Beyaz Mutfak Dekorasyonu ile Bir Mutfağı Canlandırmanın Yolları

Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Birkaç yıl öncesine kadar tamamen beyaz mutfaklar revaçtaydı. Belki de bu karantina günlerinde çoğumuz mutfakta daha fazla zaman geçirdiğimizden, veya belki de eviniz için biraz değişiklik istediğinizden aradığınızdan, bembeyaz mutfağınız gözünüze batıyor olabilir. Tamamen beyaz mutfak alanları demode olmaya başladı, beyaz mutfak dekorasyonu canlandırmak içın renk ve kontrast ile oynama zamanı.

Tamamen beyaz bir mutfağı değiştirmeden nasıl yenilemelisiniz? Bu konuda size yardımcı olmak için, tamamen beyaz şemaya sahip bir mutfağa, biraz hayat ve enerji katmanın yollarını paylaşıyoruz.

Tamamen Beyaz Bir Mutfağı Canlandırmanın Yolları

Beyaz Mutfak Dekorasyonu ile Bir Mutfağı Canlandırmanın Yolları
Aydınlatmanızı değiştirin | fotoğraf kaynağı

Beyaz Mutfak Dekorasyonu Canlandırmak için Aydınlatmanızı değiştirin

Aydınlatma, beyaz mutfak dekorasyonunu canlandırmak için önemli bir detay.Tipik kolye tarzı sarkıtlar ve apliklere odaklanmak yerine, mutfağınıza masa lambası ile ortamı yumuşatacak ekstra bir parlaklık eklemeyi deneyin .

Bu, mutfağa şık ve heykelsi bir görünüm kazandırırken, diğer yandan mutfağa anında ekstra sıcaklık enjekte etmenin bir yoludur .

Kabloyu gizlemek için abajuru köşeye yerleştirin veya eski bir abajurun, kablosunu kesin ve içine bir ışık diski yerleştirin.

Aydınlatmanızı değiştirin
Aydınlatmanızı değiştirin fotoğraf kaynağı

Tüm ışıkları kapatıp, sadece abajurları yaktığınızda, mutfakta hoş bir aydınlık oluşacaktır. Kesinlikle mutfakta yemek yerken ve konukları ağırlarken hoş bir ambiyans oluşturmak için harika bir fikir..

Kilimle mutfağı canlandırın

Tamamen beyaz renk şemalarının yanı sıra, mutfaklarda kilim kullanılması , özellikle yemek alanlarında çok aranan trendlerden biri olmuştur. Tamamen beyaz bir mutfağa biraz renk, desen ve doku eklemenin muhtemelen en heyecan verici yolu kilim kullanmak. Tasarım seçenekleri sonsuzdur sisal tarzı bir kilimle sıcak ve doğal yada renkli bir Paris halısı ile parlak bir dokunuş. Her yaşam tarzı ve estetik için oldukça çok seçenek var.

Kilimle mutfağı canlandırın
Kilimle mutfağı canlandırın | fotoğraf kaynağı

Mutfak kilimlerini daha çok kadırga şeklinde alanlara koymak klasik olsada, büyük mutfaklarda kilimlere yer ayarlamak, dekorasyon açısından biraz daha karmaşık olabilir. Kararsız kaldığınızda, çalışma üçgenini netleştirmek için kilimi, lavabonun yanına yerleştirin, bu şekilde mutfakta çalışırken ayaklarınızın altında yumuşak bir alan oluşur.

Renk ekleme konusunda cesur olun

Tamamen beyaz mutfaklarda dolap ve diğer yerleşik mobilyalar yardımıyla renkler kullanılabilir. Yeni, zengin bir dolap rengi mutfağınızı yükseltmenin harika bir yoludur.

Bununla birlikte, kiralık bir dairede dolap rengini değiştirmek mümkün olmayabilir. Endişe etmeyin, mutfağı renklendirmenin daha pek çok yolu var. Ayrıca tamamen beyaz veya daha açık tonlu bir mutfakta mobilyalarla, örneğin sandalye ve masa ile yada rengarenk tencere ve tavalarla renklendirme başarılı olabilir.

Renk ekleme konusunda cesur olun
Renk ekleme konusunda cesur olun | fotoğraf kaynağı

\Tezgah arkasını kişiselleştirin

Tamamen beyaz bir mutfağın tamamı, olmasını istediğiniz gibi canlı değilse, hala kontrolü ele alabileceğiniz alanlar var. Mutfağınızı renk pigmentli bir dokunuşla canlandırmak istiyorsanız, bunu tezgah arkasını renklendirerek yapabilirsiniz. Burada ister sağlam bir gölge ister havalı bir desen tercih edin, tezgah arkasının fonu ön plana çıkacak bir renkle, mutfağınızın benzersiz olmasını sağlayacaktır. Bu da nispeten küçük bir iştir, bu yüzden bu noktayı karo ile kaplamak, epoksi kullanmak, farklı bir tona boyamak, kağıtla kaplamak gibi pek çok seçenek var.

Eviniz kira ise, kendinden yapışkanlı duvar kağıtları, renkli çıkartma şeklinde karo desenleri, ve yine duvarları boyamak, olabilir.

Tezgah arkasını kişiselleştirin
Tezgah arkasını kişiselleştirin | fotoğraf kaynağı

Donanımları renkli kullanmak

Tamamen beyaz mutfağınızda daha ince bir değişiklik arıyorsanız, donanımlarınızı değiştirmeyi düşünün. Dolap ve çekmece kulpları, armatürler, aplikler, bembeyaz bir mutfağı çok farklı bir seviyeye taşıyabilir. Üstelik böyle bir değişim maliyetli ve zor olmaz.

Mat siyah, oldukça popüler olmaya devam ediyor ve beyaz dolaplarda çarpıcı bir kontrast oluşturuyor; Modern bir estetik için harika bir tercih.

Donanımları renkli kullanmak
Donanımları renkli kullanmak | fotoğraf kaynağı

Ahşap mobilya ve parçalar

Muhtemelen tamamen beyaz alanlar birkaç yıl içinde geri dönüş yapacaktır. Tamamen beyaz bir mutfağı hâlâ seviyoruz . Şu anda ‘en moda’ şey olmasa da, bize göre hala bir klasik.

Bununla birlikte, daha sonra trend faktöründen ödün vermeden bembeyaz mutfağınıza şimdiden biraz sıcaklık katmak istiyorsanız, doğal ahşaplar ekleyin. Rustik kirişler veya ahşap açık raflar mutfağınızı daha karakteristik yapar.

Ahşap mobilya ve parçalar
Ahşap mobilya ve parçalar | Fotoğraf kaynağı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?