10 Adımda Misafir Banyosu Tasarımı

10 Adımda Misafir Banyosu Tasarımı

10 Adımda Misafir Banyosu Tasarımı

10 adımda misafir banyosu tasarımı konuklarınızın kendilerini lüks bir otelde hissetmesini sağlayacak. Bayramlarda ve yaz tatillerinde gelecek misafirlerinizin, kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için banyonuzu süslemenin zamanı geldi. Birkaç hile ile çok kısa sürede lüks görünümlü bir banyoya sahip olacaksınız. Ve iyi haber, bu bir servete mal olmayacak.

10 Adımda Misafir Banyosu Tasarımı

1. Eksiltme

Her şeyi küçük bir alanda toplayın ve üç yığın halinde sıralayın sonsuza kadar kaldırılacaklar, şimdilik kaldırılması gerekenler ve kalması gerekenler. Eski, süresi dolmuş veya hasar görmüş her şeyden kurtulun. Konuklarınızın görmesini istemediğiniz ilaçlar, kremler, reçeteler gibi şeyleri, banyo tartısı ile birlikte geçici bir saklama kutusuna konulabilir, tatil veya bayram sonrasına kadar.

2. Temiz bir başlangıç yapın

Şimdi ışıltı zamanı. Birinci sınıf temizleyiciler ile Çekmeceler ve dolaplar dahil olmak üzere tüm banyoyu vakumlayarak başlayın. Daha sonra, her yeri iz bırakmayan  nemli bir bezle ve ardından kuru  mikrofiber bezle silin.

Temiz bir başlangıç yapın

3. Düzenlemek

Temizlikten sonra, depolama seçeneklerine bakmaya başlayabilirsiniz. Makyaj masanızda yalnızca bir rafınız varsa, kapaklı kutuları üst üste koymayı .İki rafınız varsa, açık sepetler en iyisidir. Çekmecelerinizde perspeks veya bambu bölücüler kullanışlı ve şık olur. Bambu  modaya daha uygundur, perspeks ise daha temiz, ve net görünür. Şeffaf akrilik perspeks kaplar aynalı  dolaplarla oldukça iyi bir kombinasyon oluşturur.

4. Lüks ürünler satın alın

Misafirlerinizi birinci sınıf aksesuarlarla şımartın. Şık şişelerdeki güzel el sabunu ve  losyonu, bir alana ekstra lüks bir hava verir. Makyaj masası üzerindeki mermer veya pirinç tepsi üzerinde kolonya, parfüm gibi ürünler gruplanabilir. Ayrıca konuklara saç kurutma makinesi, tuvalet kağıdı, güzel bir kutu kağıt mendil, diş fırçası ve diş macunu gibi unutabilecekleri şeyleri de hazırlayın.

Misafir banyosunu düzenli olarak kontrol edin. Her gün tuvaleti temizleyin, lavabo alanını ve aynayı silin. Her iki günde bir, havluları yenileyin ve zemini paspaslayın.

Lüks ürünler satın alın

5. Havlular önemli

Yeni kokan havlularla eski havluları değiştirin . Ekstra yumuşak havlular seçin. Dokulu desenli havlular veya püskül gibi detayı olan havlular kullanın.  Havlularınızı seçtikten sonra, onlara stil verme zamanı. Küvetin veya havlu askısının üzerine düzgünce katlanarak püsküllerin altta görünecek şekilde yerleştirin.

6. Şık sunumlar oluşturun

Bir otel banyosu görünümü oluşturun. Sunum gerçekten önemlidir. Örneğin, makyaj masasındaki öğeleri tam olarak hizalayın ve boyutlarına göre düzenleyin. Duş havlularını küvetin yanında küçük şık bir tepsi içine koyun adeta bir çerçeve gibi görünmesini sağlayın.

7. Yeşillendirin

İç mekan bitkileri ekleyerek banyonuzu bir üst seviyeye çıkarın . Yeterli alanınız varsa, makyaj masasına veya yerlere orta boy saksılarda bitkiler yerleştirin. Phalaenopsis orkidesi veya eğreltiotu gibi nemi seven bitkileri seçtiğinizden emin olun.

Yeşillendirin

8. SPA alanı

Lüks bir spa hissi vermek için işlevselliğin ötesinde düşünün. İnanılmaz kokulu bir mumla başlayın, evinizin geri kalanında olduğu gibi mekanı sevgiyle şekillendirmek için dekoratif aksesuarlar ve tablolar kullanın, her zaman banyo tuzları için bir tabure, ve kitapla rahatlama alanı oluşturun. Tüm öğelerin neme ve ara sıra sıçrayan suya dayanacağından emin olun.

9. Koku ekleyin

Hoş bir koku, banyonun ekstra özel olmasını sağlayacaktır. Mekanın her zaman güzel kokmasını sağlamanın sırrı, çubuklu oda kokusunu dolabın üstüne veya altına saklamaktır. Bununla birlikte, bazı insanlar güçlü kokulara karşı hassas olabileceğinden hafif parfümler seçin.

10. Şık bir karşılama

Misafirleriniz gelmeden hemen önce banyoyu son bir kez temizleyin. Lekesiz olduğundan emin olun, bir uçucu yağ püskürtün. Ardından, misafirler için küçük bir karşılama hediyesi bırakın.  Makyaj masasında şampuan ve saç kremi ile doldurulmuş yeniden kullanılabilir şişelerden oluşan küçük bir koleksiyon veya küçük bir kutu gurme çikolata bulundurabilirsiniz.

Mermer, ahşap, pirinç ve seramik gibi malzemeler, mekana lüks duygusu katmaya gerçekten yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?