Dünyanın en güzel çiçeği hangisi? İşte dünyanın en güzel 10 çiçek listesi

Dünyanın en güzel çiçeği hangisi? İşte dünyanın en güzel 10 çiçek listesi

Dünyanın en güzel çiçeği hangisi? Bu cevaplaması oldukça zor bir soru. Çünkü çok var. Ancak yakından bakarsanız, bazı çiçeklerin diğerlerinden farklı olan, benzersiz özelliklere sahip olduğunu anlayabilirsiniz. İşte dünyanın en güzel 10 çiçek listesi.

Dünyanın en güzel çiçeği

10 – Kiraz Çiçeği

Japon kültüründe kiraz çiçekleri çok önemlidir. Onlar için, kiraz çiçeklerinin çiçeklenmesi, yeni bir başlangıcı ve yaşam güzelliğini temsil eder. Çiçeklenme döneminde Japonlar, akşamı çiçek açmış kiraz ağaçlarının altında aile ve arkadaşlarla geçirirler.

Dünyanın en güzel çiçeği - Kiraz çiçeği
Dünyanın en güzel çiçeği – Kiraz çiçeği

9-Cennet Kuşu

Kesinlikle kafa karıştırıcı bir isim. Aslında, cennet kuşu Güney Afrika’ya özgü egzotik bir bitkidir. Olgun bir cennet kuşu bitkisi mayıs ayından eylül ayına kadar çiçek açar. Cennet kuşu açık havada iyi yetişir.Bazı bölgelerde cennet kuşuna özlem çiçeği de denir.

Dünyanın en güzel çiçeği - Cennet Kuşu
Dünyanın en güzel çiçeği – Cennet Kuşu

8-Kanayan Kalp

İlkbaharda çiçek açan kanayan kalp çiçeği nemli ve serin iklimde iyi gelişir. Çiçek açtığı zaman, her bir kemer sapında 20 kadar kalp şeklinde çiçek çıkar.Kanayan kalp pembe, kırmızı, sarı ve beyaz renklerde olabilir. Ama küçük beyaz uçlu pembe dış yapraklar her zaman daha çekici görünür. Çiçeğin ucunda küçük bir su damlası göründüğünde (havanın çok nemli olduğu zamanlarda) bu çiçekler , adından da anlaşılacağı gibi, gerçekten kanayan kalpler gibi görünürler.

Dünyanın en güzel çiçeği - Kanayan Kalp
Dünyanın en güzel çiçeği – Kanayan Kalp

7- Yıldız Çiçeği (Dahlia)

Dahlia her zaman çiçek severler arasında çok özel olmuştur. Sebebi, büyüklüğü ve rengi bakımından çok çeşitli olmasıdır. Dünyada 42 farklı dahlia türü bulunmaktadır .Dahlia Meksika’ya özgüdür.Ancak bugün her ülkede ekili durumda. Çarpıcı renkli yıldız çiçekleri, yaz ortasında ve ilk bahar arasında çiçek açar.

Dünyanın en güzel çiçeği - Yıldız Çiçeği (Dahlia)
Dünyanın en güzel çiçeği – Yıldız Çiçeği (Dahlia)

6 – Nilüferler

Muhtemelen dünyadaki tüm su çiçeklerinin kraliçesi. Dünyada 70 farklı nilüfer türü var .Dikkat çekici güzelliğinin yanı sıra, nilüferler su sıcaklıklarını dengelerler, böylece balıklar için mükemmel bir yaşam alanı sağlayarak yaşadıkları ekosistemi korumaya yardımcı olurlar.

Dünyanın en güzel çiçeği - Nilüferler
Dünyanın en güzel çiçeği – Nilüferler

5 – Gazania (Hazine çiçeği)

Gazania, Güney Afrika’ya özgü bir çiçek. Güzel, gösterişli bir papatya görünümündedir. Aynı zamanda hazine çiçeği olarak da bilinir .Gazania güneş seven bir çiçektir. Bu nedenle, çiçekleri akşamları kapanır ve sıcaklığın çok düşük olduğu günlerde açılmaz.

Gazania (Hazine çiçeği)
Gazania (Hazine çiçeği)

4 – Lotus

Lotus, sığ ve bulanık sularda bulunan güzel su çiçeklerinden biridir. Soğuk iklimde yaşayamazlar. Lotus sağlıklı bir büyüme için tam güneş ışığına ihtiyaç duyar. Işığa duyarlı bu çiçek sabahları açılır ve geceleri kapanır.Gösterişli nilüfer çiçekleri ağırlıklı olarak pembe ve beyaz renklerde bulunur.Güzelliğin yanı sıra, nilüferler hoş kokuları ile de bilinmektedir.

Lotus
Lotus

3 – Laleler

Eğer bir çiçek aşığıysanız Keukenhof çiçek bahçesini duymuş olmalısınız.Hollanda’da bulunan bu büyük bahçe, 32 hektarlık geniş bir alana yayılmıştır.Her baharda bu bahçede milyonlarca lale olur.Dünyada 150 farklı türden 3000’den fazla lale çeşidi vardır .

Laleler
Laleler

2 – Orkide

Bilinen 25000’den fazla türü olan orkide, dünyadaki en büyük çiçekli bitki ailesinden biridir.Hem büyük hem de küçük orkide, kısa ömürlü ve uzun ömürlü orkide çeşitleri vardır.Bazı orkide türleri tam olarak hayvanlar veya bitkiler gibi diğer figürlere benzerler. Şekillerinin yanı sıra, canlı renkleri de orkidelerin çarpıcı görünümlerinde büyük rol oynar.

Orkide
Orkide

1 – Gül

Muhtemelen dünyadaki en güzel çiçek. İnsanlar, MÖ 500’den beri gül yetiştirmeye başlamışlardır . Bu çok güzel, hoş kokulu çiçeğin bizimle çok uzun bir geçmişi var. Güller ayrıca sevgi, onur, inanç, güzellik ve tutkuyu da simgelerler. Dünyada 100’den fazla gül türü vardır.Güller kırmızı, sarı, pembe, beyaz ve turuncu tonlarında olurlar.

Gül
Gül

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?