Ofis Dekorasyon Trendleri 2020’de Çok Daha İlerici Ofis Tasarımları

Aktif Çalışma Ofis Dekorasyon Trendleri

Ofis Dekorasyon Trendleri

Etkileyici bir 2019’dan sonra, 2020’de çok daha ilerici ofis tasarım trendlerini görmeye hazırız. Ofis alanınızı yenilemeyi düşünüyorsanız, önce 2020 için ofis dekorasyon trendleri fikirlerimizi gözden geçirdiğinizden emin olun. Makalenin sonunda, tamamen farklı bir şeyi görselleştiriyor olabilirsiniz!

Aktif Çalışma Ofis Dekorasyon Trendleri

1. Aktif Çalışma

Personelin ofiste hareket etmesine ve kendilerine uygun bir çalışma modu seçmesine olanak tanır. Bunun amacı, personel mutluluğunu da artıran daha üretken ve verimli bir ortam sağlamaktır.

 • İşbirlikçi Alanlar – İşbirliği, herhangi bir çalışma alanında anahtardır, bu nedenle bunun için özel olarak alanlar oluşturmak dekorasyonun önemli bir parçasıdır.
 • Sosyal Bölgeler – Sosyal bölgeler kantinler, oyun alanları ve ofis salonları şeklinde olabilir.
 • Sessiz Çalışma Alanları – Gürültülü, yoğun ofisler konsantrasyon için her zaman kötüdür, bu nedenle “odaklanma” alanları sunmak personele fayda sağlayacaktır.
 • Akustik Toplantı Bölmeleri – Ses emici malzemelerden üretilmiş mobilyalara sahip olmak, gizlilik ve odaklanmak için sessiz alan oluşturma olanağı sunar.

Çevik çalışmanın en güzel yanı, onu ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilmenizdir.

Mavi Renk Şeması

2. Mavi Renk Şeması

2020 ofis iç tasarımınız için bir renk şeması belirleyemediyseniz, Permolit renk kartelalarından dinlendirici, konsantrasyona yardımcı harika renklerimizden seçebilirsiniz. Çalışanların mutluluğunu artırmak istiyorsanız, mavi tonları ofisi için mükemmel bir seçim olur. Permolit su bazlı iç cephe boya kartelasından sizin için üç renk seçtik.

Pro-Refah

3. Pro-Refah

Ortalama bir ofis çalışanı sadece 20 yıl içinde kamburluğa, çıkıntılı mideye ve ağrılı gözlere sahip olacak. Bunun rahatsız edici, pratik olmayan bir ofis ortamının sonucu olduğu söyleniyor.

Çalışma ortamınızı iyileştirmek istiyorsanız, işte bazı fikirler:

 • Ergonomik Mobilya – Ergonomik mobilyaların tanıtılması, fiziksel refahı teşvik etmenin harika bir yoludur.
 • Üçüncü Bir Alana Sahip Olun – iş istasyonları ile resmi toplantı odaları arasında ofis rutini dışında bir konum. Çalışanların ara vermesine, daha rahat bir ortamda dinlenmesine olanak sağlayacaktır.
 • Faaliyet Alanları – Çalışanlar arasında fiziksel refahı iyileştirmek için onları hareket etmeye teşvik etmelisiniz. Bunu yapmanın bir yolu, esneme için yoga odaları, eğlenceli aktiviteler içeren oyun odaları ve molalar sırasında hızlı, gençleştirici egzersizler için egzersiz alanları olabilir.
 • Çevresel Unsurlar – Işık, hava ve sıcaklık gibi çevresel unsurları gözden kaçırmak kolaydır, ancak bunlar rahat ve verimli bir çalışma alanı oluşturmanın önemli bir parçasıdır. Güneş ışığından maksimum faydalanmak  için cam bölmeler kurmayı, bir hava temizleyici ekleyerek hava kalitesini artırmayı ve çalışanların kontrol edebileceği iyi bir klima ünitesi sağlamayı düşünün.

Açık Tavanlar

4. Açık Tavanlar

Modern endüstriyel görünümü elde etmek için, ofis tasarım şirketleri genellikle boruları açıkta bırakır ve LED’lerin aksine asılı ışıklar yerleştirir.

5. Müşteri Alanları

Gerçekten de, ofis alanında müşterilerle çok sayıda toplantı yapıldığı göz önüne alındığında, iyi bir izlenim bırakan davetkar bir alan oluşturmak mantıklıdır.

Müşterileri etkilemeye adanmış bir alan oluşturmak için şu seçenekleri göz önünde bulundurun:

 • Resepsiyon alanınızı yükseltin – Bir müşteri alanı oluştururken tekerleği yeniden icat etmenize gerek yok. Akıllı seçimler, rahat ofis mobilyası çözümleri ve modern bir masa ekleyerek resepsiyon alanınızı yükseltebilirsiniz.
 • Bir marka deneyimi oluşturun – Müşteri alanlarıyla ilgili harika olan şey, markanızı tanıtmaya gerçekten yardımcı olabilmeleridir. Örneğin, bir ürün satıyorsanız veya satın alıyorsanız, müşterilerin görmesi ve test etmesi için küçük bir showroom entegre etmek isteyebilirsiniz.
 • Bir bar tanıtın – Bir müşteriyi etkilemek için kendi ofis barınızda bir içki ikram etmekten daha iyi ne olabilir? Bütçeniz varsa, bol miktarda içeceğin bulunduğu lüks bir bar alanı oluşturabilirsiniz. Alternatif olarak, mağazadan satın alınan çeşitli içeceklerin bulunduğu bir mini bar da müşterilerin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?