Kolay taşınmanın püf noktaları Ev Değiştirirken Yapılması Gereken 5 Şey

Kolay Taşınma Teknikleri : Yeni Bir Eve Taşınırken Yapmanız Gereken 5 Şey

Kolay taşınmanın püf noktaları Ev Değiştirirken Yapılması Gereken 5 Şey

Çoğu insan için taşınmak stresli ve zaman alıcı bir iştir ve haksızda sayılmazlar. Daha önce talihsiz deneyimler yaşayan kişiler, oturduğu evden memnun olmasa bilei sadece bu stres nedeni ile hic taşınmamayı düşünebilir. Ancak kolay taşınma teknikleri neler olduğunu ve nasıl hazırlanacağınızı bildiğinizde işler değişir. Kolay taşınmanın püf noktaları çok işinize yarayacak, öncelikle, yaklaşan taşınma tarihi ile birlikte hareket etmek önemli olduğundan tüm ailenin buna aynı şekilde hazır olması gerekir.

Kolay Taşınma Teknikleri : Yeni Bir Eve Taşınırken Yapmanız Gereken 5 Şey

Yeni bir eve veya daireye taşınmadan önce hazırlanacak bazı şeyler şunlardır:

1. Taşınmak için anlaşacağınız nakliye şirketinin meşruluğunu ve itibarını kontrol edin.

Bulunduğunuz şehirdeki nakliye şirketlerinin listesini çıkarın, firmalarla ilgili bilgi alın ve karşılaştırın. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız tavsiye alın. Daha önce arkadaş ve aile çevrenizden tecrübe edilmiş nakliye şirketleri varsa işiniz daha kolay. Stres ve kayıplara sebep olmak yerine, taşınma için profesyonellere hak ettikleri parayı ödemek her zaman daha mantıklıdır.

Kolay taşınma teknikleri nakliye
Kolay taşınma teknikleri nakliye

2. Yeni evinizi veya dairenizi ziyaret edin ve odaları salonu ölçüp not edin.

Tüm eşyaları taşımadan önce odaların ölçülerini alıp, evin düzenini hangi eşyanın nereye yerleşeceğini planmak çok mantıklıdır.
Kapı ölçüleride oldukça önemlidir, özellikle büyük mobilyaların ve cihazların kapılardan geçip geçmeyeceğini önceden bilirsiniz. Eşyalar gelmeden evi ona göre hazırlama şansınız olur, sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Daha küçük bir eve taşınıyorsanız yine aldığınız ölçülerle plan yapıp kullanıp kullanmayacağınız eşyalarıda tespit edebilirsiniz.

3.Yeni evinizin elektrik, su, doğalgaz, internet gibi aboneliklerini eşyalarınız taşınmadan önce başlatın.

Yeni bir eve veya daireye taşınmak yorucu olabilir. Tüm kutularınızı boşalttıktan, eşyalarınızı çıkardıktan sonra dinlenmek ve iyi bir gece uykusu çekmek istersiniz. Ancak, yeni dairenizde elektrik veya su yoksa, bu rahatlığı asla yaşayamazsınız.

Mümkünse, taşınmadan haftalar önce yeni evinizi veya dairenizi ziyaret edin, böylece onarılması veya değiştirilmesi gereken ne varsa tamirini bakımını yapın, taşındıktan sonra bunlarla uğraşmanıza gerek kalmaz.

4. Taşınma tarihinizi seçerken dikkatli olun

Bu sizin için bir sürpriz olabilir, ama seçeceğiniz günün giderlerinizi önemli ölçüde etkileyeceğini biliyor musunuz?

Taşınma tarihleriniz konusunda çok bilginiz yoksa, haftanın ortasında, ayın ortasında planlamayı düşünün. Bu, nakliyeciler için yoğun olmayan bir sezon olmalı, yani aynı hizmeti daha az ödeme yaparak alabilirsiniz. Hafta sonları veya yaz aylarında hareket etmekten kaçının. Bunlar, her zaman nakliye için yoğun sezonlardır.

5. Uygun paketleme ve kolileme malzemeleri

Uygun paketleme ve kolileme malzemelerine sahip olmadığınız sürece toparlanmanız ve sonrası zor olacaktır. Aynı şehirde taşınsanız bile doğru kutulara, bantlara ve işaretleyicilere ihtiyacınız olacak. Bunlar olmadan değerli eşyalarınızı nasıl taşıyabilirsiniz? koliler ve kutular olmadan değerli eşyalarınızın güvenliğini ve genel durumunu nasıl sağlayabilirsiniz?

Kutulama ve Paketleme

Doğru malzemelere yatırım yapmak her hamlede bir gerekliliktir. Ve çok fazla şey için endişelenmeyin, unutmayın bunları her zaman saklayabilir ve bir sonraki taşınmanız için kullanabilirsiniz! Yaklaşan taşınmanız için bu makaleyi rehberiniz olarak kullanmayı unutmayın. Bu basit ipuçlarının taşınmayı ne kadar kolaylaştırdığına şaşıracaksınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?