Hızlı Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır? Nerelerde Kullanılır?

permolit hızlı yapıştırıcı

Hayatımızın olmazsa olmazlardan biri olan hızlı yapıştırıcı birçok çeşidi mevcuttur. Kullanım alanlarına ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Makalemizde hızlı yapıştırcı nasıl kullanılır ve hızlı yapıştırıcı nerelerde kullanılır sorularına cevap bulabilirsiniz. Ayrıca sizlere kullanım alanlarına göre en iyi hızlı yapıştırıcı spreyi hangisi tanıtacağız. Birde ipucu olarak hızlı yapıştırıcı elden nasıl çıkar makalemizin sonunda bulabilirsiniz, okumaya devam edin…

Hızlı Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır?

Hızlı yapıştırıcı özellikleri

Hızlı yapıştırıcılar kendi içinde tek komponentli ve çift komponentli olarak ikiye ayrılır.

Tek Komponentli Hızlı Yapıştırıcılar

Bu yapıştırıcılar kimyasalları gereği genellikle daha hafif uygulamalar için kullanılır, bu nedenle ağır işler için tercih edilmezler. Elastiki bir yapısı vardır, uygulama sonrası sertlik oluşturmaz. Kağıt, tahta, kumaş, alüminyum folyo gibi malzemeler için kullanılır.

Uygulama: Uygulamanın yapılacağı alanın her türlü kirden ve tozdan arınmış olması ayrıca yüzey temiz ve kuru olması gerekmektedir.  İyi bir sonuç için her iki tarafa da yapıştırıcının uygulanması gerekmektedir.

Çift Komponentli Hızlı Yapıştırıcılar

Çift kompenentli hızlı yapıştırıcılar, ahşap parçaların montaj ve tamiratında deri, plastik yüzeylerde ve hızlı yapışma istenen her yerde uygulanabilir. Kimyasallarından dolayı oldukça hızlı etki gösterirler ve oldukça kuvvetli bir yapıştırıcıdır.

Sizlere Permolit Hızlı Yapıştırıcıyı kullanmanızı öneririz; Yüksek viskoziteli bir siyanoakrilat yapıştırıcı ve aktivatörden oluşan yapıştırıcıdır. Yüksek yapıştırma gücüne sahip olup dikey yüzeylerde kullanıma uygundur. Akma ve sıçrama yapmaz. Ürünümüze en yakın permolit bayilerinden ulaşabilirsiniz.

Uygulama: Uygulamanın yapılacağı alanın her türlü kirden ve tozdan arınmış olması ayrıca yüzey temiz ve kuru olması gerekmektedir.  İyi bir sonuç için her iki tarafa da yapıştırıcının uygulanması gerekmektedir. 1-2 dakika içinde kuruma işlemeniz gerçekleşir.

En İyi Hızlı Yapıştırıcı Spreyi!

permolit hızlı yapıştırıcı

Hızlı Yapıştırıcı Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde her alanda kullanılan hızlı yapıştırıcı; kağıt, seramik ve daha birçok alanda kullanabilirsiniz. Kullanım özelliklerine göre farklılık gösteren hızlı yapıştırıcı kullanım alanları kimyasal farklılıklarına göre de birbirinden ayrılmaktadır.

MDF Yapıştırma İçin Hızlı Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır?

MDF yapıştırma için iki komponentli bir yapıştırıcı tercih etmelisiniz. Uygulamadan önce aktivatörü çalkalayınız. Yüzeyleri temiz, kuru, her türlü kirden arındırılmış olmalıdır. Yapıştırıcıyı uyguladıktan sonra 1-2 saniye sıkıca diğer alana yapıştırın ve kurumasını bekleyin.

Hızlı Yapıştırıcı Ahşap Üzerinde Nasıl Kullanılır?

Ahşaplarınız ile ilgili tadilat gerçekleştireceksiniz hızlı yapıştırıcı ahşap çeşitleri olarak sizlere deniz tutkalı öneririz; diğer tutkal çeşitlerine göre daha dayanıklı olan deniz tutkalı ahşap ürünleriniz uzun süreli dayanıklılık sağlar.

Hızlı Yapıştırıcı Elden Nasıl Çıkar?

Elinize hızlı yapıştırıcı bulaştıysa, hızlı yapıştırıcı elden nasıl çıkar diye sorduğunuzu duyar gibi oluyorum. Çok kolay, öncelikle hızlı yapıştırıcı nasıl çözülür onu bildirelim. Aseton hızlı yapıştırıcının çözülmesini sağlayacaktır, yani içinde aseton bulunan bir oje silici muhtemelen probleminizi çözmek için yeterli olacaktır. Oje temizleme sıvısını eldeki hızlı yapıştırıcı bulunan bölgeye uygulamadan önce, içinde aseton bulunduğundan emin olun. Çünkü burada ihtiyacınız olan madde aseton. Şimdi hızlı yapıştırıcı nasıl çıkarılır devam edelim.

Hızlı Yapıştırıcı Elden Nasıl Çıkar Talimatlar

  • Hızlı yapıştırıcı elden çıkartmak için bulaşan yere iki üç damla aseton damlatarak yumuşamasını sağlayın.
  • Hızlı yapıştırıcıyı elinizden çıkartırken zorlamadan hafifçe soyarak ve yumuşaması için ovarak cildinizi tahriş etmeden işlemi gerçekleştirin.
  • İşlem bittikten sonra sabunlu su ile yıkayın ve krem sürün.

Hızlı Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır? Nerelerde Kullanılır?” yazısında 4 düşünce

    • Permolit Boya diyor ki:

      Merhabalar, hızlı yapıştırıcıların kalitesini belirleyen içindeki kimyasallarıdır, kimyasallarında bir madde eksik olsun veya fazla olsun bambaşka bir ürün olur. Permolit Hızlı Yapıştırıcı ürünümüzle ilgili bugüne kadar herhangi bir şikayet bize ulaşmadı sizlerinde kullamanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?