Pencere Koltuğu Tasarımları ile Pencere Önü Oturma Alanı

Pencere Koltuğu Tasarımları ile Pencere Önü Oturma Alanı

Pencere Koltuğu Tasarımları ile Pencere Önü Oturma Alanı

Pencere koltukları, üstlerinde kalın bir yastık, rahat görünümlü, olduğu gibi dışarıya bakan, zengin manzaralı evinize kesinlikle yaptırmayı düşüneceğiniz, sonrasında vazgeçemeyeceğiniz harika bir mobilya. Pencere önü oturma alanı alt kısımlarında, sandık, çekmece, raf gibi rahatlıkla bütün dağınıklığı toplayacak bir bölümde olması onu ultra kullanışlı hale getiriyor.

Amerikan mimarisinden etkilenen stillerde pencere koltuklarını mutlaka görürsünüz. Bu şık davetkar koltuk tarzının en önemli özelliklerinden biri, taban kısımlarında kolay erişilebilir çekmecelerinin olması. Derin pencere içlerinde çalışıldığında pencere çıkıntısı, kahve fincanı, belki bitki veya aksesuar koymak için uygun bir alan oluşturur. Yaslanmak için karşılıklı iki panel vardır bu duvar, veya dolap kısmı olabilir, bu kısımlar yastıklarla desteklenip sırtlık olarak kullanılır.

Pencere Cam Önü Dekorasyon Fikirleri

Karşılıklı duvar çıkıntıları arasında çalışılmış şık bir pencere önü oturma alanı
Karşılıklı duvar arasında çalışılmış şık bir pencere önü oturma alanı | Resim Kaynağı Pinterest

Yukarıda duvar çıkıntısı içinde çalışılmış bir pencere koltuğu tasarımı var. Karşılıklı duvar çıkıntıları yastıklarla desteklenerek yaslanabilinecek bölümler oluşturulmuş. Duvardaki apliklerde rahatlıkla akşamları kitap okumanız için kullanılabilir. Çok şık bir pencere koltuğu tasarımı.

Çevresi dolaplardan oluşan pencere önü koltuğu
Çevresi dolaplardan oluşan pencere önü koltuğu | Resim Kaynağı Pinterest

Pencere koltuklarının iki tarafı dolaplardan da oluşabilir. Oldukça moder ferah ve keyifli bir pencere koltuğu tasarımı.

Kitap raflı pencere koltuğu tasarımı
Kitap raflı pencere koltuğu tasarımı | Resim Kaynağı Pinterest

Okumayı sevenler için ideal bir tasarım. Pencere koltuğunun karşılıklı olan panel kısımları kitap rafları olarak kullanılmış. Tamamen beyaz olan ahşap kısmı renkli yastıklarla tamamlanmış.

Çiftlik evi tarzında bir pencere koltuğu
Çiftlik evi tarzında bir pencere koltuğu | Resim Kaynağı Pinterest

Çiftlik evi tarzında bir pencere koltuğu hayal ediyorsanız bu tasarım tam size göre. Beyaz ve krem tonların daha nötr tonlarla kombinlendiği, mat ahşapların hakim olduğu bir tasarım.

Giyine odası içinde pencere önü oturma alanı
Giyine odası içinde pencere önü oturma alanı | Resim Kaynağı Pinterest

Giyinme odası içerisinde adeta bir gizlenme yeri gibi düşünülmüş pencere koltuğu tasarımı.Modern şık tarzıyla oldukça göz doldurucu bir tasarım.

Yatak odası içinde pencere koltuğu
Yatak odası içinde pencere koltuğu | Resim Kaynağı Pinterest

Yatak odası içinde pencere koltuğu daha klasik bir tercih. Bunun yanında harika bir manzaranız varsa, işten eve döndüğünüzde günün stresini atmak ve dinlenmek için mükemmel bir yer.

Çocuk Odası Pencere pencere önü oturma köşesi
Çocuk Odası Pencere pencere önü oturma köşesi | Resim Kaynağı Pinterest

Sadece yetişkinler için değil tabi pencere koltuğu, miniklerin odası içinde gerçekten şık ve dekoru tamamlayacak bir unsur.

mutfak pencere önü oturma köşesi
mutfak pencere önü oturma köşesi | Resim Kaynağı Pinterest

Mutfakta çok zaman geçiriyorsanız tam size göre bir pencere koltuğu tasarımı. Dinlenmek, dostlarla kahve içmek ve sohbet etmek için harika bir köşe.  Bütün paylaşımlardan sonra evde hemen keşfe çıkıp en uygun pencere önüne şık bir pencere koltuğu yaptırmaya karar vermiş olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?