Farklı Dekorların Birbiri ile Kombinasyonu

Farklı Dekorların Birbiri ile Kombinasyonu

Farklı Dekorların Birbiri ile Kombinasyonu

İster birkaç düşünceli gençle aynı evde yaşıyor olun, ister oda arkadaşınızla bir apartman dairesini paylaşın, ister yetişkin olarak tekrar anne babanızla yaşıyor olun (merhaba, pandemi!) Veya eşinizle dekorasyon zevkinizi birleştirerek evi yeniden dekore etmeyi düşünün. Bir evde, yaşayan herkesin o evi yuva gibi hissetmesi için, içinde yaşayan herkesi yansıtması gerekir. Bu nedenle farklı dekorların birbiri ile kombinasyonu önemlidir.

Pandemi sonrası ev dekorasyonlarında tarz

Belki de dekorasyon stillerini bir araya getirmeyi, iş ortağı olan ve bir dereceye kadar hayatta ortak olan insanlardan daha iyi anlayamaz. İpuçlarını takip edin ve tüm ailenin seveceği bir ev dekore etmeyi öğreniyoruz.

Konforun sizin için ne anlama geldiğini tanımlayın

Konforun sizin için ne anlama geldiğini tanımlayın

“Ev”  herkes için farklı bir anlam ifade edebilir. Belki de oda arkadaşınız enerjik renklerle dolu bir evi tercih ederken, siz sakin bir ev isteyebilirsiniz. Vizyonunuz ne olursa olsun, bir evi sizin ve sizinle yaşayanlar için tam olarak neyin konforlu kıldığını belirlemek önemlidir .

Herhangi bir alanda hoş karşılanmanın bir parçası, net amaçlarla rahat yerlere sahip olmaktır . Dökmekten korkmadığınız  yemek yiyebileceğiniz yer var mı? Ayaklarınızla tekmelemekten korkmadığınız bir dinlenme yeri var mı? Bir alanı nasıl konforlu hale getireceğinizi belirlerken tüm bu sorular önemli.

Çatınız altındaki herkes için “konforun” ne anlama geldiğini anlamak, evinizi dekore ederken tasarımla ilgili vereceğiniz kararlar için bir yol haritası olacaktır. Bunu,  isterseniz, tasarım misyonunuz olarak düşünün. Evinizin diğer üyeleriyle oturmak için zaman ayırın ve herkesi temsil eden bir şey yapmak için çalışın.

Gerçekte nasıl yaşadığınıza göre tasarlayın

Gerçekte nasıl yaşadığınıza göre tasarlayın

Artık birçok insan için ev artık sadece yemek yemek , uyumak, hafta sonları takılmak yada günün sonunda birkaç saatliğine döndüğünüz bir yer değil. Ev artık çok daha fazlasını ifade ediyor. Tüm bunları yapmak için, sizin ve ailenizin nasıl yaşadığını gerçekten yansıtan bir alana ihtiyacınız var.

İlk olarak, evinizi yeniden dekore etmeye veya tasarlamaya geçmeden önce orada yaşayan herkesin ihtiyaçlarını bu mekanda karşılamasını sağlamak için evinizi işlevsellik açısından analiz edin . İşlevsellik her zaman dikkate alınması gereken ilk şeydir .

Çocuklarınızın sanal eğitim için bir alana ihtiyaç duyup duymayacağı veya gerekirse tam sessizlik için evde nereyi kullanabileceğinizi düşünün ve önce bu ihtiyaçları ele alın.

Eşyalarınızı denetleyin

Eşyalarınızı denetleyin

Konu haneleri birleştirmeye gelince (bir partnerle birlikte yaşama veya anne-babayla  yaşamaya geri dönme durumunda), her birinizin ayrı ayrı sevdiği dekor eşyalarına sahip olmak zorundasınız. Çözüm? Bir mobilya ve dekor denetimi yapın, herkese  sevdiği parçalar için kendini savunma şansı verin.

Herkes, kendisi için önemli olan parçaların bir listesini hazırlayabilir.

Her parçanın durumu hakkında dürüst bir değerlendirme yapın. Birden fazla aynı eşyadan varsa, en kalitelisi ve yeni olanı kalmalı, diğerlerinden vazgeçmelisiniz.

Karışımı kucaklayın

Karışımı kucaklayın

Çeşitlilik hayatın tuzu biberi, değil mi? Aynı şey eviniz için de geçerli.

Bulunduğunuz yerde, birden fazla bakış açısının ve zevklerin masaya getirebileceği dinamik karışımı kucaklayarak, daha renkli bir eve sahip olabilirsiniz. Stilleri güzelce harmanlamak kesinlikle mümkün.

Aslında, karışım stillerinin neredeyse her zaman rahat ve sıcak görünen zamansız, toplu bir görünümü vardır.

Üst üste binen renk paletleri, benzer dokular veya net çizgiler gibi evrensel mobilya şekilleri gibi stiller arasındaki benzerlikleri arayın; bu, farklı dekoru herkesin tarzına uyacak şekilde evinizin her yerinde birleştirmenize yardımcı olur.

Uzlaşmaya hazır olun

Bir ev tasarlamaya  gelince, siz ve sevdikleriniz kendinizi rahat hissetmelisiniz. Genel olarak, birden fazla kişinin dahil olduğu bir alanda istediğiniz her şeyi elde edemezsiniz. Önceliklerinizi ortaklarınızla birleştirmenin bir yolunu bulun ve umarım bu karışım hem insanların tercihlerinin kucaklandığı hem de herkesin mutlu olduğu gerçekten güzel bir sonuç verir.

‘Sen bir oda al, ben bir oda alıyorum’ yaklaşımı gerçekten tavsiye ettiğimiz bir yaklaşım değil. Bir evin her yerinde hodgepodge hissine yol açabilir. Bununla birlikte, ‘kazançları’ takas etmeyi düşünün. Bir kişi bir odada bir seçim yaparsa, diğer kişinin başka bir alanda seçim yapması adil olur.

Şüphe duyduğunuzda profesyonellere danışın

Dekorunuzdan ödün veremeyeceğinizi fark ederseniz, takviye çağırmanın zamanı gelmiş olabilir. Herhangi bir iyi arabulucu gibi, bir iç tasarımcıyı işe almak vizyonunuzu netleştirmenize yardımcı olabilir ve dekorla ilgili belki de modası geçmiş olan zorlu konuşmaları kolaylaştırabilir. Tasarımcılar malzemeler, renkler ve temalar aracılığıyla beğenilerinizi vurgulamak için çalışır ve bir mekanın genel vizyonunu görmenize yardımcı olur.

Daha da iyisi, tasarımcılar nesnel bir uzman görüşü sağlayabilir ve tarzınızı başkasınınkiyle sentezlemenize yardımcı olabilir; Günün sonunda en iyi yaptıkları şey budur ve evinizde huzuru korumak için bir tasarımcının birkaç saat yardımı bile yetebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?