Amerikan Kapı Boyası – Amerikan Kapı Nasıl Boyanır?

Amerikan Kapı Boyası

Amerikan Kapı Nasıl Boyanır? Amerikan Kapı Boyası

Amerikan kapı boyası ilgili sorular ve amerikan kapı nasıl boyanır sorulan soruların başında gelmektedir. Doğru hazırlık, doğru malzemeler ve iyi teknik; ipeksi, pürüzsüz, uzun ömürlü bir sonuç verir. Amerikan kapı boyası nasıl boyanır sorusunun ve amerikan kapı uygulamalarıyla ilgili soruların cevabını ve uygulama videosunu yazımızın içerisinde bulabilirsiniz. Bu makaleden sonra siz de artık amerikan kapı boyası uygulamasını profesyonel yardım olmadan rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Amerikan kapı boyanır mı?

Amerikan kapı boyanır mı sorusunun cevabı evet amerikan kapı boyanır; Permolit Boya’nın Permolife Su Bazlı Amerikan Kapı boyası ile kapılarınızı gönül rahatlığıyla boyayabilirsiniz, amerikan kapı boyalarımız su bazlı olduğu için kokusuzdur ve sararma yapmaz.

Amerikan kapı boyası önerileri

Amerikan kapı boyası önerileri olarak sizlere, Permolife Su Bazlı Amerikan Kapı Boyası, Permolife Su Bazlı Parlak Boya ve Permokapı Amerikan Kapı Boyası ürünlerimizi önerebiliriz. Amerikan kapı boyası önerilerinde dikkat etmeniz gereken konu ne istediğiniz ile ilgilidir.

Permolife Su Bazlı Amerikan Kapı 

Amerikan panel kapılarda ve her türlü ahşap yüzeylerde kullanılabilir. Her türlü ahşap yüzeye mükemmel yapışır ve örtücülük gücü yüksektir. Çatlama, kabarma, dökülme yapmaz ve uygulandığı yüzeyde ahşabın doğal dokusunu gösterir. Su bazlı olduğu için rahatsız edici kokusu yoktur ve sararmaz.

Permolife Su Bazlı Parlak Boya

İç ve dış mekanlardaki tüm ahşap, metal ve beton yüzeylerde, kapı, pencere ve mobilyalarda kullanılan su bazlı parlak boyadır. Capcanlı renkleri silinebilir özelliğe sahiptir ve solmaz. Yüksek parlaklığa sahip olmasına rağmen su bazlı olduğu için, kullanıldığı mekanlarda rahatsız edici koku yapmaz. Yağmur ve UV ışınları gibi atmosferik etkilere karşı dirençlidir.

Permokapı Amerikan Kapı Boyası

Her türlü mdf, kaplama, masif gibi ahşap yüzeylere uygulanır. Özellikle panel kapı uygulamaları için formüle edilmiştir. Yüksek örtücülüğe sahiptir. Kurşunsuzdur. Sararmaya karşı dirençlidir. Uygulaması kolaydır ve uygulandığı yüzeylerde ahşabın doğal dokusunu gösterir. Darbe, fiziksel ve kimyasal etkilere karşı direnci yüksektir.

Panel Kapı ve Kasası Nasıl Boyanır

Panel kapı ve kasası boyamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Panel kapı ve kasası nasıl boyanır sorusunun cevabını makalemizde detaylı olarak bulacaksınız. Bir panel kapısının boyanması garip bir iş gibi görünse de, farklı bölümleri vardır ve bitişin pürüzsüz ve birleşmeden görünmesini istersiniz. Panel kapıların boyanmasının başarılı olmasını istiyorsanız, her bir parçayı, ahşap tanecikleriyle aynı yönde fırça darbesi uygulamalısınız, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, 11 12 ve 13 alanlarında uygulamayı

panel kapı ve kasası nasıl boyanır
Panel Kapı ve Kasası Nasıl Boyanır

dikey olarak yapmalısınız. 7, 8 ve 9 numaralı bölgelerde ise, yatay çalışmalısınız. Her bir alanı boyaırken, tanenin karşısındaki bitişik ahşap üzerine fırçalamanız gerekir, ancak hızlı bir şekilde çalışarak, bitişik alanı boyamaya geldiğinizde kenarlar hala ıslanacaktır, böylece birleştirmenin çizgisi boyunca birkaç fırça darbesi oluşacaktır. İstenilen fırça ahşap taneciği ile aynı yönde hareket eder. Kapı panellerini (1, 2, 3 ve 4) boyayın. İlk paneli (1) kapının dışına boyayarak başlayın, panelin kenarlarını boyamak için küçük bir boya fırçası (25 mm) kullanın, daha sonra, ideal olarak daha büyük bir fırça kullanın (50 – 60mm), panelin üstünden başlayarak boya – önce dikey fırça darbeleri kullanarak, daha sonra (fırçayı yeniden yüklemeden), boyayı yatay vuruşlar kullanarak panele sürün ve hafif, yukarı doğru vuruşlarla bitirin.

Amerikan Kapı Nasıl Boyanır

Amerika kapı nasıl boyanır sorusunun cevabı aslında oldukça basit amerikan kapı boyarken panel kapıda kullanmış olduğunuz tekniği kullanabilirsiniz.

Kapının ilk tarafındaki tüm panelleri tamamlayarak, paneller arasındaki dikey raylara (5 ve 6) geçin ve bunları benzer şekilde boyayın. Dikey raydaki bitişin tamamlanmasını sağlamak için boyayı yatay raylara (7, 8 ve 9) dikey olarak üst üste getirin. Dikey raylar boyandıktan sonra, üstteki (7) ile başlayan ve kapıdan aşağı doğru çalışan yatay rayları boyayın. Önce yatay fırça darbeleri kullanarak bunları boyayın, daha sonra (fırçayı yeniden yüklemeden), boyayı dikey vuruşlar kullanarak rayın etrafına yayın ve hafif, yanal vuruşlarla bitirin. Dikey raylardan gelen boya birbiriyle çakıştığında, boyayı kalan kısımlara doğru fırçalayın. Dikey fırçanın yatay olanları karşıladığı boya kaplamasının tamamının verilmesini sağlayın. Yatay rayların sonunda, boyayı yan raylara (10 ve 11) yapıştırın. Sadece yan raylar (10 ve 11) ile, menteşelere en yakın olanı boyayarak, ardından diğer rayları yukarıdan aşağıya doğru boyamaya başlayın – önce dikey fırça darbeleri kullanarak, daha sonra (fırçayı yeniden yüklemeden), boyayı ray boyunca yatay doğrultuda yayın. konturlar ve hafif, yukarı doğru vuruşlarla bitirin. Yatay raylardan gelen boyayı fırçalayın. Boya fırçasının kapının kenarını açmasına ve kapağın kenarını hafifçe kaplamasına izin verin.

Amerikan Kapı Yağlı Boya ile Boyanır Mı?

Amerikan kapı yağlı boya ile boyanır mı sorusunun cevabı yağlı boya ile boyanırdır; fakat görünüş olarak istediğiniz performansı alamazsınız; çünkü amerikan kapıda yer alan damarların belirgin olarak görünüm kazanması için amerikan boyası ile boyanması daha doğru olur.

Vernikli Kapı Nasıl Boyanır?

Vernikli Kapılar önceden zımpara uygulanarak boyanırdı fakat günümüzde astar boyarlar var ve tutuculuğu yüksek oldu için vernikli kapınızı astar uygulayıp üzerine son kat boya uygulayabilirsiniz. Sizlere bu başlık altında vernikli kapı nasıl boyanır sorusunun cevabını vermeye çalıştık.

Amerikan Kapı Boyama Fiyatları

Amerikan kapı boyama fiyatları uygulama alanına göre ve boya çeşitlerine göre değişmektedir. Amerikan Kapı boyama fiyatları ile ilgili olarak en yakın permolit bayilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Yağlıboya Kapı Nasıl Boyanır

Yağlıboya kapı nasıl boyanır sorusunun cevabı oldukça basit, uygulamaya başlamadan önce kapınızı zımparalayın ve son kat olarak sizlere Permolife Su Bazlı Boyamızı son kat olarak öneririz, bu şekilde görünüş olarak daha güzel bir görünüm elde edersiniz ve kapılarınızı uzun zaman boyunca gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Amerikan Kapı Nasıl Boyanır? Amerikan Kapı Boyaması

Amerikan Kapı Boyası – Amerikan Kapı Nasıl Boyanır?” yazısında 21 düşünce

 1. Eda diyor ki:

  İyi günler benim acil bi sorunum var boyacımız pane amerikan kapımızı yağlı boya ile boyadı ben beyenmedim panel kapı boyasıyla boyamadı bunu nasıl düzeltelim

  • Permolit Boya diyor ki:

   Merhabalar, öncelikle yağlı boya ile boyadığınız amerikan kapınızı zımparalayın ve daha sonra kapınıza Permoset İç ve Dış Cephe Dönüşüm Astarı uygulayın. Bu işlemler bittikten sonra kapınıza Permolife Su Bazlı Amerikan Kapı Boyası uygulayabilirsiniz.

 2. Havva karataş diyor ki:

  Merhaba. Kapılarımı panel kapı boyasıyla bir ustaya boyattım fakat kapılarım daha sonra kapattığımızda şişiyor ve çok zor açılıyor açılması için zorladığımızda boyaları atıyor. Neden böyle oluyor ve bir çözümü var mı

 3. Elif Demir diyor ki:

  Biz evimizin kapılarında bu boyanızı kullandık ve üstünden bir kış geçti çatlama dökülme vs. yapmadı fiyat olarak çok ucuz değildi bence ama performansını çok beğendik yakın zamanda da evin boyalarını yenilemeyi düşünüyoruz permoliti bize öneren Ergin Boya’ya teşekkürler

 4. Duygu coskun diyor ki:

  Merhaba oğlumun yatağını boyamak istiyorum kahverengi den koyu mavi bir renge döndürmek istiyorum tek kişilik bir yatak boyayacagim ne kadar boya gider ve üzerine vernik gerekir mi permolife boyanin ve ayrıca çok parlak bir ürün mu acaba ben mat görünmesini istiyorum.

  • Permolit Boya diyor ki:

   Mobilyanızı amerikan kapı boyası ile boyabilirsiniz; fakat mobilyalarınızı vernikleme dışında boya uygulama yapılmasını önermeyiz

 5. Tugba gokturk diyor ki:

  Merhaba, kahverengi amerikan kapilarimi boyamak istiyorum. Astar atmak gerekir mi? Birde cizik yerler var macun zimpara yapmaya gerek var mi?

 6. Çetin Aydın diyor ki:

  Su bazlı panel kapı boyası ile boyanan kapı ıslak bez ile silinebilir mi, silme işlemi boyaya zarar verir mi? Verir ise bu boya üzerine vernik atmak boyayı korur mu? Teşekkürler

 7. Didem diyor ki:

  Mutfak dolaylarımı Permolit su bazlı Amerikan kapı boyası ile boyadim (kokusuz olduğu için tercih ettik) kapalıcı özelliği çok güzel. Ancak mutfak dolabı olduğu için ilerde silme gibi durumlar için su bazli vernikleme yapmalımıyım? Tşk.

 8. Zeynep diyor ki:

  Merhaba panel amerikan kapı boyasına kullanmadan önce su veya tiner koymalımıyız.yoksa boyayı direk kapılarama uygulamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?