Home Ofis için En iyi Duvar Renkleri

home ofis için duvar boyası renkleri

Home ofis için duvar boyası renkleri

Evde çalışmanın trend olduğu şu günlerde iyi bir çalışma alanı istiyorsunuz. Bu durumda evinizi en iyi home ofis için duvar boyası renkleri ile dekore etmek heyecan verici olabilir. Çalışma ortamının Feng Shui’ye uygun olması sizin için önemliyse, bu durumda bir sonraki adım en uygun masayı ve masanızı koymak için en uygun yeri bulmak olacaktır.

Ofisinizi hangi renge boyayacağınızı seçmenize yardımcı olmak için, etkili olacak bazı renkler belirledik. Öncelikli olarak renge karar vermek için, ofis ortamının nasıl olmasını istiyorsunuz bunu göz önünde bulundurun.

En iyi home ofis duvar boyası renkleri

Okyanus Mavi
Okyanus Mavi

Araştırmacılar, sayılara odaklananlar için mavi rengi yararlı buldular. Bilim adamı, mühendis veya yazarsanız yine mavi duvarlar faydalı olacaktır. Mavi, beyin fonksiyonuna yardımcı olmak için tüm renklerden açık ara önde bulundu.

Elma Kırmızı
Elma Kırmızı

Kırmızının da detaylara dikkat gerektiren görevlerdeki performansı optimize ettiği gözlemlenmiştir. Güç ve uyaran gereken yerlerde ve özellikle fiziksel hareket gerektiren işler için de kırmızı etkili bir renktir. Tüm bunların yanında müzakereci veya satış elemanı olarak çalışanlar için de işe yarayabilir. Genellikle kantinlerde ve restoranlarda insanları hareket ettirmek için kullanılır.

home ofis için duvar boyası renkleri Ay Işığı Sarı
Ay Işığı Sarı

Sarı, netliği ve hassasiyeti arttırdığı için tasarımcılar için iyi bir uyarıcıdır. Bunun yanında insanların maceracı tarafınıda uyarabilir.

Zümrüt yeşili
Zümrüt yeşili

Örnek olarak, zümrüt yeşili odaklanmanıza yardımcı olabilir. Alanınızdaki birkaç ufak değişiklik, üretkenliğinizde fark oluşturabilir. Renk, önemsiz bir karar vermek gibi görünse de, home office için belirli renkleri kullanmak üretkenliği artırabilir veya tam tersi bir etki oluşturabilir.

Beyaz, krem, yumuşak griler ve kahverengi
Beyaz, krem, yumuşak griler ve kahverengi

Home office de diğer renkleri tamamlamak için beyaz, krem, yumuşak griler ve kahverengi kullanılır. Çalışma alanı için bir rahatlık hissi oluştururken, tek başına özellikle uyarıcı değildirler. Kahverengiler modadır ve ilginç bir derinlik oluşturmak için kullanılır.

Yeşil
Yeşil

Çalışma alanı tasarımı için bir başka sakinleştirici, popüler renk yeşildir. Yeşilin ofis genelinde çeşitli tonlarda kullanılması önerilir. Yeşil doğayla, huzurla, gençleşme ve rahatlama ile ilişkilidir. Ayrıca kaygıyı ve göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur.

Turuncu
Turuncu

Turuncu gibi sıcak tonlar aktivite ile ilişkilidir, daha sosyal olmayı çağrıştırır. İyimserliği ve yeniliği teşvik ederken, duygu ile ilişkisi nedeniyle, istenmeyen kaygıyı tetikleyebileceğinden çok yoğun sarıdan kaçınılmalıdır.

Pembe
Pembe

Pembe çalışma ortamları için pek fazla tavsiye edilen bir renk değil.  Aşırı sakinleştirici etkisinden dolayı, bir zombiye dönüşmek istemiyorsanız, home office için bu rengi kullanmayın.

Seçeceğiniz rengin üretkenliğinizi nasıl etkileyeceğinden, ve bütün gün çalışırken ona bakmaktan keyif alacağınızdan emin olun. Konsantrasyon ve odaklanma içinde rengin ne denli önemli önemli olduğunu söylemeye gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?