Koridor Dekorasyonunda Hatalar Ve Çözümleri

Koridor dekorasyonunda hatalar ve çözümleri

Koridor Dekorasyonunda Hatalar Ve Çözümleri

İlk izlenimin önemli olduğunu söylüyorlar. Bu temelde, koridor kesinlikle evin en önemli alanı olmalı ?! Yine de çoğu zaman en az dikkate alınan alandır. Bu, elbette bir şekilde en iyi dekore edilmiş oda olması gerektiği anlamına gelmez, sadece doğru ifadeyi yapması gerekir. Muhtemelen hepimizin suçlu olduğu birçok koridor dekorasyon hatası var ve bu da konuklarımızı etkilemekten çok uzak. Ancak, nasıl yapılacağını bildiğiniz zaman, koridor dekore etmek hiç de zor değildir. Koridor dekorasyonunda hatalar ve çözümleri makalemizi okuduktan sonra, hatalardan kaçınmak yeterince kolay olacak.

En yaygın 5 koridor dekorasyon hatası

1. Açık renkli döşeme kullanmayın

Sıkı bir ‘ayakkabı giyme’ politikası olsa bile, koridor zeminlerinin kirlerin giriş yeri olduğu ve kolayca basılıp dağılabileceği gerçeğinden maalesef kaçış yok. Koridorunuzun ne kadar trafik aldığına bağlı olarak, yapabileceğiniz birkaç farklı şey var. Açık renkli karoları veya laminatları unutun, bunun yerine  desenli fayansları veya koyu ahşap zeminleri tercih edin. İzleri o kadar kolay göstermezler, bunun yanında en önemlisi süpürmesi, paspaslaması kolaydır.  Koridor tasarımının zemin döşeme kısmını tamamlamak için,  dayanıklı bir koridor halısı ve paspas eklemeyi unutmayın.

Koridor Dekorasyonunda Hatalar Ve Çözümleri : Açık renkli döşeme kullanmayın
Açık renkli döşeme kullanmayın | Fotoğraf Kaynağı Pinterest

2. Ayakkabılar, paltolar ve dağınıklık için yetersiz depolama alanı

Organize olmayan ayakkabılar sadece çirkin değil, aynı zamanda bir tehlikeli de olabilir. Evdeki herkesin koridorda birkaç çift ayakkabısını koyması için yeterli depolama alanına, ayrıca  misafirlerin de kendi ayakkabılarını bırakabilecekleri yerlerin olduğundan emin olun . Akıllı bir koridor depolama çözümü için, hem ayakkabıların konabileceği kapalı ve açık bölümler, hemde ayakkabı giyip çıkarma esnasında oturulacak, bank, puf gibi bir bölümün olması oldukça iyi olur.  Paltoların koridorda birikmesine izin vermek yerine, olabildiğince çok kanca ekleyin, böylece paltoları rahatça asabilirsiniz.

Koridor Dekorasyonunda Hatalar Ve Çözümleri : Ayakkabılar, paltolar ve dağınıklık için yetersiz depolama alanı
Ayakkabılar, paltolar ve dağınıklık için yetersiz depolama alanı | Fotoğraf Kaynağı Pinterest

3. Küçük düşünmeyin

Küçük koridor yetersiz, dekore edilemez anlamına gelmez. Daha parlak ve daha büyük hissettirmek için beyaz boyaya da bağlı kalmanıza gerek yok. Özellikle ışıksız bir alanda renk denemekten korkmayın. Sarı gibi parlak bir rengin güvenle kullanılması, sıcak ve canlı bir alan oluşturur.  Tamamen cesur davranmak ve duvarlarınızı parlak sarıya boyamak istemiyorsanız, benzer bir his elde etmek için kancalar veya banklar gibi birkaç cesur aksesuar eklemeyi deneyin.

Koridor Dekorasyonunda Hatalar Ve Çözümleri Küçük düşünmeyin
Küçük düşünmeyin | Fotoğraf Kaynağı Pinterest

4. Kötü koridor aydınlatması

Dikkatlice yerleştirilmiş iyi bir aydınlatma ile karanlık, kirli  koridoru olduğundan daha farklı göstermek mümkün. Yönlü duvar lambaları güzel bir tavanı ortaya çıkarabilir. Sarkıt, düşey aydınlatma, küçük bir alanı çok daha büyük hissettirmede gerçekten etkili olabilir. Tek bir ampul ışığının tersi bir etkisi olabilir, çok fazla gölge ve karanlık lekeler ortaya çıkarabilir. Bunun yerine, koridorunuz boyunca uzanan birden fazla ampul veya lamba tercih edin. Bu, gözü uzağa çekecek, daha sıcak ve davetkar hissettirecek.

Kötü koridor aydınlatması
Kötü koridor aydınlatması | Fotoğraf Kaynağı Pinterest

5. Duvar kağıdı veya temizlenmesi zor boya kullanmayın

Bu yüksek trafiğin olduğu alanda, kaliteli temizlenebilir veya silinebilir boyaya yatırım yapmaya değer. Bu şekilde, çamurlu su sıçramaları veya küçük parmak izleri kolayca silinebilir.

Alternatif olarak, ahşap paneller duvarlarınızı iyi durumda tutmanıza yardımcı olabilir. Mülkünüzün yaşına ve geçmişine uygun panelleri tercih etmeye çalışın.

Duvar kağıdı veya temizlenmesi zor boya kullanmayın
Duvar kağıdı veya temizlenmesi zor boya kullanmayın | Fotoğraf Kaynağı Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?