Akrilik Dış Cephe Boyası

Akrilik Dış Cephe Boyası Permo Akril

Akrilik Dış Cephe Boyası

Neden henüz beş yıl geçmişken bazı dış cephe boyaları soyuluyor veya pul pul dökülüyorken, diğerleri çok uzun yıllar boyunca dayanıp, yeni görünüyor. Cevap aldatıcı derecede basit: Kaliteli dış cephe boyası ve en önemli detay ise iyi hazırlanmış bir yüzeye doğru şekilde uygulandığında boyalar daha uzun süre dayanır ve yeni görünür. Akrilik dış cephe boyası akrilik bazlı olmalarının yanında ayrıca su bazlı olanları daha çok tercih ediliyor, çünkü su bazlı ürünler su ile temizlenir.

Su bazlı akrilik dış cephe boyası evlerin dış cepheleri için daha avantajlı. Su bazlı boyaların dış cephe kaplamasıyla genişlediğini ve daraldığını yani daha elastik olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda evin içinde oluşan su buharının boya tabakasından geçmesine izin verirler.

Akrilik dış cephe boyası olarak önerimiz  PERMO AKRİL AKRİLİK DIŞ CEPHE BOYASI su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, dekoratif renklerde, mat, son kat dış cephe boyasıdır.

Permo Akril Akrilik Dış Cephe Boyası

En Kaliteli Dış Cephe Boyasını Bulmak

Bir seriden kaliteli dış cephe boyası seçmenin bazı  yolları var.

Uygun pigmentler. Kaliteli pigmentler, iyi bir boyanın bir kaç kat ile tamamen kaplanmasını sağlar.

Yüksek katı madde yüzdesi. Katı maddeler, boya kuruduktan sonra duvarda kalan şeydir. Yüzde 45’in üzerindeki herhangi bir şey iyi kabul edilir; Katı madde seviyesi ne kadar yüksekse o kadar iyidir, çünkü daha yoğun, daha dayanıklı bir kaplama ile dış cepheyi boyamış olursunuz.

Tamamen akrilik bağlayıcı. Bağlayıcı, gerçek boya filmini oluşturan pigmentleri, küfleri ve diğer katıları tutan şeydir. Doğası gereği vinil veya vinil akrilikten daha fazla hava koşullarına dayanıklı olan tamamen akrilik bağlayıcılı lateks boya kullanın.

Su bazlı dış cephe boyalarının çoğu, ahşap ve sunta kaplama ve döşeme üzerinde de kullanılabilir. Pek çok dış cephe çeşidinin boyanması için de iyidirler.

Neden Permo Akril kullanmalısınız?

Neden Permo Akril Akrilik Dış Cephe Boyası kullanmalısınız?

Akrilik formülasyonu ile zorlu atmosfer koşullarına dayanıklı, yüksek alkali direncine sahip, mükemmel örtücü, solmaya karşı dayanıklı, uygulandığı yüzeylerin nefes almasını sağlayan bir boyadır. Üstün aderans gücü ile her yüzeye çok iyi tutunur. Uygulandığı yüzeyleri, güneş, nem ve dış ortamların yıpratıcı etkilerine karşı korur. Uygulaması çok kolay olup fırça, rulo izi göstermez, sıva hatalarını gizler.

Doğru Tonu Bulmak

Renkleri seçmek ve eşleştirmek sinir bozucu olabilir, bu da neden bu kadar çok beyaz ev olduğunu açıklar. Neyse ki Permolit Dış Cephe Boyaları Renk Kartelasında oldukça çok renk alternatifi var.

Renkler tek olarak tercih edileceği gibi birbiri ile kombinlenerekde kullanılabilir. Renk seçimi kartelamıza göz atın.

Doğru Tonu Bulmak

Doğru Hazırlık: Evinizin Dışını Nasıl Boyarsınız?

En iyi dış cephe boyası bile yanlış uygulanırsa başarısız olabilir. İşlem görmemiş yüzeyleri boyarken her zaman astar kullanın ve son katların yapışması için bir taban sağlayın. Düğümler sorun değilse su bazlı astarlar iyi bir seçimdir. Su bazlı boyalar her iki tip astar ile uyumludur. Yeniden boyarken, yalnızca gerektiğinde astarlayın. Boya çatlamadıysa veya dökülmediyse, hiç astarlamanız gerekmeyebilir.

Hazırlamanın gerekli olup olmadığından emin değil misiniz? Bu testi deneyin: Duvarın küçük bir bölümünü boyayın ve kurumasını bekleyin. Ardından yeni boyanmış yüzeye yapışkan bir bandaj koyun ve koparın. Üzerine boya yapışırsa, eski boya yeni bir katı desteklemez ve bir kat astar gerektirir. Bandaj temizse, dış cepheyi yıkayın ve boyayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?