Saten Boya Nedir Nasıl Uygulanır Saten Boya Renkleri Modelleri

Saten Boya Nedir Nasıl Uygulanır Saten Boya Renkleri Modelleri

Saten Boya Nedir Nasıl Uygulanır

Sonunda (görünüşte sonsuz olan ) seçeneklerinizi daralttınız ve mükemmel saten boya renkleri için karar verdiniz. Peki işler bu noktada bitmiş gibi görünüyor, ama acele etmeyin aslında o kadar da kolay değil. Neden mi ? Evet göz önünde bulundurmanız gereken daha çok şey var. Bu makalemizde size bu konuda yardımcı olacak bilgiler vermeye çalışacağız, ve konumuzun ana teması saten boya. Saten boya nedir neden tercih etmelisiniz, avantajları neler bunları inceleyeceğiz.

Boyama işine giriştiğindiğinizde, bitişi hayal etmeniz gerekiyor. Boyama sonrası seçtiğiniz boyanın duvarlarda ışığı kötü yansıtması, yeterli kapatıcılığa sahip olmaması, kötü performansı sizi üzebilir. Görünüm ve performansı etkileyen birçok faktör vardır.Hayal ettiğiniz üzerine gittiğiniz belirli bir görünüm elde etmek için, öncelikle  boyadığınız odanın türünü, mekanın mimarisini, odanın aydınlatmasını ve daha fazlasını dikkate almak zorundasınız. Yüksek parlaklıkta bir boya donuk bir odayı canlandırabilir, bunun yanında düşük parlaklıkta bir boya ise duvarlarda önceden oluşmuş kusurları maskeleyebilir.

Saten boya , yarı mat yani  orta parlaklığa sahip çeşitli alanlarda iyi sonuç veren popüler bir boyadır.

Permomax Antibakteriyel İpek Mat İç Cephe Boyası

Saten yüzeyler, genellikle kadifemsi görünen güzel bir parlaklığa sahiptir. Saten boya, yarı parlaktan biraz daha az parlaktır ve odadaki ışığa bağlı olarak hem düz hem de parlak görünebilir. Saten boya, yumurta kabuğu parlaklığında boyalara göre biraz daha yüksek bir parlaklığa sahiptir, yani daha yansıtıcı ve daha dayanıklıdır.

Saten Boya Renkleri Modelleri

Saten Boya Renkleri - Islak Kumsal 2215

Permolit Renk Kartelasından Islak Kumsal 2215 oturma odanız için modern ve şık bir seçim olacaktır.

Saten Boya Renkleri - Mine 2105

Permolit Renk Kartelasından Mine 2105 antrenizi aydınlık ve ferah gösterecek bir renk.

Beyaz Saten Boya Renkleri Beyaz 119

Permolit Renk Kartelasından Mutfaklar için en çok tercih edilen renk beyaz 119.

Saten Boyanın Görünüşü

Saten boyalarda bir dereceye kadar parlak olsa da, bunu aslında parlaklıktan ziyade parıltı olarak tanımlamak daha doğru olacaktır. Bir alanda düşük bir derinlik oluşturmak veya seçtiğiniz boya rengini canlandırmak istiyorsanız, Saten boya istediğiniz sonucu almak için en iyi seçim olacaktır.

Saten Boyanın Dayanıklılığı Ve Performans

Saten boya çok dayanıklıdır, yüksek trafikli alanlar için mükemmeldir. Saten boya kolayca temizlenebilir, tabi dikkat edilmesi gereken temizlerken çok kabaca ovalamamak, bu parlaklığını kaybetmesine neden olur. Bir mendille temizlemeniz ve aşındırıcı fırçalamalardan kaçınmanız önerilir.

Saten Boya Nerelerde Kullanılır

Dayanıklılığı nedeniyle birçok insan banyolar, mutfaklar ve çocuk odaları için saten boya tercih eder. Saten, özellikle bir mekanın mimarisini vurgulamak istiyorsanız, daha şık göstermek için popüler bir seçimdir. Saten boyayı kullanacağınız yüzeylerin yani duvarlarınızın pürüzsüz ve lekesiz olduğundan emin olun, çünkü parlaklık kusurları daha çok ortaya çıkaracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?