Evde Meditasyon Köşesi Huzurlu Alanlar Oluşturmak için İpuçları

Evde Meditasyon Köşesi Huzurlu Alanlar Oluşturmak için İpuçları

Evde Meditasyon Köşesi

Evde meditasyon köşesi stresli yaşadığımız ve bir yerden diğerine koştuğumuz bir dünyada vazgeçilmez hale geliyor. Stresli yaşıyoruz, bir yerden diğerine koşuyoruz ve bunun sonucunda endişeli ve depresif yaşıyoruz. Bu nedenle meditasyon, hayatımızda önemli bir uygulama haline geliyor. Stres, trafik ve telaşın norm haline geldiği büyük şehirde yaşıyorsanız meditasyon alanına daha fazla ihtiyacınız var demektir.

Evde meditasyon köşesi oluşturmak,  huzur ve rahatlama köşesi bulmak için ideal bir çözüm olabilir. Güvende ve sakin olduğumuz özel bir yer, gürültü ve aceleyle dolu bu dünyada çok ihtiyacımız olan fiziksel ve zihinsel rahatlamayı yenilemek ve elde etmek için özel bize ait bir yer.

Huzurlu Alanlar Oluşturmak İçin İpuçları

Evde Meditasyon Köşesi

Düşünmek için bu özel alana ihtiyacınız varsa, meditasyon köşenizi tasarlamanın zamanı geldi. Her şeyden kopmak, içinizi huzur ve esenlikle doldurmak için bir alan. Bu yüzden bugün size evde meditasyon alanları oluşturmak için, rahatlayabileceğiniz ve kendinizle kolayca yeniden bağlantı kurabileceğiniz alanlarla ilgili bazı ipuçları vereceğiz.

Meditasyon sakinlik ve huzur gerektirir. Bu yüzden evin kalabalık alanlarından uzak durun ve meditasyon köşenizi sessiz bir alanda hazırlayın.

Meditasyon sakinlik ve huzur gerektirir. Bu yüzden evin kalabalık alanlarından uzak durun ve meditasyon köşenizi sessiz bir alanda hazırlayın. En çok kullanılan alanlardan uzakta bir oda ideal olacaktır. Ama aynı zamanda küçük bir avlu gibi bir dış alan da olabilir.

Meditasyon köşesi konsantrasyonunuzu bozan gürültü ve dikkat dağıtıcı unsurlardan uzak olmalıdır

Çok geniş bir alan olması gerekmez, ancak konsantrasyonunuzu bozan gürültü ve dikkat dağıtıcı unsurlardan uzak olmalıdır. Gürültülü  bile olsa, evde yalnız olduğumuz veya herkesin uyuduğu günün bir saatini seçmek her zaman daha iyidir. Bu şekilde gerekli konsantrasyon ve dinginliğe ulaşmak daha kolay olacaktır.

Kişisel alanımız, iç mekanımızın bir yansıması olmalıdır.

Kişisel alanımız, iç mekanımızın bir yansıması olmalıdır. Bu nedenle iç huzura kavuşmak istiyorsak onu düzenli, temiz tutmalıyız. Meditasyon alanınızı periyodik olarak düzenleyin  rahat ve sakin olmak istiyorsanız her zaman temiz bırakın.

Meditasyon zamanınızda tüm cihazlarınızı unutmalı ve cep telefonundan, tabletten uzak durmalısınız. Konsantre olmanızı ve iç huzuru bulmanızı engelleyecek sesleri, titreşimleri ve dikkat dağıtıcı şeyleri unutun.

Bir meditasyon alanı az mobilya ve rahatlık gerektirir.

Bir meditasyon alanı az mobilya ve rahatlık gerektirir. İdeal olan, yerde meditasyon yapmaktır, bunun için rahat bir halı ve  minderler mükemmel olacaktır. Ayrıca nesneleri yerleştirmek için küçük bir masa. Ve bir noktada üşürsen seni örtecek bir battaniye.

Meditasyon yerinizi doğal ışık ve temiz hava alan bir alanda hazırlamak çok önemlidir. Bu nedenle, her zaman bir pencere veya küçük bir balkon yakınında bir alan iyi olabilir. Bu sayede meditasyon seanslarınızda güneş ışığı ve temiz havanın faydalarından yararlanacaksınız. Güneş ışınları, uykuyu düzenlemeye yardımcı olur,  mutlulukla ilgili bir hormon olan serotonin sentezini destekler. Ayrıca kan basıncını düşürmeye yardımcı olur, ve böylece rahatlamanızı da sağlar.

Ve mutluluk kişinin kendisinde başlar ve en iyi yol, her gün kendine biraz zaman ayırmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?