Sprey Boya İle Boyama Nasıl Yapılır? En İyi Sprey Boya!

Sprey boya ile boya nasıl yapılır

Sprey Boya İle Boyama Nasıl Yapılır? En İyi Sprey Boya

Sprey boya, dekorasyon, kendi yap ve hobi için kullanılan boya türüdür. Sprey boya ile boyama diğer boyalara göre uygulaması kolay gözükmektedir ancak uygulama yaparken bilgi gerekmektedir. Sprey boyalar, ince bir sis halinde dağıtılmak üzere tasarlanmış bir aerosol ürünüdür. Geleneksel fırça boyama yöntemleriyle karşılaştırıldığında, sprey boya ile boyama daha hızlıdır ve daha düzgün bir uygulama sağlar. Endüstriyel sprey boya, boya partiküllerini ince bir buhara bölen özel hava kompresörlerine dayanırken, ticari sprey boyaları, boyayı atomize etmek için sıvılaştırılmış gazlar kullanan kendi kendine çalışan aerosol kutulardır. Uygulama yapmadan önce yüzeylerinizi ve sağlığınızı korumak için doğru malzemelere ve araçlara sahip olmak önemlidir. Ayrıca öğenizi boyamak için nasıl hazırlayacağınızı ve öğenizi boyamak için uygun tekniği nasıl kullanacağınızı da bilmeniz gerekir. Bu makalemizde sizlere en çok sorulan sorular olan en iyi sprey boyasprey boya ile boya nasıl yapılır, sprey boya fiyatları sorusuna cevap vereceğiz.

Sprey Boya Nasıl Kullanılır?

Uygulamaya başlamadan önce seçeceğiniz doğru sprey boya işiniz kolaylaştıracaktır. Sprey boya olarak size önerimiz Türkiye’nin en çok tercih edilen sprey boyası olan Akçalı Sprey Boya’dır. Profesyonel bir şekilde uygulama yapmak için birkaç malzemeye daha ihtiyacınız olacaktır. İhtiyacınız olan malzemeler;

En İyi Sprey Boya

Türkiye’nin en çok tercih edilen ve uygulayanlar tarafından oldukça çok beğenilen Akçalı Sprey dahili ve harici ahşap, metal, beton, sıva, çimento vs. gibi tüm yüzeyler için çeşit özelliğine göre sentetik veya akrilik esaslı, hızlı kuruyan, solmaya mukavim ve parlak görünümlü son kat solvent bazlı bir boyadır. Akçalı Sprey fiyatları ile ilgili olarak bayilerimizden bilgi alabilirsiniz.

"Akçalı

Sprey Boya Uygulama Adımları

 • Başlamadan önce, iyi havalandırılmış bir alanda olduğunuzdan emin olun.  Ürünün talimatlarını okuyun.
 • Uygulama yapacağınız ürünleri aşırı püskürtmeden koruyun. Küçük projeleri büyük bir karton kutuya koyun veya daha büyük parçalarla çalışırken damla bir bez yerleştirin.
 • Yüzeyi hazırlayın. En iyi sonuç için, çoğu malzeme uygulamasından önce temizlenmeli, zımparalanmalı ve kurutulmalıdır. Bir astarın uygulanması daha pürüzsüz bir yüzeye, daha gerçekçi bir renge ve daha uzun ömürlü kullanıma etken olacaktır.
 • Eski gazeteyi yere koy ve püskürtme tekniğini uygula. Çok hızlı ilerlerseniz veya bir noktayı çok uzun bir noktaya bırakırsanız, dengesiz bir parlaklık elde edeceğinizi unutmayın. Hafifçe üst üste binen şeritler halinde püskürtme yapın.
 • Temiz ve kuru olduğundan emin olmak için nesneyi dikkatlice hazırlayın. Gerektiği yerde prime. Boyayı, renk uyumluluğunu sağlamak için boyanacak olan nesnenin göze çarpmayan bir alanında test edin. Nesneyi astarlamanız gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, boyalı test alanının tamamen kurumasını bekleyin ve yapışmayı kontrol edin.
 • Astar kullanılması gerekirse Permolit Boya’nın astar boyalarını kullanabilirsiniz.
 • Sprey boya kutusu en az 1 dakika süre ile çalkalandıktan sonra 25 – 30 cm mesafeden ince katlar halinde, katlar arasında 20 – 25 dk ara verilerek, 2 – 3 çapraz katla tatbik edilir. Ardından boyanan yüzeye hiç dokunmadan kurumaya bırakılır.
 • Boyanmaması gereken nesnenin tüm alanlarını dikkatlice maskeleyin. Boyayı tavsiye edilen püskürtme mesafesine uygulayın, kutuyu soldan sağa ve yukarı ve aşağı hareket ettirme arasında geçiş yapın.
 • Boyama sırasında kutuyu düzenli aralıklarla çalkalayın. Şeritlemeyi önlemek için her vuruşta biraz üst üste geldiğinizden emin olun. Birkaç ince kat uygulayın ve tekrar kapamadan önce belirtilen süre boyunca kurumaya bırakın.

İyi bir hazırlık, uygulamayı daha da kolaylaştıracaktır. İlk önce, işi yapmak için yeterli boyaya sahip olduğunuzdan emin olun.  İkinci olarak, iyi havalandırılan bir çalışma alanı bulun ve sprey sisinden korunmak için etrafı örtün. Hazır olduğunuzda, nasıl yapılır videomuzu izleyin ve bu basit talimatları izleyin ve hiç vakit kaybetmeden uygulamaya başlayın.

Sprey Boya İle Boyama Nasıl Yapılır? En İyi Sprey Boya!” yazısında 6 düşünce

 1. Ahmet yalçın diyor ki:

  Bauhouse ürününüzü aldım.. Bu soğukta gecenin bir yarısı dışarı çıkıp aldığım malzemeyi boyayıp eşime sürpriz yapacaktım. Sprey boyanın sprey başlığı yok. Sizin satacağınız yapacağınız ürünün diyeyim boşluğu siz doldurun.

  • Permolit Boya diyor ki:

   Merhaba Ahmet Bey, öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz, İletişim bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız teknik destekten arkadaşlarımız sizinle iletişime geçecektir.

 2. kadir diyor ki:

  iyi günler bende sizin sprey boyanızdan aldım ve jantları boyadım yanız boya kurumuyor nedenini örenebilirmiyim bveya kaç günde kurur yada kuruması için ne yapmalıyım

 3. Elif Gülen diyor ki:

  Akçalı Sprey çok güzel. Renkleri eşit dağıtması çok başarılı ve kullanımı kolay. Ev eşyalarımı tekrar dekore etmemi sağladınız teşekkürler

 4. mert gerçek diyor ki:

  permolitin hiç bi boyası bizi utandırmadı evde ki eski eşyaları yenilemek icin bu spreyden alacağım yakın çevremde kullanan herkes cok memnun teşekkürler

 5. fatih diyor ki:

  adidas polyester bez ayakkabımı sprey boya ile boyamam mümkün mü.kaliteli bir görünüm elde edebilirmiyim .ayakkabı rengi beyaz açık mavi ,deniz mavisine boyamak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?