En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri 2019

En Çok Kullanılan Boya Renkleri Duvar Boya Renkleri ve İsimleri

Birçok insan için, evine yeni boya renkleri seçmek heyecan verici olduğu kadar zor bir iştir. Sadece renk örneklerinini gözden geçirmek bile stresinizi yükseltmek için yeterli olabilir. Her ne kadar en çok tutulan duvar boya renkleri parlak beyaz, bej, mavi, soluk gri, kömür gri, yeşil ve sarı tonları olsada, mekanlara farklılık katan en çok kullanılan boya renkleri hakkında da size makalemizde bilgiler vermek istedik.

Lila duvar boyası

Lila Duvar Boyası
Lila Duvar Boyası

Lila, evlerimiz için en heyecan verici pastel olarak bildiğimiz milenyal pembeyi koltuğundan etti. Pastel pembe, çağdaş bir renk paletine yatıştırıcı bir katkı sağlarken, lila ve lavanta daha çok yönlüdür ve kullanımı kolaydır. Bir zamanlar nostaljik ve duygusal olarak düşünülmüş olan bugünkü lila, temiz çizgiler ve basit dekorlu çağdaş alanlarda ve açık lila rengi duvar boyası gibi basit bir renk paleti ile rustik alanlarda harika uyum sağlıyor. Boyama ve süslemeye hazır olduğunuzda evinize yeni bir renk katmanın kolay ve hızlı bir yoludur Lila rengi.

Turuncu duvar boyası

Turuncu Duvar Boyası
Turuncu Duvar Boyası

Turuncu, tüm dekorlarda ve odalarda tasarım hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek güzel ve çağdaş bir renktir. Turuncu rengi genel olarak sağlığı, sakinleştirici ve enerji verici etkileri teşvik ettigi bilinmektedir. Ayrıca turuncu eğlenceli ve çok çağdaş bir genç boya rengidir. Kırmızı gibi, turuncu, canlı ve etkileşimli bir ruh hali oluşturmak istediğiniz alanlar için mükemmel bir boyadır. Açık turuncu duvar boyası modern bir alanda oyun odaları, mutfaklar gibi alanlar için mükemmeldir.

Pembe tonlarında duvar boyası

Pembe tonlarında duvar boyası
Pembe tonlarında duvar boyası

Toz pembe duvar boyası, havalı beyaz yatak takımları ve mobilyalarla yatak odanızı sakinleştirici bir vahaya dönüştürmek için mükemmel bir kombinasyon olabilir. İlginç şeyler yakalamak için, pembe duvar boyası tonları ile duvarın yukardan aşağı dörtte üçü kadarını boyayarak ve sonrasını beyaz ile bitirerek farklı bir dekorasyon deneyebilirsiniz.

Oturma odalarında açık pembe duvarlar ile dekorasyonu tamamlayacak kırmızı ve yeşil tonlarında mobilyalar özellikle çarpıcı görünür. Siyah sanat eserleri ve çerçeveleri pembe duvarlarla eşleştirmek biraz sert görünebilsede, koyu tonlar genel görünüme zarafet katar.

Pastel pembe duvar boyası eski zamanlardan beri tarihi evlerle ilişkilendirilmiştir, bu yüzden aristokrat antikalar bu renk tonuyla çevrili evlerde sıkça görünürler. Pembe, hem klasik şekilleri hem de karanlık mekanları tamamlarken geleneksel bir alana bir enerji patlaması ekler.

Mor renk duvar boyası

Mor renk duvar boyası
Mor renk duvar boyası

Mor renk güç ve hırs ile ilişkilidir. Evde, zihin ve beden üzerinde olumlu etkileri vardır, canlandırıcı bir enerji oluşturur, mekana sakinlik katar ve hayal gücünü teşvik eder. Mor renk duvar boyası seçmek, çoğu insan için bir süre sonra sıkılacağını düşünerek sadece küçük dozlarda deneyecek kadar cesur hissetmesine sebep olur. Aslında birçok kimsenin bilmediği mor duvar boyası rengi bir odaya kişiliğini verebilir.

En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri 2019” yazısında bir düşünce

  1. Yücel Mezin diyor ki:

    Renkler cok güzel ama cok da cesaretli her seye uyar mi… biz unkurabiyesi renginizi kullandik (permomax boyanin) gercekten kaliteliydi sildigimde duvarda iz kalmadi boya dökülme yapmadi tam hesabimiza göre yetti,daha cesaretli renkler denemek istiyorum ama insan her defasinda klasik renklere kayiyor malesef yine de yazi icin tesekkurler ilham verici olmus ????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?