İç Dekorasyonda 1920 Ve 2020 Karşılaştırması

1920'den Günümüze 2020 İç dekorasyon

İç Dekorasyonda 1920 Ve 2020 Karşılaştırması

Bir asır önce, 1920’ler yeni başlangıçlar, savaştan kurtuluş, ifade özgürlüğü ve yepyeni tüketici odaklı bir toplumun oluşmaya başladığı anlamına geliyordu. Kadınlar için yeni moda trendleri, ışıltılı ve o zamana göre yeni olan teknoloji, derken ilk kez ev sahipleri kendi konfor alanlarından çıkabildikleri için artık sahnenin merkezindeydiler. Peki 1920’ler de bunlar olurken, bir asır sonrasında yani günümüzde neler oluyor. 1920’den Günümüze 2020 İç dekorasyon trendlerinde neler değişmiş…

2020 yılında insanlar iç mekan tasarımlarında ana odak noktası olarak, doğa ile yeniden bağlantı kurdular, ancak bu sefer zekice ve ustaca. Formaliteden ziyade rahatlığa odaklanan yeni bir tasarım çağına giriş kapısı açıldı. Caz Çağı’nın parıltısı ve cazibesinin bir zamanlar üstün olduğu yerde, bugün daha minimalist bir ev ortamına sahibiz. Artık çökmüş, soyut tasarim yerine doğal, organik malzemeleri düşünüyoruz.

1920’lerin o cesur çiçekli duvar kağıtlarını alın ve 2020 lerde çerçeveli botanik baskılar olarak yeniden tasarlamayı düşünün. Cilalı, geometrik döşeme tasarımlarını çarpıcı doğal gösteren masif ahşapla değiştirin. Basit ama dikkat çekici tüylü koyun derisiyle, cesur geometrik halıların yerini değiştirin. 2020 lerin yaşam alanı her şeyden önce rahat ve samimi.

1920’den Günümüze 2020 İç dekorasyon

1920'lerin art deco dönemi tamamen parıltı ve cazibe odaklıydı
Kaynak : Pinterest

1920’lerin art deco dönemi tamamen parıltı ve cazibe odaklıydı. Gösterişli metalik renkler parlak altın, parlak gümüş, parlak pirinç ağırlıktaydı. Dünya lüks, macera ve en sakin zamanları yaşamakla baştan çıkarılmıştı ve bu renk seçimlerine de yansımıştı. Evlerin iç dekorasyonunda , servet ve enerjiyi sadece bunu yapabildiklerini göstermek için her yerde yaydılar.

1920'den Günümüze 2020 İç dekorasyon : 2020 lerde çok gösterişli renkler yerine soğuk gri tonlar var.
Kaynak : Pinterest

2020 lerde çok gösterişli renkler yerine soğuk gri tonlar var. Organik iç mekanlardaki eğilimi yansıtan yeni 20’lerde renk trendleri doğal dünyaya odaklanıyor. Örnek olarak klasik mavinin trend olması verilebilir, yıl için Pantonede sakin deniz tonlarıda dikkat çekecek. Yılın popüler rengi olan sakin şafak, ilkbahar sabahının başlangıcını simgeler, yemyeşil ormanları ve çayırları uyandırmak için derin yeşil tonları ön plana çıkar. Koyun yünü ve yumuşak kumlarda bulunan sıcak nötr tonlar pantoneye dahil olur.

1920'den Günümüze 2020 İç dekorasyon : 1920 lerin mobilyaları süslü ve özenli detaylardan oluşuyor
Kaynak : Pinterest

1920 lerin mobilyaları süslü ve özenli detaylardan oluşuyor, dramatik açılar kavisli kenarlar ve bunlara ilave olarak sedef ve kaplumbağa kabuğu gibi eklektik kaplamalar. Cesur parlak fayansların yerini nostaljik bakalit yüzeyler aldı. Trend parçaları egzotik ve yenilikçi olacak şekilde yeniden tasarlandı.

İç Dekorasyon
Kaynak : Pinterest

1920’lerde yeni seri üretim hatlarının etkisi tüm dünyada hissedildi; aniden buzdolapları, elektrikli süpürgeler ve fırınlar gibi yeni cihazlar halka açıldı.

Bugün, teknoloji 1920’lerden daha hızlı değil, sadece daha hızlı hareket ediyor. Birkaç modern cihazı olmayan bir ev asla ev değildir. Günümüzde ev ise basit bir buğu çözen aynadan, banyoda USB bağlantı noktalarına veya akıllı ısıtma, aydınlatma ve daha fazlası ile eksiksiz bir şekilde donatılmış akıllı bir evdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?