Duvar Rengi ve Mobilya Uyumu, Mobilyada Renk Uyumu Modelleri

Mobilyada Renk Uyumu | Duvar Rengi Mobilya Rengi Uyumu Nasıl Olmalı

Yanlış renk seçimi bir odayı keyifsiz hale getirebilir, dar ve basık hissettirebilir. Mobilya renklerine göre duvar rengi seçimi önemlidir, ayrıca zemin ve diğer dokuların rengi de önem taşımakta. Makalemizde Mobilyada renk uyumu modelleri ve Duvar rengi ile mobilya rengi uyumu nasıl olmalı, hangi renk mobilyaya hangi renk duvar boyası seçilir konularında merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulacaksınız.

Mor koltuklara ne renk duvar boyası

Mor, gizemli ve çekici bir şekilde görkemli bir renktir, çoğu kişinin oturma odalarını için pek tercih etmediği bir renk türüdür, ancak bir kez onu denediğinizde, dekorun daha iyi göründüğünü fark edeceksiniz. Eğer gerçekten güçlü bir görsel izlenim oluşturmak istiyorsanız, mor bir kanepe tercih etmelisiniz. Mor rengin oda için odak noktası olacağından emin olabilirsiniz.

Mor genellikle modern ve geleneksel iç tasarıma vurgu yapan bir renk olarak kullanılır, fakat siz geleneksel bir ortamda da aynı şekilde kullanabilirsiniz. Mor gri ile iyi gider, bu nedenle oturma odası veya ebeveyn odası için gri renk tonlarını denemelisiniz. Örneğin duvarları çelik gri boyayabilirsiniz.

Krem koltuklara ne renk duvar boyası

Krem rengi koltuklar size duvar boyası seçerken esneklik sağlar. Krem nötr bir renk olduğundan, duvarları boyamak ve süslemek için geniş bir renk yelpazesini kullanmakta özgürsünüz. İlk olarak, odanın işlevini dikkate almalısınız. Oturma odaları için sıcak ve çekici bir dekor düşünebilirsiniz. Yatak odası veya çalışma odalarında ise, sakinleştirici bir etki oluşturmak en ideal yoldur.

Oturma odaları için, kahverengi, bej ve sarı tonları veya gri gibi nötr boya tonlarını seçmek sıcak bir ortam oluşturmaya yardımcı olabilir. Bunun yanında odanın turuncu, kırmızı veya sarı gibi sıcak renklerede olması enerji verebilir. Krem koltukları olan odayı uyuma amaçlı veya çalışma alanı olarak kullanıyorsanız, mavi, yeşil ve gri tonlarında veya mavinin serin tonlarındaki duvar renklerini tercih edebilirsiniz.

Kahverengi koltuklara ne renk duvar boyası

Herkes kahverengi koltukların çok tercih edildiğini, bu yüzden bir çok satıcıda kahverengi koltuk modellerinin çoğunlukta olduğunu muhtemelen biliyorsunuz. Kir ve lekeler söz konusu olduğunda koyu kahverengi en çok tercih edilen renktir, bu da kahverengini çocuklu aileler için akıllı bir seçim haline getirir.

Koyu kahverengi bir kanepe için duvarları soluk nötr bir şekilde boyamak ve kanepenin karanlığını dengelemek için daha açık veya renkli tonlarda resim ve aksesuarlar kullaın. Burada, bol miktarda beyaz mobilya ve hafif tans ve portakal kanepenin çok ağır hissetmesini engeller.

Koyu kahverengi bir kanepenin odayı boğmasını önlemenin bir başka yolu, hemen hemen her şeyi beyaz yapmaktır. Karanlığı dengelemek için daha açık bir renge ihtiyacınız var. Beyaz tavanlar, spot ışıklar odayı parlak tutmaya yardımcı olur.

Kahverengi, ahşap ve diğer sıcak tonlarla iyi anlaşan daha sıcak bir nötrdür; sadece sonbaharın tüm renklerini düşünün! Kahverengi bir kanepe ile doğal olarak eşleştirmek için koyu kırmızı, hardal sarısı veya yanmış sienna gibi sonbahar renklerine vurgu tonlarını seçin. Kahverengi koltukları dengelemek için büyük bir kırmızı zemin halısı ve bir sürü kırmızı yastıklar kullanabilirsiniz.

Gri koltuklara ne renk duvar boyası

Gri, geleneksel siyah veya beyaz koltuk takımlarına mükemmel bir alternatif oluşturur. Neredeyse her stil veya renk tonlarına uyabilecek kadar nötr kalırken taze, modern bir görünüm sunabilen bir renktir. Gri kanepeli bir odayı boyamak, kanepenin dekora ile bütünleşmesini sağlayabilir, böylece odadaki diğer öğeler vurgulanır veya kanepeyi oda için bir odak noktası haline getirebilirsiniz.

Açık gri tonda koltuklar, hem açık hem de koyu gri boya tonlarıyla eşleştirilebilir. Açık gri boya ile açık gri kanepe parlak, taze, modern bir atmosfer oluşturacaktır; koyu gri boya ile açık gri bir kanepe sıcak ve rahat bir atmosfer oluşturabilir. Odadaki diğer eşyaların renkleri etkiyi hafifletmek için kullanılmadığı sürece koyu gri boya ile koyu gri koltukları kombin etmek boğucu olabilir. Koyu gri bir kanepenin arkasında açık gri bir duvar kanepeyi gerçekten öne çıkarabilir.

Kömür gri kanepenin arkasında güvercin gri bir duvar, çekici ve yaşanabilir modern bir görünüm oluşturur. Metalik veya endüstriyel bir görünümden kaçınmak için düz veya düşük parlaklıkta gri boya seçin. Diğer renklerdeki parlak boyalar, cafcaflı bir görünümden kaçınmak için gri ile eşleştirildiğinde dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Genellikle, düşük parlaklıkta boya çiftleri ile gri daha iyi uyum sağlar.

İki ton boyanın birlikte kullanılması, ikinci bir renge hafif sır eklenmesi ile derinlik oluşturulabilir. Bunun için birbirinden iki veya üç ton farklı olan renkleri seçin veya aynı renkte iki kutu satın alın. Duvarı birinci kutu ile boyayın, sonra diğer kutuyu inceltin sır ekleyin ve ince bir kat uygulayın.

Bordo koltuklara ne renk duvar boyası

Kanepeyi tamamlamak için duvar rengi seçmek, piyasadaki boya çeşitliliği nedeniyle zor bir iş gibi gelebilir. Fakat, bordo koltuklar, istediğiniz görünüme bağlı olarak çok çeşitli duvar renkleri ile uyum sağlayabilir. Odanın zeminine ve kanepenizin stiline ve diğer mobilyalarınızın renklerine ek olarak doğal ışığı da hesaba katın.

Beyaz, Krem ve Bej duvar boyası

Özellikle odanın çok fazla doğal ışığı yoksa, ışıklandırma ve sıcak tonlu nötrler, bordo koltukları güzel bir şekilde dengeleyebilir. Kanepenin rengini alacak bir tonda daha koyu trim ile krem duvarları kombinlemeyi deneyin.

Gri, Tan ve koyu kahverengi

Beyaz kaplamalı gri duvarlar bordo koltuklar ile güzel görünebilir. Bronz duvarlar bordo bir kanepenin sıcak görünmesini sağlayabilir ve koyu kahverengi döşeme veya aksesuarlarda odayı canlandırabilir.

Altın, turuncu ve sarı

Altın, turuncu ve sarı tonlar kumaştaki bordo tonlarını en iyi şekilde tamamlar. Bordodaki taban gölgesine daha yakın olan tonları seçmeniz havalı bir bordo tonunu eşleştirmek için idealdir. Küçük örnek boya kavanozları, çeşitli aydınlatma koşullarında kanepeye ve duvar rengine birlikte bakma fırsatı sağlayacaktır.

Koyu kahverengi, lacivert ve yeşil

Duvarlarınızı bu renklerle boyamak, odaya Kuzey iklimlerine uygun rahat bir his verecektir. Duvarları daha derin renklerle tamamen kaplamak için çok kat boya gerekeceğini unutmayın. Kahverengi ahşap döşeme, bu duvar renkleri için geleneksel bir tamamlayıcıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?