6 Metrekare Mutfak Tasarımı Örnekleri

6 Metrekare Mutfak Tasarımı Örnekleri

6 Metrekare Mutfak Tasarımı

Altı metrelik mutfağınızın nasıl olması gerektiğine karar veremiyor musunuz? O zaman kesinlikle doğru yere geldiniz! Size doğru seçimi nasıl yapacağınızı, dekorasyonun en yaygın seçeneklerini, özelliklerini ve inceliklerini anlatacağız. Mutfak, insanların zevklerini ve tercihlerini yansıtan bir alandır. Bu nedenle mutfağın tasarımını güzel, rahat ve işlevsel olacak şekilde yapmaya dikkat etmelisiniz. 6 Metrekare mutfak tasarımı örnekleri için okumaya devam edin.

6 Metrekare Mutfak Tasarımı

Köşelerin kullanımı modaya uygun. Küçük mutfaklardaki ana mobilya parçası köşeli tezgahlar. Raflar, alanı görsel olarak genişletebilir. Buzdolabını koymak için yer açarlar.

Ayrıca yemek masasına gerek yoktur. Her yere bir bar tezgahı kurabilirsiniz. Kompakttır ve fazla yer kaplamaz. Pencerenin yanındaki bu mobilya parçası mükemmel görünüyor. Bu durumda, stand pencere pervazı ile birleştirilebilir.

Küçük bir mutfak tasarlıyorsanız renk önemli bir seçimidir. Bugün  açık renkler ve gölgeler oldukça popüler. Alanı görsel olarak genişletirler, odayı daha geniş ve parlak hale getirirler. Açık tonlar arasında sütlü, açık bej ve açık gri tonlar bulunur.

Balkonlu 6 metrekare mutfak tasarımı

En uygun mutfaklar balkonlu veya sundurmalı olanlardır. Bu durumda, odanın tasarımı çok çeşitli olabilir. İki veya üç hasır sandalyeli bir sehpa ile donatırsanız, balkon dinlenmek için harika bir yer olabilir.

Balkonlu 6 metrekare mutfak tasarımı

Ayrıca kapatıp içine birkaç dolap yerleştirirseniz, mutfak eşyaları ve hijyen ürünleri de dahil olmak üzere çeşitli yararlı şeyleri saklayabilen bir kiler olarak da işlev görebilir. Balkona rahatlıkla bir bar tezgahı sığar. Bu durumda,  buzdolabı için yemek odası daha uygun olacaktır. Bu sayede mutfakta daha fazla alan olacaktır.

Dondurucu yemek odasında bırakılırsa çok büyük olmaması tavsiye edilir. Ünitenin daha az yer kaplaması için bir mutfak takımı haline getirebilirsiniz. Ekipmanı pencereye, çıkışın yanına veya karşısına kurmak en uygunudur. Odayı görsel olarak genişletmek için bazı sırları bilmek yeterlidir. Pencereyi ve kapıyı süsleyin, balkon kapısında uzun  perde kullanın, pencereye beyaz storlar asın.

Mümkünse balkona mutfak setini kurun veya balkonu yemek alanıyla birleştirin.

Mümkünse balkona mutfak setini kurun veya balkonu yemek alanıyla birleştirin.

6 metrekare mutfak güzel ve çok işlevli bir odaya dönüştürülebilir,

6 metrekare mutfak güzel ve çok işlevli bir odaya dönüştürülebilir, neyse ki bunun için artık birçok fırsat var. Bu ünite insanlar için çok gerekli ve önemli olduğu için buzdolabınız olmadan hayal etmek zor.

Günümüzde ev aletleri üreticileri, çevredeki alanın arka planında öne çıkmayan modeller üretmeye başladılar. Bir dolaba,  gizlenebilir veya bir tezgahın altına yerleştirilebilirler. Ev aletlerinin, renkleri ve tonları mutfağın tamamı ile uyumlu olmalı.

Mutfak 6 metrekare ise, bu güzel, konforlu ve işlevsel olmayacağı anlamına gelmez. Dikkatli mobilya seçimi, renk paleti, ev aletleri ve doğru kurulumları ile minik bir mutfağı hayalinizdeki alana dönüştürebilirsiniz.

Dekore etmek için birçok ilginç çözüm ve tasarım yeniliği var. Küçük bir masa, birkaç sandalye ve gerekli tüm ev aletleri için yer var.

Gerekli küçük şeyleri ve bulaşıkları yerleştirmek için birkaç dolap yeterli olacaktır. Kapalı ve açık rafları asmak bunun için mükemmeldir.

Her zaman küçük bir buzdolabı için  yer bulabilirsiniz: onu duvara, kapının arkasına veya tezgahın altına koyun.

Her zaman küçük bir buzdolabı için  yer bulabilirsiniz: onu duvara, kapının arkasına veya tezgahın altına koyun.

Yemek alanında kombi  veya termosifon varsa, bu nesneler bile tasarıma mükemmel bir şekilde sığabilir ve odaya modern bir görünüm kazandırır. Önemli olan, kurulumlarının doğru şekilde olması , çünkü kolonun duvardan veya dolaptan en az 3 cm geri çekilmesi gerektiği bilinmektedir.

Sütunun göze çarpmaması ve iç mekanı bozmaması için yapılabilecekler için farklı seçenekler vardır. Bir mutfak setiyle kapatabilir, gizlemek için plastik bir kutu kullanabilir veya odanın iç kısmına sığdırabilirsiniz

Buzdolabının olmadığı modern bir yemek alanı hayal etmek imkansız.

Mümkün olduğunca fazla yer kazanmak için, çamaşır makinesinin nereye yerleştirileceğini düşünmeniz gerekir. Bir dondurucu veya çamaşır makinesi kurmak için, bazen odada bulunan nişi de kullanabilirsiniz.

6 metrekare  mutfağın hangi renk şemasında yapıldığı çok önemlidir. Genellikle klasik renkler (siyah ve beyaz) kullanılır. Ancak son zamanlarda, daha doygun, neşeli renkler ve gölgeler daha fazla kullanılmaktadır.

Yeşil tonlar odaya tazelik katar. Bir kişiye enerji veren doğal güç ve uyumdur. Kırmızı tonların kullanımı uyandırır, zihinsel aktiviteyi ve dikkati artırır, iştahı uyarır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?