En İyi Tavan Boyası Hangisi? Tavan Boyası Nasıl Seçilir?

En iyi tavan boyası hangisi, Tavan boyası nasıl seçilir

En İyi Tavan Boyası Hangisi? Tavan Boyası Nasıl Seçilir?

Tavan boyama işin en zor kısımlarından biridir. Her tavan için en iyi sonucu verecek en iyi tavan boyası hangisi bunu seçmenin yolları nelerdir inceleyelim.

Boya almaya gittiğinizde, tüm seçeneklere bakarak nereden başlayacağınıza dair bir ipucu olmadan en iyi tavan boyası hangisi diye düşündüğünüzü görür gibiyim. Bu makalemizde tavan boyası nasıl seçilir, en iyi tavan boyası ve tavanınız için en uygun tavan boyası ipuçları vererek mükemmel boyayı seçmenizi sağlamaya çalışacağız.

Tavan Boyası Uygulaması Kolay Olmalı

Kullanılacak en kolay boyalar lateks tabanlı seçeneklerdir. Hem çabuk kururlar hem de uygulaması en basit olan tavan boyalarıdır. Muhtemelen raflarda bunların çoğunu göreceksiniz. Sıçrama yapmaması, uygulamasının kolay olması, mükemmel örtücülüğe sahip olması ve rutubet küf gibi oluşumları engellemek için nefes alan yüzeylere sahip olması bakımından Permoplus Tavan Boyası tam aradığınız tavan boyası olabilir.

Çoğu tavan boyası renk değiştirir, yani uygulanma anında pembe veya mavi görünmesine rağmen, kuruduğunda satın aldığınız boyanın gerçek rengine dönecektir. Bu şekilde, herhangi bir noktayı kaçırıp kaçırmadığınızı kolayca görebilirsiniz.

Yağ bazlı boya seçenekleri de vardır, ama konu tavan olduğunda bunlardan uzak durmanızı öneririz!

Kartonpiyer Nasıl Boyanır? Adım Adım Kartonpiyer Boyama

En İyi Tavan Boyası Renkleri

Beyaz renk tavan boyası, tavanı açmak ve daha geniş görünmesini sağlamak için harika bir renktir.

Duvar ve tavan renklerini eşleştiriyorsanız ve 2,5 metreden yüksek tavanlara sahipseniz, tavan için birkaç ton daha koyu olan bir boya kullanın. 2,5 Metre altındaki tavanlar için, iki ton daha açık olan boya kullanın.

İdeal Tavan Dokusu

Çoğu tavan için düz doku kaplama idealdir. Düz doku daha az ışık yansıtır, böylece tavandan gelen bir parıltıya sahip olmazsınız. Ayrıca kusurları görmeyi zorlaştırır.

Özel Tavan Boyaları

İsteyeceğiniz son şey, zevkle başladığınız boya işinin rutubet ve küfle sonlanmasıdır. Banyo tavanları veya nemin sıklıkla bulunduğu tavanlar için mutlaka rutubet ve küf engelleyici tavan boyası kullanın.

Permolit Süper Tavan Boyası, su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, tam mat, dekoratif, son kat tavan boyasıdır. Boya öncesi hazırlıkları tamamlanmış her türlü iç cephe yapı elemanları üzerine uygulanabilir. Her yüzeye mükemmel yapışır, örtücülük gücü yüksektir, çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Teneffüs etme özelliği ile tavanların nefes almasını sağlar. Uygulandığı yüzeylere mat dekoratif bir görünüm kazandırır. Sürüm kolaylığı ve ekstra matlığı sayesinde uygulama kolaylığı sağlar ve yüzey hatalarını göstermez. Banyo, mutfak dahil her yüzeye ilk ve son kat olarak uygulanabilir. Kokusuz, sararmayan bir boyadır.

Büyük bir siyah ve beyaz çizgili alan halısı, dekora renk ve doku sağlamış.

Kabarmış ve Dökülmüş Tavan

Dokulu bir tavanda dökülmüş, kabarmış bir boya alanına dokunmanız mı gerekiyor? Önceden karıştırılmış dokulu tavan yama boyası kullanın. Standart bir boya fırçası ile uygulanabilir ve dokulu bir tavana mükemmel şekilde uyum sağlar.

Şimdi Tavan Boyası Yapmaya Hazır Mısınız?

Artık sizin için en iyi tavan boyası hangisi biliyorsunuz. Tavan boyası veya diğer boyalar ile ilgili başka sorunuz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Tavan boyası konusunda daha fazla ipucuna ihtiyacınız varsa, yorum kısmına yazmayı unutmayın.

En İyi Tavan Boyası Hangisi? Tavan Boyası Nasıl Seçilir?” yazısında 2 düşünce

  1. Arif diyor ki:

    2 yıl kullanılmış mutfak tavanı 3,5 kg. permolit marka boya ile sulandırılmadan 4 kat sürüldü ve halen karaltılar mevcut. İstediğim sonucu alamadım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?