Bebek Odası İçin Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Bebek Odası

Bebek Odası İçin Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Bebek odası, sizin ve bebeğinizin birlikte zaman geçireceği bir yaşam alanı olacaktır. Bu sebeple bebek odasını hem bebeğin hemde sizin sevmeniz çok önemlidir. Bebek odası tasarımı duvar dekorasyonu için sakin renk tonları kullanılması önemlidir. Beğeneceğinizi düşündüğümüz bebek odası duvar dekorasyonu fikirlerini sizler için derledik.

Bebek Odası İçin Pamuk Şekeri Tercih Edebilirsiniz

pamuk şekeri

Bebek odasında cinsiyete özgü klasik pembe tonlarını kullanarak modern bir dokunuş elde edebilirsiniz. Her bir duvarı farklı pembe tonlarında boyayıp uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Fotoğraftaki gibi görünüm elde etmek istiyorsanız Permolit Boya’nın Renk Dünyası Kartelasından A12-D, A8-C ve B1-C renklerini tercih edebilirsiniz.

Uzman Görüşü:

Pembe tonlarında boyadığınız duvarlarınızı odanıza eğlenceli bir atmosfer katarken, mobilya ve aksesuarlarınızın doğal ahşap desenlerinde veya beyaz tonlarında seçmeniz bebek odanızda daha modern ve şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Şanslı Çizgiler

Şanslı Çizgiler
Bebek odası sakinleştirici ve yatıştırıcı olmalıdır. Burada soğuk gri ve yeşil karışımı olan C27-D ve soğuk kahve, gri karışımı olan C21-D renklerini kullanabilirsiniz. Permolit Su Bazlı İç cephe Boya Renk Kartelasında bulunan 119 Beyaz rengi ile tabanı; B18-E renk kodunu tercih ederek neşeli bir sarı renk ile rafın kenarlarını boyamak için kullanabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz bu renkler, hem canlandırıcı bir etki hem de bebek odasına farklı bir imaj kazandırmış olur.

Uzman Görüşü:

Bebeğinizin ilgisini çekebilecek yumuşak dokulu ürünleri odasında aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bebeğinizle ilgilenirken onun oynayabileceği yumuşak bir battaniye veya sallanan sandalyeniz varsa üstüne koyabileceğiniz suni koyun postu işinizi görecektir.

Bebek Odası İçin İki Farklı Duvar Boyası Rengi

Bebek Odası İki Farklı Duvar Boyası Rengi
Bebek Odası İki Farklı Duvar Boyası Rengi

Yeni aile üyesine evde bir yer bulmak bazı aileler için bir sorun olabilir. Bu durumda kardeşlerin genellikle aynı odayı paylaşmasına karar verilir. Siz de bu durumdaysanız veya bu düşünceye sahipseniz sizlere önerimiz var. Bu çözümlerden biri ise duvarınızı iki renge bölmek olabilir. Duvarınızda seçeceğiniz daha eğlenceli renkler hem bebeğinizin hem de yürüme çağında olan çocuğunuzun için iyi bir seçenek olacaktır. Görseldeki gibi çizgili bir görünüm elde etmek için C33B ve C24-C renklerini kullanabilirsiniz.

Uzman Görüşü:

Kardeşlerin paylaştığı bir çocuk odasında uyumlu bir görüntü elde edebilmek için, beşik ve bebek karyolası gibi mobilyaları kullanabilirsiniz. Bu sayede odanız daha şık gözükecektir.

Bebek Odası İçin Beşik Köşesi

Bebek Odasi - Beşik Köşesi
Bebek Odasi – Beşik Köşesi

Eğer bebeğinizin beşiğini kendi yatak odanıza koymayı düşünüyorsanız hem kendinize hem de bebeğinize ait bir alan oluşturmanızın en iyi yolu renkleri kullanmaktır. Bu işlem sayesinde odanızı bölgelere ayırabilirsiniz. C21-C gibi sakin bir duvar renginin üzerine C29-E gibi bir rengini beşiğinizi koyacağınız bölgeye uygulayıp alanlarınızı kişisel hale getirebilirsiniz.

Uzman Görüşü:

Kişisel alanınızı en üst düzeye çıkmanın bir başka yolu da bebeğinize rahat bir ortam sağlamak için beşiğin olduğu kısma bir paravan veya bir perde düzeneği kurabilirsiniz.

 Bebek Odası İçin Mükemmel Pastel Renk Tonlarını Seçebilirsiniz

Bebek Odası Mükemmel Pastel
Bebek Odası Mükemmel Pastel

C18-C, C27-C ve C31-C renkleri hem erkek hem de kız çocuklarına uyan canlandırıcı bir renk düzeni için bu renkleri uygulayabilirsiniz. Bu huzur veren pastel tonlarına, hareket katmak için duvar boyanızı şeritler halinde yapabilirsiniz.

Uzman Görüşü:

Bu şeritleri yapmak çok kolaydır. İhtiyacınız olan malzemeler maskeleme bandı, mezura, çırpı ipi, tebeşir ve duvarın düz olduğuna emin olmak için bir terazidir.

Size önermiş olduğumuz renklerin hepsini Permolit Permomax Mat İç Cephe Boyasında uygulayabilirsiniz. Tam silinebilir ve leke tutmaz özelliğiyle duvarınızda istenmeyen lekelerden ve tozlardan kolaylıkla kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda Permolit Permomax İç Cephe Boyası düşük VOC özelliğine sahiptir. Bu sebeple Permolit Permomax İç Cephe Boyası sizin ve çocuklarınızın sağlığına zarar vermez ve hava kirliliği yaratmadan güvenle kullanabileceğiniz bir üründür.

Bebek Odası İçin Duvar Dekorasyonu Fikirleri” yazısında bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?