Çimento ile Neler Yapılır

Çimento ile neler yapılır

Çimento ile Neler Yapılır

Çimento ile neler yapılır makalemizde sizler için çimento ve kille yapılabilecek sayısız, kendin yap projelerinden seçtiklerimiz ile karşınızdayız. Kendin yap projeleri dünyasında, muhtemelen her zaman elinizin altında bulundurmanız gereken birkaç malzeme vardır. Elinizin altında bir şeyler bulundurmuyorsanız bile, bu makaleyi okuduktan sonra eminim, bir torba çimento bu malzemelerden biri yada ilki olacak. Şimdi çimento, kullanarak yapabileceğiniz tüm harika Kendin Yap projelerine göz atın. Bardak altlıkları ve yüzük taşıyıcılarından, aydınlatma armatürlerine, hatta mobilyalara kadar çeşitlilik gösteren bir dünya proje.

Çimento ile neler yapılır
Çimento ile neler yapılır |

Kalın karton ve tutkal yardımıyla hazırlayacağınız kalp şeklindeki kalıpları, bitkisel yağ ile yağlayın, daha sonra çimento karışımını bu kalıplar içine dökün. Yukarıda, görüldüğü gibi mumluklar yapacaksanız, boş bir tealight kabını kalıp olarak kullanın. Dışını yine bitkisel yağ ile yağlayıp, çimento üzerine bastırın. Kalıpların içindeki çimentonun donmasını bekleyin. Bu kadar basit.

Fotoğraf Kaynağı |

Kalıp hazırladığınız sürece dilediğiniz eşyayı, çimento ile yapmanız mümkün. Çimentoyu bir miktar renkli kil ile renklendirmeniz mümkün, kare şeklinde harika minik saksılar yapabilirsiniz.

Fotoğraf Kaynağı |

İşi biraz daha büyütmeye ne dersiniz? Yukarıdaki gibi bir bahçe mobilyası, çimento ile yapılabilir. Yazın vereceğiniz garden partiler için oldukça şık bir dekorasyon parçası olacaktır.

Önemli olan uygun kalıbı bulabilmek, yada yapabilmek.

Fotoğraf Kaynağı |

Yüzükleriniz için bu taşıyıcılar harika olacaktır. Kağıttan yapacağınız, yada hazır silikon külah kalıplarını bu proje için kullanabilirsiniz. Oldukça basit ama bir o kadarda şık.

Fotoğraf Kaynağı |

Aydınlatma armatürünü içine yerleştireceğiniz, harika bir masa üstü lambası. Üzerinde çalıştıkça yapabileceklerinizin ne kadar çok olduğuna şaşacaksınız.

Fotoğraf Kaynağı |

Masaüstü yada pencere kenarında kullanabileceğiniz, modern tavşan heykelleri. Çimento ile inanılmaz şık aksesuarlar yapıp dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Fotoğraf Kaynağı |

Çimentodan lavabo yapabilirsiniz, şık ve modern bir görüntü oluşturacaktır. Doğal haliyle bırakmak istemiyorsanız, tamamen kuruduktan sonra boyayabilirsiniz.

Fotoğraf Kaynağı |

Eski dantel yada örtüleri, çimento karışımına batırıp sonrasında dilediğin kalıp üzerine yerleştirerek çimento sepetler yapabilirsiniz. Yukarıda plastik bir leğen kalıp olarak kullanılmış. Bu başka objelerle de çalışılabilir, örneğin yarım küre bir kase yada balonu kalıp olarak kullanabilirsiniz.

Çimentodan sınırsız sayıda ürün yapmak mümkün. Bu birazda hayal gücünüze bağlı, burada gördüğünüz ilham verici örnekleri çoğaltabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?