Evinizi Bahara Hazırlamak için ipuçları

Evinizi Bahara Hazırlamak İçin  İpuçları

Evinizi Bahara Hazırlamak için ipuçları

Sağlıklı bir evde yaşamak aslında, toz almanın ve süpürmenin ötesine geçer. Bu sebeple mesela duman alarmlarını en son ne zaman kontrol ettiniz? Veya kurutucunun havalandırma deliğini en son ne zaman temizlediniz? Ailenizin ve evinizin mutlu ve temiz bir bahar mevsimine hazır olduğundan emin olmak, evinizi bahara hazırlamak için ipuçları.

Evinizi Bahara Hazırlamak için ipuçları : Temiz Oluklar

Evinizi Bahara Hazırlamak için ipuçları

Bir merdiven alın ve oluklarınızda atık olup olmadığını kontrol edin. Ellerinizle olabildiğince temizlemeye çalışın (Eldiven giymeyi unutmayın!). Bir bahçe hortumuyla, kalan kalıntıları su yardımı ile temizleyin. Bahçeli ve müstakil bir evde oturuyorsanız, bütün su kanallarının sonbahar ve kış boyunca biriken yaprak ve kalıntılardan temizlenmesinin önemli olduğunu unutmayın. Deveboynu kıvrımlarını daha iyi temizlemek için hortumu aşağı borunun içine itin. Su borularının temel duvarlarından en az beş metre uzakta suyu kanalize ettiğinden emin olun.

Evinizi Bahara Hazırlamak için ipuçları : Duvarlar, Süpürgelikler ve Priz Kapakları

Evinizi Bahara Hazırlamak için ipuçları

Banyo, mutfak, yatak odaları ve yaşam alanlarındaki tüm duvarları yeniden boyamak bahar için iyi bir temizlik ve yenilenme olur. Boyamayı düşünmüyorsanız, bir sünger veya fırça ile yumuşak sabun ve suyla fırçalayın. Buna süpürgelikler ve prizler dahil.

Filtreleri Değiştirin

Filtreleri Değiştirin

Su, davlumbaz ve havalandırma filtreleri dahil tüm filtreleri değiştirin. Sahip olduğunuz filtre tipine bağlı olarak bu filtreleri 3-6 ayda bir değiştirmelisiniz.

Muslukları ve Duş Başlıklarını Temizleyin

Muslukları ve Duş Başlıklarını Temizleyin

Musluk havalandırıcılarını, lavabo püskürtücülerini ve duş başlıklarını sökün, bunları eşit miktarda sirke, su çözeltisine batırın. Bir saat beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Kurutucu Havalandırmasını Temizleyin

Kurutucu Havalandırmasını Temizleyin

Tıkalı bir havalandırma deliği yangın tehlikesi oluşturabilir. Temizlemek için, havalandırma deliğini makinenin arkasından ayırın ve tüyleri, toz yumaklarını gidermek için bir fırça kullanın. Havalandırma kapağı kanadının serbestçe hareket ettiğinden emin olun.

Tüm Dış Camları Temizleyin

Tüm Dış Camları Temizleyin

Tüm dış pencereleri detaylı temizlemek için su, deterjan, cam siliciler, mikrofiber bezler kullanın. Çok yüksek bir katta oturuyorsanız bir pencere temizleme servisi kiralayın.

Alerjenleri Uzak Tutun

Alerjenleri Uzak Tutun

Evinizi bahar için detaylı temizlemek için , borularda sızıntı olup olmadığını kontrol edin, tüm evi düzeni olarak havalandırın ve havayı temiz tutarak tozu, küfü ve poleni evinizden olabildiğince uzak tutun.

Havalandırmaları Kontrol Edin

Havalandırmaları Kontrol Edin

Gezinme alanına, ve bahçeye sahip bir evin temel duvarları boyunca havalandırma delikleri vardır. Havalandırmalar, aşırı nem ve küf oluşumunu önlemeye yardımcı olur, hava sirkülasyonunu sağlar ve zararlı canlıların evinizin altına yerleşmesini önler. Havalandırma delikleri sonbahar ve kışın yaprakları ve diğer kalıntıları toplar. Bahar ayları, onları temizlemek ve hasar olup olmadığını kontrol etmek için harika bir zamandır. Havalandırma deliklerini elle temizleyin veya bir elektrik süpürgesi kullanın. Hasarlı olanları onarın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?