Sağlıklı ve Mutlu Olmanın 9 Ucuz Yolu

Sağlıklı ve Mutlu Olmanın 9 Ucuz Yolu

Her zaman araştırılan fakat bir sonucuna ulaşılamayan mutluluğun formülü İngiliz bilim insanları tarafından çözüldü. Yapılan araştırmaya göre sağlıklı ve mutlu olmak için çok para harcamanıza gerek yok. İşte, ucuza sağlıklı ve mutlu olmak için gündelik hayatımızda yapabileceğimiz küçük değişiklikler;

Evinizi bitkilerle doldurun

Araştırmalara göre, evi bitkilerle donatmak stres düzeyini azaltıyor, daha mutlu hissetmenizi sağlıyor. En basit haliyle, bitkiler karbondioksiti emip yaşam alanımızı oksijenle doldurarak nefes almamıza yardımcı oluyor. Bazı bitkiler, havada oluşan kirli kimyasalları da temizleme özelliğine sahip. Rengarenk yapraklar ise sadece odalarımızı değil ruh halimizi de renklendiriyor. Uygun fiyatlı çiçek ve bitkiler de bunun için yeterli.

Sağlıklı ve mutlu olmak için evinizi bitkilerle doldurun

Bol su için

Gün içinde bol su içmek bedeninize ve ruhsal sağlığınıza yapabileceğiniz en iyi şey su, insan vücudunun en önemli tamamlayıcısı: Kadın vücudunda yüzde 55, erkekte ise yüzde 60 oranında su bulunuyor. Vücuttaki suyu sürekli tamamlamamız gerekiyor. Enerji seviyemizi ve konsanstrasyonumuzu artırmak için suyun önemi büyük.

Bol su için

Odanızın şeklini değiştirin

Minimalist bir dekor size çok yardımcı olabilir. Beyaz renk nevresimler, basit yatak odası sehpaları ve bir ufak saksı yeter… Evimizin dekoru, ruh halimiz, uyku düzenimiz ve enerji seviyemiz üzerinde önemli bir etkiye sahip. Yatak odanızla işe başlayın: Camları açıp temiz hava dolaşımını sağlayın, doğal gün ışığını odaya doldurun ve çekmeceniz ile yatağınızın altındaki dağınıklığı yok edin. Çinlilerin ‘Rüzgar ve Su’ anlamına gelen Feng Shui geleneği hakkında bir kitap okuyarak da, yaşam alanındaki enerjinin daha rahat akmasının refah düzeyini nasıl yükselttiği hakkında fikir edinebilirsiniz. Bu fikirler size sıcak gelmediyse bile, temiz ve toplu bir eviniz olmuş olur. Dekorasyonla ilgili öneri almak istersiniz sitemizi takip edebilirsiniz.

Odanızın şeklini değiştirin

Duvarlarınızın rengi değiştirin

Duvarlarınızın rengi ruh halinizi üzerinden doğrudan bir etkiye sahip. Evinizdeki duvarların rengini Permolit Boya’nın zengin renk seçenekleriyle hayalinizdeki renkleri duvarlarınıza yansıtabilirsiniz.

Kuş seslerini dinleyin

Birçok araştırma kuş seslerinin zihnimize ve psikolojimize iyi geldiğini ortaya koyuyor. Kuş sesinin etkisi insanlar üzerinde uzun süreli olduğunu araştırmacılar tarafından tespit edilmiştir.

Kuş seslerini dinleyin

Kedi sevin

Kedi sahiplenmek ve sevmek ruh sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahip.

Kedi sevin

Gıdıklanın

Günde en az bir kez kendinizi kahkahaya atmaya zorlanın. Değişikliği fark edeceksiniz. Gıdıklanmak stres hormanlarını azaltarak, doğal bir ağrı kesici olan endorfin hormonu salgılanmasına neden oluyor.

Gıdıklanın

Çay-kek molası verin

İş yerinde çay-kahve molası, gündelik hayatta insanı mutlu eden bir aktivite olmaktadır.

Çay-kek molası verin

Daha fazla uyuyun

Kaliteli bir uyku zihinsel ve fiziksel sağlınız açısından oldukça önemlidir. İyi bir uykudan sonra mutlu olacaksınızdır buna emin olabilirsiniz.

Daha çok uyuyun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?