Boyanabilir Duvar Kağıdı Nasıl Boyanır?

Boyanabilir Duvar Kağıdı Nasıl Boyanır

Boyanabilir Duvar Kağıdı Nasıl Boyanır?

Günümüzde, giderek daha popüler hale gelen, sözde boyanabilir duvar kağıdı nasıl boyanır ve neden boyama ihtiyacı duyar hiç merak ettiniz mi? Boyanabilir duvar kağıdını yapıştırıldıktan sonra boyamak gerekir, sebebi bu duvar kağıtlarının boyama sonrası özel bir görünüm kazanmaları sebebiyledir. Boyanabilir duvar kağıdının yapısal, dokulu bir yüzeyi vardır. Boya üzerlerinde kuruduğunda bu orijinal bir desene dönüşür.

Ayrıca boyanması gereken düz, desensiz duvar kağıtları da var elbette. Boyanabilir Duvar Kağıtlarının çoğu beyaz renkte üretilir. Bazen renk seçenekleri olan boyanabilir duvar kağıtlarıda karşımıza çıkabilir, kendi zevkinize göre şık bir ton ayarlayıp boyamak daha iyi bir seçenek elbette.

Hangi Tür Duvar Kağıdı Nasıl Boyanır

Boyanabilir duvar kağıdı türleri:

  • Kağıt malzemeden üretilmiş boyanabilir duvar kağıdı
  • Kumaş dokulu boyanabilir duvar kağıdı.
  • Fiberglas boyanabilir duvar kağıdı.
  • Vinil boyanabilir duvar kağıdı.

Bu farklı boyanabilir duvar kağıtlarının üretildiği maddelerin farklı olması ve yapılarının farklı olması kullanım alanlarını, dayanıklıklarını etkiliyor. Bu, özelliklerine göre oldukça farklı duvar kağıdı türleri ile ilgili genel bilgileri paylaşalım.

Kağıt malzemeden üretilmiş boyanabilir duvar kağıdının özellikleri

Boyanmak üzere tasarlanmış ana malzemesi kağıt olan ve tabii normal duvar kağıdına daha yoğun ve kalın bir duvar kağıdı. Kalın olması sayesinde duvardaki küçük kusurları gizleyebilirsiniz. Bu kağıtların bir diğer özelliği dış kısmına su itici madde emdirilmesidir. Düz Duvar Kağıdı tavana yapıştırmak için mükemmeldir.

Bu tür duvar kağıdının dezavantajı, onları yapıştırırken, nem ile güçlü bir şekilde emprenye edilebilmeleri ve yırtılabilmeleridir. Bu yüzden bu duvar kağıdının hızlı yapıştırılması gerekir. Yapıştırılma işlemi sonrası tamamen kuruduktan sonra aynen duvar gibi boyanabilir.

Kağıt malzemeden üretilmiş boyanabilir duvar kağıdının özellikleri

Kumaş dokulu boyanabilir duvar kağıdı

Kumaş dokulu boyanabilir duvar kağıdı, diğer muadillerine göre çok daha dayanıklıdır. Yapıları çok yoğun, dokulu ve kalındır. Çok fazla yapıştırıcı kullanılsa bile kırılmazlar ve yapıştırıcı kuruduğunda küçülmezler. Kumaş dokulu duvar kağıdı, sadece duvardaki küçük kusurları değil aynı zamanda çatlakları da gizleyebilir. Duvarlar kaplandıktan sonra rutin boyama işlemi ile boyanabilir.

Kumaş dokulu boyanabilir duvar kağıdı

Fiberglas boyanabilir duvar kağıdı nedir?

Fiberglas duvar kağıtları mükemmel özelliklere sahiptir. Dayanıklıdırlar, diğer tüm Duvar Kağıdı türleri arasında en uzun ömürlü duvar kağıdıdır. Fiberglas Duvar Kağıdının sağlamlığının ve dayanıklılığının doğrudan boya kalitesine bağlı olduğu unutulmamalıdır, bu sebeple boyama için Permolit iç cephe boya grubumuzu öneriyoruz. Fiberglas duvar kağıdının üretiminde cam elyafı kullanılır. Duvarlar kaplandıktan sonra rahatlıkla rutin boyama işlemi uygulanır.

Fiberglas boyanabilir duvar kağıdı nedir?

Vinil duvar kağıdı

Boyama için Vinil Duvar Kağıtları da vardır. Dokulu ve dokusuz olarak yine kağıt taban üzerine vinil kaplama ile yapılmış duvar kağıtlarıdır, nemli banyo, mutfak gibi alanlarda kullanılabilir. Neme ve ışığa dayanıklıdır.  Kaplama işlemi sonrası normal duvar boyama işlemi uygulanır.

Vinil duvar kağıdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?