Dekorasyonda 2020-21 Sonbahar Kış İç Tasarım Trendleri

Sonbahar kış iç tasarım trendleri İskandinav tarzının minimalizmiyle mükemmel bir tezat oluşturuyor.

Dekorasyonda 2020-21 Sonbahar Kış İç Tasarım Trendleri

Son birkaç yıldır hepimiz Scandi trendini sevdik. Şimdi cesur renkli bir makyajla bu trend geri döndü. Scandi artık geometrik bir eğimle cesur ana renklerde. Deneysel boyama teknikleriyle güçlü çizgilerle yeniden daha baskın bir şekilde karşımızda. Sonbahar kış iç tasarım trendleri için ahşap zeminli bir oda ile dekorasyona başlayıp üzerine diğer parçaları ekleyebilirsiniz.

Bu yıl tasarımcıların bahsettiği Grand Millennial terimini duyabilirsiniz. Geleneksel ve çağdaş tasarımlar arasında bir geçişi ifade ediyor. Ev, herhangi bir insanın hayatındaki en önemli yerdir. Burada rahatlıyor, çalışıyor, güç kazanıyor, sevdiklerimizle vakit geçiriyoruz. Elbette böylesine önemli bir alanı düzenlerken, moda trendlerinin yanında öncelikle zevklerinize ve tercihlerinize rehberlik etmelisiniz.

Uzun yıllardır doğal malzemeler alaka düzeyini kaybetmedi. Ahşap, cam, taş ve metal yanında yine  çevre dostu plastiği iç mekanlarda detaylarda görüyoruz ve döşemelik olarak dekordaki sentetik kumaşlar yerini doğal olanlarla değiştiriyor. Bu sezon özellikle popüler olan boyasız ahşap yüzeyler, taş dokular, canlı bitkiler, seramikler ve hasır mobilyalar.

Dekorasyonda Sonbahar Kış 2020/21 iç Tasarım

Dekoratif öğeler ve baskılar da doğaya çekiliyor

Dekoratif öğeler ve baskılar da doğaya çekiliyor. Hayvanların, kuşların, yaprakların ve çiçeklerin görüntüleri, modern kentsel iç mekanlarda giderek daha fazla görülmektedir. İçinde bulunduğumuz yıl duvarları ve dekor unsurlarını terk etmeyecek canlı tropikal motifler ve yoğun çiçek baskısı 2020’nin koşulsuz hitleri oldu.

Sonbahar kış iç tasarım trendleri için ahşap zeminli bir oda ile dekorasyona başlayıp üzerine diğer parçaları ekleyebilirsiniz.

Renkteki ana trendlerden biri, mobilya, lamba, aksesuar tasarımında parlak paletlere ve zengin renklere vurgu yapmaktadır. Pantone renk enstitüsünün 2021’in ana rengi olarak Ultra Violet’i seçmesine şaşmamalı.

Menekşe, daha çok bohem bir renk olduğu için yaygınlaşması pek olası olmayan karmaşık, baskın bir renktir. Daha kısıtlanmış tonları sevenler için, iç mekanda aynı zamanda mevcut yılın mevcut renkleri için öneriler de var: pudra pembe, pişmiş toprak, bal sarısı, hardal, yeşil ve Oceanside (veya mavi-gri-yeşil).

Duvar kağıdı ve dekoratif sıva, pahalı kumaş döşemeler.

Daire tasarımındaki diğer bir yaygın eğilim, ek unsurlarla iç duvar mimarisinin karmaşıklığıdır. Duvar kağıdı ve dekoratif sıva, pahalı kumaş döşemeler. Ayrıca popülerliğin zirvesinde, özellikle değerli ahşaptan çeşitli duvar panelleri.

İskandinav tarzının minimalizmiyle mükemmel bir tezat oluşturuyor.

İç mekandaki sözde modern tarz yavaş yavaş değişiyor. 2021 trendleri bizi geçen yüzyılın 20’li yıllarının art deco unsurları ile zarif bir lükse yönlendiriyor. Tarzın münferit unsurları ikinci bir rüzgâr yani akım kazanıyor, mekanın simetrik organizasyonu, yaldızlı detaylar, asil renkler, bol miktarda ayna. 20’li yılların karmaşıklığı, klasiklerle kolayca bir arada var olur, İskandinav tarzının minimalizmiyle mükemmel bir tezat oluşturuyor.

popülerliğin zirvesinde, pahalı kumaşlar, mermer, değerli ahşaplar ve metalle

Yine popülerliğin zirvesinde, pahalı kumaşlar, mermer, değerli ahşaplar ve metaller. Döşemeye gelince, kadife açık ara yine lider. Bu sezon birçok mobilya tasarımcısı, özellikle safir, sitrin, zümrüt ve ametist gibi değerli taşların renginde kadife döşemeyi tasarımlarına dahil etti.

İşin garibi, ancak 2021’in tasarımdaki en önemli trendi, sadece bu eğilimleri görmezden gelmeyi, alanı kişiselleştirmeyi ve iç mekanı öncelikle kendiniz için tasarlamayı gerektiriyor. Bu bireysel tasarım yaklaşımında, kişisel ilgi alanları ve zevkleri dikkate alınır. İç mekan artık bir stilin çerçevesi ile sınırlı değil, öncelikle sahiplerinin ihtiyaç ve tercihlerini takip ediyor.

Bireyselleşmeye yönelik bu dersin ışığında, tasarımcı mobilyalar giderek daha fazla popülerlik kazanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?