TV Duvarı Dekorasyonu Nasıl Olmalı

TV Duvarı Dekorasyonu Nasıl Olmalı

TV Duvarı Dekorasyonu Nasıl Olmalı

TV duvarı dekorasyonu önemli bir oturma odası özelliği haline geldi ve şimdi neredeyse geleneksel şöminelerle sıkı bir rekabet içinde. TV severler, ekranlarının optimum görüş açısını elde etmek ve bununla gurur duymak isterler, bu nedenle salondaki gösterişli şömine duvarları giderek bir yan duvara veya köşe süslemesine dönüşmekte ve yerini Tv duvarlarına bırakmakta. Bu iç mekan değişikliği, merkezinde TV bulunan yeni bir oturma odası hayal etmek yada tasarlamak zorunda bırakıyor. Ayrıca, sadece TV duvarı tasarlamak, dekore etmek yeterli değil, tv’lerin beraberinde alıcılar, kaydediciler, oyun konsolları, film medyası gibi ekstra birçok ekipmanında yerleştiği alanların, dolap yada raflarında tasarlanması gerekiyor.Tüm bunlar için ekstra gereksinimler var. Durum böyleyken, salonda modern şık bir TV duvarını nasıl dekore edebiliriz ?

Sizlerle TV duvarı dekorasyonu yapabilmeniz ve ilham almanız için bir çok fotoğraf ve detay paylaşıyoruz.

TV Duvarı Fikirleri

TV Duvarı Dekorasyonu
TV Duvarı Dekorasyonu | Fotoğraf kaynağı pinterest

TV duvarı dekorasyonu örneklerine modern sade, minimal bir görselle başlıyoruz. Mermer görünümlü bir panel üzerine yerleştirilmiş ekran, sade kapalı bir raf sistemi ile kombine edilmiş. Düzen tutkunları için ideal bir dekorasyon, hiçbir dağınıklığa yer bırakmayacak şekilde tasarlanmış.

ortamı bir sinema salonuna dönüştürmek
Ortamı bir sinema salonuna dönüştürmek | Fotoğraf kaynağı pinterest

TV duvarı yaparken zaman zaman ortamı bir sinema salonuna dönüştürmek isteyeceğinizide düşünmelisiniz. Ekran panele gömülü, ekipmanlar için kapalı ve açık depolama alanları mevcut bir ünite eklenmiş. Burada gerektiğinde ayaklarınızı uzatmak için kullanacağınız iki puf ilave edilmiş.

pencereden gelecek ışığın görüntüyü olumsuz etkilemesine izin veermeyin
Işığın görüntüyü olumsuz etkilemesine izin veermeyin | Fotoğraf kaynağı pinterest

Tv duvarı yapılırken, pencereden gelecek ışığın görüntüyü olumsuz etkilememesi için dekorla uyumlu, açık renk ahşap paravan ilave edilmiş. Ekran arkasında sık gördüğümüz dekoratif bir panel mevcut, ve yine ekipmanları gizleyen kapalı bir raf var. Bu arada mini bio şömineyide unutmamak lazım, dekoru oldukça şık bir şekilde tamamlıyor.

Modern tarzda dekore edilmiş TV duvarı
Modern tarzda dekore edilmiş TV duvarı | Fotoğraf kaynağı pinterest

Modern tarzda dekore edilmiş TV duvarı, siyah beyaz kombinasyonundan vazgeçemeyenler için harika bir dekor örneği. Açık kapalı raf ve dolaplarla duvarın tamamı değerlendirilmiş.

Oldukça gösterişli, LED kapaklara sahip bir ünite çerçevesi
Oldukça gösterişli, LED kapaklara sahip bir ünite çerçevesi | Fotoğraf kaynağı pinterest

Oldukça gösterişli, LED kapaklara sahip bir ünite çerçevesi içine yerleştirilmiş ekranla modern bir TV duvarı tasarımı. Yine bu duvar tasarımındada duvar iyi değerlendirilmiş, ve ekipmanlar için yeterince depolama alanı sağlanmış.

hareketli panel sayesinde gerektiğinde ekran açısı değiştirilebilir
Hareketli panel sayesinde gerektiğinde ekran açısı değiştirilebilir | Kaynak pinterest

TV duvarı dekorasyonu örneklerine  fonksiyonel bir tasarımla nokta koyuyoruz, bu hareketli panel sayesinde gerektiğinde ekran açısı değiştirilebilir ve en önemlisi arkasında gizlenmiş dolap sayesinde birçok şeyi depolayabilirsiniz. Sade ve modern görüntüsünün yanında, kullanışlı olması büyük avantaj.

Yeni bir ev yada yeni bir dekora ihtiyacınız varsa bu yazımız umarım faydalı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?