Harika Ev Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Harika Ev Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Evinizi Bir Profesyonel Gibi Dekore Edebilirsiniz …

İç mimarlara ve tasarladıkları alanlara ortaya koydukları tüm sıkı çalışmaya büyük saygı duyuyoruz. Bir odayı tüm detaylarıyla düşünüp bunları bir araya getirmek, aynı zamanda işlevsel olmasını sağlamak belli bir yetenek ve göz gerektirir. Bununla birlikte, herkes ev dekorasyonu için rehberlik edecek bir iç mimar tutmayı göze alamaz. Bazılarımız aslında kendi bireysel tarzımızı ve tercihlerimizi kullanarak kendi tasarım kararlarımızı veren kişi olmak istiyoruz.  Harika ev dekorasyon fikirleri kendin yap makalemizde sizi bir profesyonel gibi dekorasyon yapmaya çağırıyoruz.

Harika Ev Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Peki profesyonel bir tasarımcının masrafı olmadan harika bir ev nasıl dekore edilir ? İşte size harika ev dekorasyon fikirleri kendin yap bir profesyonel gibi dekore et!

Harika Ev Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Dergiler ve Tasarım Web Siteleri

Pinterest’teki tüm hevesli Pinnerların çok faydalı dekorasyon fikirleri var. Çoğumuzun zaten keşfettiği gibi, dekorasyon web siteleri sahip olduğumuzu hiç bilmediğimiz tasarımcı yönümüzü  ateşleyebilir. Evinizin dekoru için ilham panoları oluşturmaya henüz başlamadıysanız, şimdi başlayın. Birkaç tasarım dergisi alıp size hitap eden resimleri kesip çıkarın. Kendinize internet ve dergilerden çok şık hikaye panoları oluşturun.

Harika Ev Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Renk Şemaları Kullanın

Artık kendinize ait bir stil oluşturduğunuza  göre, sıra bir renk şeması seçmenize geldi. Zor olan kısım budur. Renk çok kişiseldir ve içimizde ilham veren ruh halleri oluşturur. Ne olursa olsun, sizi çağıran renkleri seçin. İlham panolarınıza bakın – kaydettiğiniz odalarda hangi renkler öne çıkıyor? Size hangi renkleri seçeceğinizi söylemeyeceğiz, ancak üç renk veya ton karışımını denemenizi söyleyeceğiz. Duvarlar için bir ana renk, koltuklar ve sandalyeler gibi daha büyük vurgular için başka bir renk ve ardından çiçekler, yastıklar ve süs eşyaları gibi daha küçük aksesuarlarda ortaya çıkan üçüncü bir renk.

Diyelim ki kahverengi, turkuaz ve mandalina renk kombinasyonu seçtiniz. Kahverenginin bir tonu muhtemelen duvar rengi olabilir, deniz mavisi ile sandalyeler ön plana çıkabilir veya bir duvar için farklı bir renk kullanılabilir ayrıca üçüncü renk mandalina yastıklarda ve aksesuarlarda kullandığımız renk olabilir. Üç renkten oluşan bu formül herhangi bir kombinasyonda işe yarar. Unutmayın, tek renkle dekore edilmiş bir oda sıkıcı olabilir.

Big Statement Mobilya Parçaları Ekleyin

Big Statement Mobilya Parçaları Ekleyin

Bu, çoğu ev sahibinin yaptığı yaygın bir hatadır , bir odada çok sayıda küçük, cılız parça. Uzun bacaklı sandalyeler, uzun bacaklı masalar ve çok sayıda küçük detaylar olan bir oda, sadece odayı karıştırmayı değil görsel olarakta karmaşık bir görüntü oluşturur.

Büyük bir kanepe, biraz etekli kulüp sandalyeleri (bacakları göremezsiniz) ve ardından çekici oymalı bacaklara sahip bir veya iki ince koltuk yeterli. Bu sadece bir örnek, ama size şu fikri veriyor: odanın dengeli görünmesi için mobilya stillerinin ve boyutlarının orantılanması, ne çok hantal parçalar nede çok cılız parçalar olmalı.

Başarılı bir tasarımın anahtarı büyük ve küçük karışımıdır. Bu kural aksesuarlar için de geçerlidir.

Tepsiler, Dekoratif Kaseler ve Sepetler Kullanın

Tepsiler, Dekoratif Kaseler ve Sepetler Kullanın

Tepsinin üzerine güzel bir mum, birkaç kitap ve küçük bir kase renkli taş yerleştirin.

Bunun gibi küçük manzaralar anlamsız görünebilir, ancak katmanlı, dekore edilmiş bir estetik için zorunludurlar.

Daha rustik bir yaklaşım istiyorsanız, evinizde dokuma sepetleri deneyin. Sepetler, birçok dağınıklığı gizleyebilen muhteşem dekoratif araçlardır.

Her Odaya Çiçek Ekleyin

Her Odaya Çiçek Ekleyin

Basit bir ipucu gibi görünüyor, ancak çiçek aranjmanları, canlı bitkiler , kabuk veya taşlarla dolu vazolar gibi doğal öğeler eklemek, dekorasyonunuza harika bir son dokunuş olacak. Çoğu tasarımcı size sahte çiçek aranjmanlarından kaçınmanızı söyleyecektir. Çiçekler veya bitkilerin bakımı zor diyorsanız, o zaman büyük bir çömlek içine yerleştirilmiş ince dallar veya tüyler gibi diğer doğal unsurları deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?