Yüzde 100 Yerli Sermaye İle Dünya İçin Üretiyoruz

Yüzde 100 Yerli Sermaye İle Dünya İçin Üretiyoruz

CEO’muz Sayın M. Akın Akçalı’nın Forbes Dergisi Eylül sayısında  ”Yüzde 100 Yerli Sermaye İle Dünya İçin Üretiyoruz” başlıklı röportajı yayınlandı.

1984 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Akçalı Boya, yurt içi ve yurt dışında her geçen gün büyümesini sürdürüyor. Günümüzde 22 ülkeye markalarını taşıyan Akçalı Boya, 50 bin ton yıllık üretim hacmiyle kendi sektöründe öncü firmalar arasındadır.

 Sağlıklı ve çevre dostu ürünlerle sektörde kalitenin sürekliliğinin korunmasına katkıda bulunduk larını belirten Akçalı Şirketler Grubu CEO’su M. Akın Akçalı; Boya pazarının en büyük üreticileri arasında yer alıyoruz. Ürün çeşitliliğimizi, pazar payımızı ve ihracatımızı artıracak adımlar temel hedeflerimizi oluşturuyor. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında her geçen yıl bu pazardan daha büyük pay alıyoruz. Üretimimizin yüzde 5’ini doğrudan ihraç ediyoruz. Global büyüme hedeflerimiz doğrultusunda İngiltere’ye ofis ve stok sahası açtık. Bugün, WRX markamız ile İngiltere’nin ilk ve tek Türk boya markası olarak pazarda yerimizi aldık. Şuan 22 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Yeni yatırımlarımızla büyüme hızımızı ve ihracatımızı daha da artırmayı planlıyoruz” dedi.

AKÇALI; “İSTİHDAM OLUŞTURMAYA, ÜLKE EKONOMİMİZE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Akçalı Şirketler Grubu CEO’su M. Akın Akçalı; Şirket politikamızda yerli istihdamı artırmak ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak önemli bir yer tutuyor. Güçlü mühendislik alt yapımız ve AR-GE yatırımlarımızla ve tüm bunların kaynağını oluşturan ürünlerimizi yüzde 100 yerli sermaye ile üretiyoruz. Şirket olarak önceliğimiz hep insan odaklı oldu. Kurulduğumuz günden bu yana sürekli gelişen ve büyüyen bir firma olarak, yaşama değer katan ürünler geliştiriyoruz. Bu doğrultuda gerek çalışanlarımızın gerekse müşterilerimizin mutluluğu ve memnuniyeti bizim için büyük önem taşıyor. Akçalı Boya olarak tüm yapılanmamızı bu anlayış çerçevesinde gerçekleştiriyoruz.

Yüzde 100 Yerli Sermaye İle Dünya İçin Üretiyoruz
Yüzde 100 Yerli Sermaye İle Dünya İçin Üretiyoruz

GENİŞ SATIŞ VE LOJİSTİK AĞINA SAHİP

 Kaliteden asla ödün vermiyoruz. İnşaat ve altyapı projeleri başta olmak üzere pek çok alanda önemli referanslarımız bulunuyor. Türkiye çapında 10000 e yakın satış noktamız var.

Permolit markasıyla Türkiye’nin ilk tavan boyasını üreten Akçalı Boya; Türkiye’nin ilk lisanlı antibakteriyel tavan boyasını üreten firma olarak bu alanda liderliğini sürdürüyor.  Su bazlı boya grubunda yılda 50 bin tonu aşkın satış hacmiyle Türkiye’nin en çok tercih edilen markaları arasında yer alıyor. Ayrıca, 5 milyonun üzerinde sprey, 2 milyonun üzerinde teknik sprey boya satışıyla bu sektörde de liderliğini koruyor. Bugüne dek inşaat boyaları, sentetik boyalar, ahşap koruyucular ve özel boyalar üreterek her segmente hitap eden ürün çeşitliliğiyle faaliyetlerimiz devam ediyor. Şirketimiz bünyesinde bulunan Permolit Boya ile pazardaki yenilikçi imajımızı devam ettireceğiz.

AR-GE ve İNOVASYONA BÜYÜK YATIRIM YAPTIK

 İleri mühendislik programları kullanılarak gerçekleşen yenilikçi fikirler, deneyler ve üretime geçiş aşamasına kadarki bütün çalışmalar AR-GE departmanımızca yürütülüyor. Burada uluslararası standartlara uygun yüksek kalitede, yenilikçi, verimli, sağlıklı çevreci ürünler tasarlanıyor. Ürünlerimiz, inşaat ve alt yapı firmaları başta olmak üzere küçük ve büyük ölçekli sanayi tesisleri, hastaneler, oteller, AVM’ler konutlar, okullar, otoyollar gibi pek çok yerde kullanılıyor. Bir yandan her segmente hitap eden çevre dostu ürün gruplarımızla tüketicilerimizin yaşam alanlarını kolaylaştırmaya devam ederken, diğer yandan yeni segment ürünler konusundaki gelişimimiz için hiç durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Markamızı günün teknolojisi ile eş zamanlı tutacak AR-GE ve inovasyon çalışmalarına büyük önem veriyoruz ve bu alanda ciddi yatırımlar gerçekleştiriyoruz.

Bugün olduğu gibi yarında her alana hitap eden ürün grubumuz ile sektörde öncü marka olmayı sürdüreceğiz. Geride bıraktığımız 34 yılı kapsayan süreçte tamamen yerli sermaye ile ülkemizin ekonomik kalkınmasına fayda sağlamış olmanın haklı gururunu bizlerle birlikte yaşayan ve markalarımıza güvenen tüm paydaşlarımıza, iş ortaklarımıza sizin aracılığınız ile teşekkür ediyorum. Bu topraklara ait yüzde yüz yerli sermayeli şirketimizle kendi insanımıza istihdam oluşturmaya, ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?