Pratik Mutfak Dolabı Düzenleme Fikirleri

Pratik Mutfak Dolabı Düzenleme Fikirleri

Pratik Mutfak Dolabı Düzenleme Fikirleri

Zamandan ve karmaşadan tasarruf etmek için mutfak dolabı düzenleme fikirleri çok işinize yarayacak. Eminiz, organize edecek çok şeyiniz var. Bu durumda her şeyi mutfak dolaplarından çıkarmanızı ve sıfırdan başlamanızı öneriyoruz. Bazı şeylerden kurtulmanın zor olabileceğini biliyorum, ancak temizlik yaparken gerçekten acımasız olmanız gerekiyor.

Dolaplarınızı düzenleme fikirleri nelerdir anlatmaya başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şeyi belirtelim. Öncelikle nadiren kullandığınız eşyaları daha yüksek raflara veya dolapların arkasına doğru yerleştirin, böylece sık kullanılan malzemeler kolayca ulaşabileceğiniz yerlerde olur. Üst raflardaki daha küçük ürünler için, katlama üniteleri var bunlardan edinebilirseniz işiniz çok kolaylaşacak.

Mutfak Dolabı Düzenleme Fikirleri
Mutfak Dolabı Düzenleme Fikirleri

Tüm benzer parçaları birlikte ve kullanacağınız alana en yakın şekilde gruplandırmaya çalışın. Bulaşık makinesinden çıkarıp tekrar raflara ve dolaplara yerleştirirken size büyük kolaylık sağlar.

Mutfak Dolabı Düzenleme Fikirleri
Benzer parçaları birlikte olmalı

Pişirme malzemelerini birlikte gruplayın ve bunları fırının, ocağın yakınında tutun. Böylece mutfakta çalışırken ulaşmanız kolay olur.

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri - Pişirme malzemelerini birlikte gruplayın
Pişirme malzemelerini birlikte gruplayın

Farklı çaylarınız, kahveniz için sevimli kavanozlar alıp, şık bir kutu içinde yada çekmecede muhafaza etmek , ihtiyaç olduğunda hem rahat bulmanızı hemde kolay erişmenizi sağlar.

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri - Çay ve Kahve Kavanozları
Çay ve Kahve Kavanozları

Bence çoğumuzun mutfakta işe yaramayan alan gibi görünen köşede kalan kör alanı mutlaka vardır. Köşe dolap, bir şeyler saklama için çok garip bir boyuttadır ve konumu, eşyalara erişmeyi zorlaştırmaktadır. Duşlar için tasarlanmış plastik köşe raflarını kullanarak, bu köşeleri değerlendirebiliriz.

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri - Köşe dolapları
Köşe dolapları

Küçük veya nadir çekmece ebatları için, daha küçük eşyaları düzenlemek üzere ölçüsü ayarlanabilir çekmece düzenleyeci aparatlardan satın alabilirsiniz. Böylece küçük çekmecelere daha fazla eşya birbirine karışmadan düzenli olarak yerleştirilebilir.

Çekmece düzenleyeci
Çekmece düzenleyeci

Dolaplarınızdaki tüm alanı daha verimli kullanabilmek için ayarlanabilir metal raflar satın alabilirsiniz. Bu raflar dolaplardaki kullanım alanınızı hem iki katına çıkarır hemde eşyalarınızı üst üste istiflemek zorunda kalmazsınız.

Metal raflar
Metal raflar

Mutfaklarda her zaman gerçekten bir yere sığmadığı anlaşılan bir sürü küçük eşya ve malzeme oluyor.Küçük ofis için kullanılan bölmeler ile çekmece içlerini organize bir hurda çekmecesine dönüştürebilirsiniz.Eminim mutfakta en çok kullanılan çekmecelerden biri olacak. Dolap düzenleme ipuçları faydalı olmuştur umarım.

Çekmece içi organizerler
Çekmece içi organizerler

Pratik Mutfak Dolabı Düzenleme Fikirleri” yazısında 3 düşünce

  1. Yeşim Aksoy diyor ki:

    mutfak dolaplarımı akçalı sprey ile boyadım hepsi yeni gibi oldu evin havası değişti şimdi bu fikirlerden yola cıkıp yeni dizayn yapacağım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?