlemine başlamadan önce kirli yüzeylerin temizlenmesi konusudur. Boya yapmadan önce özellikle mutfak ve banyo duvarları gibi yağlı alanları temizleyici maddelerle temizleyin. Yeni boyanın yapışmasını iyileştirmek için boyalı ve emaye kaplı yüzeyleri temizlemek için iyi bir fikirdir. İdeal temizleme önerisi; temizleyiciyi tüy bırakmayan bir bez veya aşındırıcı ped kullanarak dairesel bir hareketle silmeniz yönündedir. Yüzey temizlendikten sonra, herhangi bir deliği doldurun, ardından boyamadan önce zımparalayın. Bu temizleyiciler boya dükkanlarında ve ev merkezlerinde mevcuttur. Bunu sakın unutmayın; Bunlar için lastik eldiven ve göz koruyucu kullandığınızdan emin olun.

Döşeme kenarlarını yakın yerleri rulo ile boyayın

Sadece bir fırçayla boyanmış olan köşelerin ve kenarların yanındaki alanlar, çevreleyen boyadan farklı bir dokuya sahiptir. Bitmiş dokusunun bu alanlarda tutarlı olmasını sağlamak için, boyayı fırçalayın, daha sonra boyayı kurutmadan hemen önce açın. Duvarın geri kalanı için kullanılan merdane ile aynı kalınlıkta bir şekerleme ile silindir. Karşı duvara çarpmadan ya da eğimli boyayı trim üzerine çarpmadan olabildiğince yakın rulo yapın. Bir sonraki bölüme geçmeden önce boyayı fırçalayın ve bir alanda yuvarlayın.

Yer zeminlerinde plastikten bez yerine daha yumuşak pamuklu bezler kullanın

Ne kadar dikkatli olursanız boya yaparken mutlaka çeşitli aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Onları, halılarınızdan veya ahşap zeminden daha sonra silmek yerine, onları hazırlamak çok daha kolaydır. Tek yapmanız gereken çalışma alanınızdaki tuval damlası bezleridir. Kalın tuval yerinde kalır, bu yüzden bantlamanız gerekmez ve herhangi bir yüzeyi kaplamak için kullanabilirsiniz.

Mükemmel pürüzsüz yüzeyler için zımpara

Bir kat boya genellikle altta kalan rengi gizlemez ve parlaklık kazanmaz. Yüzeyleri katlar arasında düzgün bir şekilde zımparalamazsanız, son yüzey grenli bir dokuya sahip olabilir. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek için, her boya katını uygulamadan önce zımparalayın. Döşemeyi sünger zımpara ile zımparalayın; çünkü süngerler, zımpara kağıdının uygulanamadığı çatlaklara girer. Daha sonra, ilk boya katını uygulayın ve en az 24 saat boyayı kurumaya bırakın. Kurumadan sonra pürüzsüz bir yüzey için hafifçe zımparalayın ve ikinci katı uygulayın. Her bir zımparalama işleminin ardından, kaplamayı vakumlayın ve tozu temizlemek için bir bezle silin.

Tavan boyası uygulamasında rulo izlerini en aza indirme

Tavan boyası yaparken rulo izlerini en aza indirmenin en iyi yolu, boyayı ıslak tutamayacağınız kenarlar boyunca yumuşatmaktır. Daha ince, tüylü boya tabakası lap işaretine neden olan birikmeyi önleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?