En Popüler Ev Dekorasyonu Stilleri Resimli

En Popüler Ev Dekorasyonu Stilleri

En Popüler Ev Dekorasyonu Stilleri

İnsanların karşılaştığı sorun, kişisel iç tasarım tarzlarını tanımlama konusundaki kelime eksikliğidir. Çok sayıda benzersiz tasarım stiliyle, hangi stilin sizin için en uygun olduğunu ifade etmek zor olabilir. Bazıları, ideal görünümlerini oluşturmak için birkaç stili birleştirmekten hoşlanır. Bir iç tasarım projesi için en doğru başlangıç ​​noktası, stiller ve bu stiller arasındaki farkı azda olsa bilmektir. En popüler ev dekorasyonu stilleri sizin için iyi bir başlangıc noktası olmasını dileriz.

En Popüler Ev Dekorasyonu Stilleri

1. Modern En Popüler Ev Dekorasyonu Stilleri

En Popüler Ev Dekorasyonu Stilleri içinde Modern tasarım, tipik olarak temiz, net çizgilere sahiptir. Basit bir renk paletine ve metal, cam, çelik malzemelerin kullanıldığı evi ifade eden geniş bir tasarım terimidir. Modern tasarım, mobilya dahil her öğede bir sadelik duygusu kullanır. Modern tarzda çok fazla dağınıklık veya aksesuar yoktur.

En Popüler Ev Dekorasyonu Stilleri

2. ÇAĞDAŞ

En Popüler Ev Dekorasyonu Stilleri iinde Modern ve çağdaş, sıklıkla birbirinin yerine kullanılan iki stildir. Aslında Çağdaş, modernden farklıdır çünkü tasarımı burada ve şimdiye göre tanımlar.

Modern ve çağdaş tasarım stilini ayıran temel fark, modernin 20. yüzyılda başlayan katı bir tasarım yorumu olmasıdır. Öte yandan çağdaş, daha akıcı ve belirli bir stile daha az bağlı, bunun yanında daha çok güncellik duygusunu temsil eder. Örneğin, çağdaş tarz kıvrımlı çizgiler içerebilir, oysa modern tasarım içermez.

Çağdaş En Popüler Ev Dekorasyonu Stilleri

3. MİNİMALİST

Minimalist tarz, Avustralya’da popüler olan bir konsepttir. Modern tasarım kavramlarını alır ve onları daha da basitleştirir. Renk paletleri nötr ve pasteldir mobilyalar basit ve moderndir  aksesuarlarda veya dekorlarda hiçbir şey aşırı veya gösterişli değildir. Minimalizm, nihayetinde bir işlevsellik duygusu ve ultra temiz çizgilerle tanımlanır.

ENDÜSTRİYEL En Popüler Ev Dekorasyonu Stilleri

4. ENDÜSTRİYEL

Adından da anlaşılacağı gibi endüstriyel tarz, bir depodan veya kentsel bir çatı katından ilham alır.

Öğelerin çoğunda bitmemiş bir hamlık hissi vardır, örneğin açıkta kalan tuğlalar, tesisat borularının görünmesi, işlenmemiş ahşap gibi. Endüstriyel tasarım temasına sahip ikonik bir ev, eski bir endüstriyel binadan dönüştürülmüş bir çatı katı olacaktır.

Seyrek işlevsel mobilyalara sahip yüksek tavanlar, eski ahşap ve sarkan metal aydınlatma armatürleri düşünün. Ahşap ve metallerin birincil malzemelerinden üretilen nötr bir renk şemasına biraz çizgi biraz renk eklemek için bir veya iki parça soyut tablo veya fotoğraf kullanılabilir.

YÜZYIL ORTASI (1950’ler- 60’lar) MODERN

5. YÜZYIL ORTASI (1950’ler- 60’lar) MODERN

Yüzyıl ortası modernliği, özellikle 1950’lerin ve 60’ların tasarım stiline geri dönüş olarak ifade edilebilir. Orta Yüzyıl Modern Tasarımında retro bir nostalji ve ayrıca minimalizmin bazı unsurları var. Ayrıştırılmış formlara, “yumurta şeklinde” sandalye gibi doğal veya organik şekillere, kullanımı kolay çağdaş tasarımlara daha çok yer verilir. Herhangi bir iç mekanı kolayca tamamlar ve ayrıca içten dışa sorunsuz geçişe yardımcı olur.

İSKANDİNAV

6. İSKANDİNAV

İskandinav mobilya tasarımı, basit ve abartısız olmasına rağmen, genellikle bir sanat eseri gibi hissedilir. Mobilyalarda işlevsellik ve birçoğu heykelsi bir etkiye sahip bazı ilginç çizgiler vardır.

Diğer ortak özellikler arasında tamamen beyaz renk paletleri ve formlar, preslenmiş ahşap, parlak plastikler ,çelik ve geniş tahta döşemeler gibi doğal unsurların dahil edildiği tasarımlar da vardır. Geniş camlar , doğal aydınlatma, daha az aksesuar ve işlevsel mobilyalar İskandinav tasarımlarını karakterize eder.

GELENEKSEL

7. GELENEKSEL

Geleneksel tasarım stili, klasik detaylar, görkemli mobilyalar ve bol miktarda aksesuar içerir.

Geleneksel evler genellikle koyu, bitmiş ahşap, zengin renk paletleri ve çeşitli dokularla eğimli çizgiler içerir. Mobilyalar, çeşitli desenler ve dokular içerebilen kadife, ipek ve brokar gibi ayrıntılı ve süslü kumaşlara sahiptir.

Çoğu geleneksel tasarımda derinlik, katman ve çok boyutluluk vardır.

GEÇİŞ

8. GEÇİŞ

Geçiş, çok popüler bir stildir, çünkü hem geleneksel hem de modern tasarımdan ilham  alır. Çekici ve beklenmedik bir denge hissi vardır. Geçiş tasarımı, çelik ve cam gibi modern malzemeleri içerebilir ve daha sonra bunları peluş mobilyalarla birleştirebilir. Geçiş tasarımı nispeten nötr renk paletleri içerir. Hem şık hem de sıcak ve davetkar hissettirmeyi başaran sakinleştirici ve rahat bir alan oluşturur.

FRANSIZ COUNTRY TARZI

9. FRANSIZ COUNTRY TARZI

Yıpranmış ve dekoratif ahşap mobilyalar ve sıcak, toprak renkleri Fransız Country tasarım stilinin göstergesidir. Tarz çiftlik evinden ilham alır. Fransız Country tasarımı taş ve tuğla gibi doğal malzemeleride içerebilir. Süslü porselen tabak koleksiyonlarını, ağır çarşafları ve yatak örtülerini kullanabilirsiniz.

BOHEM

10. BOHEM

Bohem, ev tasarımı popüler bir stildir. Kalbinizin arzusunu takip etmek dışında küçük kurallarla tasasız bir yaşam tarzını yansıtır.

Bohem evlerde, eski mobilyalar ve aydınlatma armatürlerini, dünyadan ilham alan kilimler, örtüler, koleksiyon sergilerini kullanabilirsiniz. Bit pazarları ve seyahatlerden edindindiğiniz pek çok objeyi kullanabilirsiniz.

Bohem tarzda yer yastıkları ve rahat oturma alanlarını görmek mümkündür. Bu eklektik tarz, aşınmış bir halı ve orta yüzyıldan kalma bir sandalye ile eşleştirilmiş ultra glam bir avize içerebilir. Bohem tarzın içinde, sevdiğin kadar her şeyin kullanılabildiği bir bırakınız yapsınlar tavrı vardır.

RUSTİK

11. RUSTİK

Rustik tasarım, ahşap ve taş dahil olmak üzere ham ve genellikle tamamlanmamış unsurlar kullanılarak doğal ilhamdan almıştır.

Rustik tasarım, ahşap kirişlerle süslenmiş tonozlu tavanlar veya geri kazanılmış ahşap zeminler gibi tasarım ve mimari detaylardan gelen sıcaklığı taklit eden unsurlar içerebilir. Pek çok tasarımcı artık rustik tasarımı daha modern mobilyalar ve aksesuarlarla birleştiriyor.

SHABBY CHİC

12. SHABBY CHİC

Eski püskü şıklık, vintage esintili bir tarzdır, ancak Bohem ve diğer tarzlara kıyasla daha kadınsı, yumuşak ve narin olma eğilimindedir.

Eski püskü şık mobilyalar genellikle ya sıkıntılıdır ya da bu şekilde görünür; boya antik tarzda kaplamalara sahip olma eğilimindedir. Shabby Chic renk paletleri beyaz, krem ​​ve pastel tonları içerir. Işık fikstürü ve duvar askıları süslü olabilir ve eski püskü şık tasarımın kadınsı havasını devam ettirebilir.

HOLLYWOOD GLAM

13. HOLLYWOOD GLAM

Hollywood Regency olarak da anılan Hollywood Glam, lüks, en üstte ve zengin olma eğiliminde olan bir tasarım stilidir. Aynı zamanda mükemmel, dramatik bir tasarım stilidir.

Bu tasarım stili, peluş, kadife mobilyalar, tafting ve antika gibi Viktorya dönemi tasarımının bazı özelliklerini de içerebilir. Renk paletleri cesurdur  mor, kırmızı ve turkuaz gibi.

KIYI / HAMPTONS

14. KIYI / HAMPTONS

Sahil stili ayrıca Hamptons stili olarak da adlandırılır. Ortak özellikler arasında maviler ve yeşillerle eşleştirilmiş soğuk nötr tonlara sahip açık, havadar renk paletleri içerir. Mobilyalar genellikle beyaz veya bejdir. Oda ahşap unsurlar içerebilir ve aksesuarlar genellikle denizden ilham alır.

Yastıklar için mavi ve beyaz çizgili desenler, büyük pencereler, beyaz peluş kanepeler ve boyalı beyaz ahşap armatürler kullanılır. Amaç, plaj ve okyanustan ilham alan rahat ve konforlu bir ortam oluşturmaktır. Farklı iç tasarım stillerini belirleme yeteneği, gelecekteki evinizin ilham verici tarzını oluşturmanıza ve kişisel estetiğinizi inşa etmenize yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?