Permolit Sailing Team, Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası’nda, Üçüncülük Kupasını Kazandı

Permolit Sailing Team Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası

Permolit Sailing Team, Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası’nda, Üçüncülük Kupasını Kazandı

Akçalı A.Ş‘nin Permolit Boya markası altında CEO Akın Akçalı tarafından kurulan Permolit Sailing Team, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası’nda üçüncülük kupasını kazandı. Permolit Sailing Team, bu kupayla, çok kısa geçmişine rağmen koleksiyonuna beşinci kupayı katmış oldu. 2015 yılının Eylül ayında kurulan, ilk yarışı olan, geçen sene katıldığı Kalamış Yelken Kulübü Kupası’nda IRC-1 sınıfında birincilik kupasını kazandıktan sonra, bu yıl düzenlenen yarışlarda da hep ilk üçte yer almayı başardı.

1 Yılda 5 Kupa

PermolitSailing Team, 12-15 Ağustos günlerinde Bodrum’da düzenlenen ve şampiyonanın ilk etabını oluşturan Deniz Kuvvetleri Kupası, Salih Reis Açık Deniz Yat Yarışı’nda mücadele etti. 295 deniz mili yani 550 kilometrelik mesafeyi hiç durmadan kat eden takım, bu mücadeleden üçüncülük kupasıyla ayrıldı. Takım, şampiyonanın ikinci etabı olan ve 16-17 Ağustos’ta düzenlenen TAYK Çakabey 935 Yat Yarışı’nda 95 deniz millik yani 180 kilometrelik parkuru da üçüncü sırada tamamladı. Takım, 18 Ağustos tarihindeBodrum parkurunda da, üçüncü etap olan Sahil Güvenlik Kupası IRC3 sınıfında Türkiye ikinciliği kupasını kaldırdı. Son etap olan,Türkiye Yelken Federasyonu Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası IRC3 sınıfında, Türkiye üçüncülüğünü elde ederek 1 yıllık kısa geçmişine büyük bir başarı daha eklemiş oldu.

Pupa Yelken Yola Devam

Akçalı Boya A.Ş.’nin hedefi, yelken eğitimleri vererek deniz ve rüzgara hakim bireyler yetiştirmek. PermolitSailing Team, bu çabanın ilk adımı olma özelliği taşıyor. 2016 yılında belirlenen ders saatini tamamlamış ve deneyim kazanmış sporcularla yola devam eden takım, Cenk Tekkaya Denizcilik firmasıyla yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla ulusal düzeydeki yelken yarışlarında iddiasını sürdürmeyi amaçlıyor.

PermolitSailing Team, halen İstanbul genelinde Kalamış Yelken Kulübü’nün düzenlediği trofede birinci sırada bulunuyor ve bu seride şampiyonluğun en büyük adayları arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?