Okayanus Görünümlü Sehpa Tasarımları

Okayanus Görünümlü Sehpa Tasarımları

Okayanus Görünümlü Sehpa Tasarımları

Okyanus kıyısında bir ülkede yaşıyorsanız, elbette okyanusa kıyısı olmayanlara göre daha şanslısınız. Düşündük ki madem okyanus kıyısında değiliz o zaman okyanus esintilerini sehpalarla oturma odamıza getirelim. Biliyorsunuz daha önceki makalelerimizde epoksi kaplama hakkında bilgiler vermiştik, şimdi bu malzeme ile yapılan okayanus görünümlü sehpa tasarımları paylaşacağız.

okyanus ve deniz tonlarında doldurulan sehpalar

Katman katman kesilen ahşap parçalar büyük bir titizlikle üst üste yerleştiriliyor, yukarıdan bakıldığında okyanuslarda ve denizlerde görülen katmanları bu şekilde oluşturuyorlar. Bütün boşluklar epoksi ile dolduruluyor. Epoksi renklendirilmiş olarak kullanılıyor, okyanus ve deniz tonlarında doldurulan bu sehpalar adeta salona yada oturma odanıza okyanusu getiriyor.

Biraz daha farklı bir teknikle ama yine aynı malzemelerle çalışılmış bir sehpa örneği.
Biraz daha farklı bir teknikle ama yine aynı malzemelerle çalışılmış bir sehpa örneği.

Metal bacakları olan düzgün yuvarlak hatlara sahip okyanus görünümlü sehpa. Daha düz yüzeyler üzerine doldurma tekniği ile değil direk sıvı epoksi dökülerek çalışılıyor. Sehpa üzerindeki desenler boyalı epoksilerin karıştırılması ile elde ediliyor.

Doğal bir kesit oluşturmak için tasarlanmış bir sehpa
Doğal bir kesit oluşturmak için tasarlanmış bir sehpa

Doğal bir kesit oluşturmak için tasarlanmış bir sehpa. Kum beyazı görünen kısımlar okyanus tabanı gibi düşünülebilir, sehpanın simetrik bir görünümden çok uzak düzensiz tasarımı ona oldukça doğal bir kesit havası vermiş.

Oldukça başarılı bir çalışma, doku ve hatlar olarak gerçekten büyüleyici.
Oldukça başarılı bir çalışma, doku ve hatlar olarak gerçekten büyüleyici.

Oldukça başarılı bir çalışma, doku ve hatlar olarak gerçekten büyüleyici. Epoksi ile çalışan iyi bir ahşap ustası bulduğunuzda bu görsellerden beğendiklerinizi çalıştırabilirsiniz. Oldukça kolay bir çalışma şekli olduğu için artık bir çok yerde bu tarz işler yaptırmanız mümkün. İyi ve sanatsal yönü daha başarılı olan bir ustaya denk gelirseniz muhteşem işler çıkartabilirsiniz.

İyi bir işçilikle çalışılmış, okyanus görünümlü salon sehpası

İyi bir işçilikle çalışılmış, okyanus görünümlü salon sehpası. Derinliği ve desenleri ile etkileyici bir görüntüsü var.

Metal, ahşap ve epoksinin mükemmel uyumu

Metal, ahşap ve epoksinin mükemmel uyumu. Epoksi bir çeşit reçine ve çok dayanıklı. Bu tarz mobilyalar bu sebeple uzun zaman kullanılabilir.

Muhteşem okyanus görünümlü bir orta sehpa

Muhteşem okyanus görünümlü bir orta sehpa. Renkleri ve tasarımıyla sizi adeta içine çekiyor. Dostlarınızla sohbet ederken çevresinde keyifli vakit geçireceğiniz okyanu görünümlü sehpaları dekorasyonunuza dahil etmenzi öneriyoruz. Oldukça canlı olan görüntüleriye salon yada oturma odanıza farklı bir enerji getireceği kesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?