Elastromerik Boya Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Elastromerik Boya Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Muhtemelen en iyi dış cephe kaplaması elastromerik boyadır. Bu kaplama o kadar dayanıklıdır ki, en iyi % 100 dış akrilik boyayı bile 2’ye 1 oranında gerçekleştirebilir. Elastromerik boya, hemen hemen her yapıya su geçirmez bir kaplama sağlayan dayanıklı, sağlam bir film oluşturur. Elastromerik boya güneş ışığına, sıcağa, soğuğa ve rüzgara karşı dayanıklıdır.

Permomax Elastromerik Dış Cephe Boyası

Kuvvetli rüzgarla yağan yağmur boya kaplamalarına zarar verebilir. Elastomerik boya, buna tipik dış cephe boyalarından daha fazla dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca sıva ve beton blok başta olmak üzere tüm duvar yüzeylerine uygulanabilir . Ancak ahşap ve dış cephe kaplaması için eşit derecede uygundur.

Bu çok kalın kaplama ile duvarda ve birçok çatlamayı engelleyebilirsiniz. Elastomerik kaplamalar muazzam elastikiyete sahiptir, yapısal olmayan kılcal çatlakları kapatır ve onarır. Bu, özellikle üzerinde çok sayıda çatlak geliştirmiş sıva ile kullanışlıdır. Dış cephe kaplaması zamanla çok sayıda çatlak geliştirir. Bu kusurlar tamamen astar ile doldurulmalıdır, aksi takdirde boya veya su perdahın altına girerek soyulmaya neden olacaktır.

Birçok ev sahibi ve boya ustası, bu çatlakları doldurmak için birkaç kat boya dener. Bu çok uzun sürmez. Sadece 2-3 yıl içinde başlayan soyulma ile boya orada hızla bozulur.

Elastomerik Boya Çok Fazla Kat Gerektirmez!

Mükemmel bir astar üzerine 2 kat elastomerik boya ile çatlaklar doldurulacak ve su giremeyecektir. Düzgün uygulandığında % 100 akrilik boya 10 yıl dayanabilir, ancak elastomerik kaplama çok daha uzun süre dayanabilir.

Bir ev sahibi olarak boyamayı kendiniz yapmayı düşünüyorsanız, daha önce boyama deneyiminiz varsa, bu ürünü uygulayabilirsiniz. Dış Cephe boyamalarında işi bir profesyonele bırakmak her zaman daha doğru olur.

Uzun yıllar sürecek güzel bir yüzey için elastomerik boya kullanmalısınız.

Bu tür kaplamaları uygulamak için fırça ve rulo veya havasız boya püskürtücü kullanılabilir. Bu ürünün yoğun kıvamı nedeniyle, büyük ve güçlü bir püskürtücüye ihtiyaç vardır. 521 veya daha büyük uç kullanılması önerilir. Pompa üreticisinin tavsiyelerine göre püskürtme ucunu seçin. Gerekirse bu boyayı suyla inceltin, yumuşak bir sabun ve suyla temizleyin.

Elastomerik Boya ile Çatlak Köprüleme Nedir?

Çatlak köprüleme, yüzeyde yer alan çatlakların daha fazla büyümemesi veya genişlememesi için kullanılan bir boyama yöntemidir. Çatlak ucu genişledikçe yüzeydeki boya ve kullanılan malzeme zarar görmektedir. Permomax Elastomerik Boya ile yüzeyde hem sertleşme hem de esneme sağlanarak aktif koruyucu bir dış cephe yüzeyine sahip olabilirisiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?