Dış Cephe Boya Çeşitleri Nelerdir – Permolit Dış Cephe Boya Çeşitleri

Dış Cephe Boya Çeşitleri Nelerdir – Permolit Dış Cephe Boya Çeşitleri

Dış cephe boya çeşitleri özellikleri, uygulama alanlarına ve ihtiyaçlara göre farklılık göstermektedir. Eviniz için doğru dış cephe boya çeşitleri seçerken profesyonel yardım almanız gerekebilir. Konuyla ilgili detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ayrıca Dış cephe boya fiyatları marka ve özelliklerine göre fiyat farklılıkları gösterir, öncelikle hangi özellikte bir boya almanız gerektiğine karar verdikten sonra fiyat araştırması yapmalısınız.

Dış Cephe Boya Çeşitleri

Solvent bazlı dış cephe boya çeşitleri : Yağ bazlı boya lateksden daha yavaş kurur – genellikle kürlenmeye 24 saat sürer. Terebentin veya boya tiner ile temizler. Yağ bazlı boya ile boyanmış bir yüzey üzerinde boyayacaksanız yağ bazlı en iyi seçimdir. Lateks, yağ bazlı bir boya üzerinde kullanılmamalı çünkü soyulacaktır.

Su bazlı dış cephe boya çeşitleri : Su bazlı dış cephe boyası hızlı kurur ve yağ bazlı boyadan daha kolay temizler, sadece sabun ve su gerektirir. Diğer bir avantaj, esnek yapısı sayesinde sıcak havalara ve soğuk havalarda, değişken koşullar altında dayanıklıdır.

Dış Cephe Boya Çeşitleri
Dış Cephe Boya Çeşitleri

Permolit Boya Dış Cephe Boya Çeşitleri

Permolit Su Bazlı Dış Cephe Boya çeşitleri üstün kalitesiyle zengin ürün seçenekleriyle yaşam alanlarınızı baştan oluşturuyor. Zorlu atmosfer koşullarına dayanıklı ve UV ışınlarına karşı direnci yüksek olan Permolit dış cephe boyaları ayrıca silinebilme özelliğine sahiptir. Permolit su bazlı dış cephe grubunda Permomax Silikonlu Dış Cephe Boyası, Permokot Kauçuk Texture Dış Cephe Kaplaması, Permosil Silikonlu Dış Cephe Boyası, Perulo Akrilik Texture Dış Cephe Kaplaması, Perulo Silikonlu Texture Dış Cephe Kaplaması yer almaktadır.

Parlaklıklarına Göre Dış Cephe Boya Çeşitleri

Bir boyanın parlaklığı sadece estetikle ilgili değildir. Parlaklık aynı zamanda uygulandığını alanı ve amacı da etkileyen önemli bir etkendir.

Saten Rengi Dış Cephe Boya

Saten dış cephe boya için önerilebilir. çünkü yüzey kusurlarını saklamak için iyi olan düşük yansıtıcı bir kaplamadır. Hafif bir parlaklığa sahiptir, bu nedenle daha temiz kalır, daha kolay yıkanır ve düz veya mat boyalardan daha iyi aşınma gösterir.

Yarı mat Dış Cephe Boya

Bu parlaklık, saten boyalara göre neme ve dış etkenlere dayanıklıdır. Özellikle hava şartlarını karşılayan pencerelerde ve dekorasyonlar için önerilir.

Yüksek parlak Dış Cephe Boya

Bu reçine zengini formül, esnek ve kir-iticidir ve renklere zenginlik, derinlik katar. Ayrıca yüzey kusurlarını arttırır ve ustaca uygulama gerektirir. Dikkatli kullanın; kepenkler, kapılar ve dokunduğunuz veya yakınlaştığınız yüzeyler için en iyisidir.

Dış Cephe Boya Özellikleri

Gücün saklanması, boyanın uygulandığı yüzeyin yeterince kaplanmasını veya gizlenmesini sağlar. Gizleme gücü boya pigmentinden gelir ve uygulamanın şekli ve kalınlığından etkilenir.
Renk tutma sadece renkli boyalarla ilgilidir. Boya, pozlama sırasında orijinal rengini koruma kabiliyetini, renk tutuşunu belirler.

Tebeşir direnci , beyaz tebeşirli tozun yüzeyde oluşmasını ve boyanın renginin hafiflemesini önler. Tebeşir, bağlayıcı yavaşça bozulduğu zaman periyodunda gerçekleşir. Boyanın (çizgi akması) anlatılması, tebeşir-dirençli olmayan bir boya kullanılmasının bir sonucudur.

Blister direnci , aşırı nemin gelmesini ve boya tabakasını etkilemesini engeller. Boya nemli veya ıslak bir yüzeye uygulanırsa, istenmeyen bir kabarma sorununa güvenebilirsiniz.

Bu yazımızda dış cephe boya çeşitleri ile bilgileri sizlere aktarmaya çalıştık. Ayrıca bu yazılarımızda okuyabilirsiniz;

İç Cephe Boya Çeşitleri Nelerdir

Boya Çeşitleri ve Boya Çeşitleri Kullanım Alanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?