Duş Kapıları Nasıl Temizlenir

Duş Kapıları Nasıl Temizlenir

Duş Kapıları Nasıl Temizlenir

Bu basit ipuçlarını izlediğinizde çizgiler ve sabun lekelerine veda ederek duş kapıları nasıl temizlenir öğrenmiş olun. Yıkanmadan sonra sert su sebebiyle, oluşan kireç lekelerinin ve sabun köpüklerinin duş kapılarında bıraktığı izleri ve lekeleri temizlemek her zaman zordur , ancak her zaman sert kimyasallara başvurmak zorunda değilsiniz. Sonuçta, amonyak ve ağartıcı güçlüdür, ancak zararlı kokular ve yan etkiler riskli olabilir. Neyse ki, daha doğal malzemeler için mutfağa girdiğinizde, duş kapılarının aileniz için çok daha güvenli yollarla nasıl temizleneceğini etkili bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Duş kapılarını temizlemek için kullanabileceğiniz malzemeler;

  1. Karbonat
  2. Sirke
  3. Selüloz sünger
  4. Geniş ağızlı cam kavanoz
  5. Kağıt havlu
  6. Temizleme havlusu
  7. Çekçek

Duş kapılarınızın üzerine karbonat ve suyla hazırladığınız macunu sürün, ardından sirke ile etkinleştirin.

Kavanoz gibi geniş ağızlı bir kaba yarım su bardağı karbonat ekleyin. Kalın bir macun oluşturmaya yetecek kadar su ekleyin. Elinizle veya aşındırıcı olmayan bir süngerle macunu duş kapılarına sürün, ardından sirke ile durulayın. Green Up Your Cleanup’ın yazarı Jill Schoff, “Macun inanılmaz derecede iyi çalışıyor – şimdiye kadar kullandığım herhangi bir ticari temizleyiciden daha iyi” diyor .

Duş kapısının girişini sirke ile ıslatın.

Duş kapılarınız kayarsa, kapıların üzerinden geçen metal izleri temizlemeyi unutmayın. Schoff’a göre, sürecin bu kısmı çok basit: “Kanalların uçlarını, sirkenin akmaması için bir parça kağıt havluyla kapatın, kanalı sirke ile doldurun ve bir gece bekletin.”

Her kullanımdan sonra duş kapısını kurulayın.

Her duştan sonra duş kapılarında ve duvarlarında bir silecek, sünger veya emici havlu kullanarak, tamamen kurulayın, böylece sabun köpüğü ve küf oluşumunu önleyeceksiniz. Bunu yapmak, kalıntının sertleşmeden önce temizlenmesine yardımcı olurken, aynı zamanda gelişmek için küf ve küfün ihtiyaç duyduğu nemi de ortadan kaldırır . Sünger veya havlu kullanıyorsanız, iyice sıktığınızdan ve tekrar kullanmadan önce iyice kuruduğundan emin olun. Havluyu veya süngeri dezenfekte için çamaşır makinesinde yıkayın.

Ara sıra duş kapınızı seyreltilmiş sirke püskürtün.

Ailenizin bu düzeni benimsemesini sağlayabilirseniz, duş kapılarını sık sık temizlemek gerekmeyecek, sadece arada bir 50-50 sirke ve su çözeltisi püskürterek parlatmak yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?