Balkon tasarım fikirleri ve Balkon boyama fikirleri

Dar Uzun Büyük Küçük Balkon Dekorasyonu Tasarım Fikirleri

Müstakil olmayan bir evde oturuyorsanız, balkon daire sakinleri için evin önemli bir parçasıdır. Ne kadar küçük olursa olsun açık alanınızı keyifli bir hale dönüştürmek için balkon tasarım fikirleri makalemizi takip edin. Keyifli bir balkon gibi küçük de olsa kendinize özel açık alanlar, şehir dairelerinde yaşayan çoğu insanın hayalidir. Bir balkona sahip olmak için yeterince şanslıysanız, o zaman bu alandan en iyi şekilde yararlanmak için biraz zaman ayırmanız gerekiyor. Makalemizde dar uzun veya büyük küçük balkon dekorasyonu tasarım fikirleri konusunda çeşitli fikirler bulabilirsiniz.

Balkon boyama fikirleri

Balkon boyası denildiğinde basit tutmak en iyisi olabilir. Beyaz duvarlar, tavan, saksı ve soyulmuş mobilyalar balkona olağanüstü bir görünüm kazandırır. Yatıştırıcı gri renk balkonu daha istekli kılar. Duvarlardaki koyu nötr renk ve döşeme üzerinde kullanacağınız büyük fayanslar, küçük balkonları sabah kahvesi ve öğle atıştırmalıkları için mükemmel bir yer haline getirebilir. Balkonlarda dış cephe balkon boyası kullanılmalıdır, dış cephe balkon boya renkleri için dış cephe renkleri kataloğumuza bakabilirsiniz. 

Dar Uzun Büyük Küçük Balkon Dekorasyonu

Balkonunuz ne kadar küçük olursa olsun, keyif alacağınız bir mekan potansiyeline sahiptir. Biz burada balkon tasarım fikirleri arayışı içinde olanlara balkon dekorasyonu yaparken ilham alabilecekleri 20 farklı tasarım sunacağız, okumaya devam edin.

Oturma alanı kısıtlı küçük balkon dekorasyonu

Balkonunuzda sabah kahvesinin tadını çıkarmanız için gereken tek şey ufak bir kahve masası ve ufak bir tabure veya sandalyedir. Gerekirse katlananları tercih edebilirsiniz böylece yer kaplamazlar.

Oturma alanları

Oturma alanları
Oturma alanları

Balkonunuzu çevreleyecek dahili oturma alanları kullanabilirsiniz. Yağmur ve tozdan etkilenmeyecek türden malzemeler seçmelisiniz, ayrıca oturma minderleri çıkarılabilir ve yıkanabilir olmalı.

Balkon Dekorasyonu için Biraz yeşillik

Biraz yeşillik
Biraz yeşillik

Balkona biraz yeşillik eklemek her zaman iyidir. Balkonun havası ve kokusu değişeceği gibi, pisikolojik olarak da size iyi hissettirecek. Bakımı kolay bitkilerden seçerek balkonunuzun uygun taraflarını zevkinize göre süsleyebilirsiniz.

Minder ve kilim ile hesaplı balkon dekorasyonu

Minder ve kilim
Minder ve kilim

Özellile kiralık bir evde yaşıyorsanız, dış mekan mobilyaları ve pahalı aksesuarlara yatırım yapmanıza hiç gerek yok. Biraz renkli ve güzel kilimler ve rahat yüksek minderler ile oldukça keyifli bir balkon oluşturabilirsiniz.

Balkon halısı

Balkon halısı
Balkon halısı

Güzel bir desene sahip, balkon ölçülerinize uygun bir halı düşünebilirsiniz. Kaymaya karşı halınızı sermeden önce kaydırmaz kullanmanız mantıklı olabilir. Ayrıca balkonunuz çok rüzgar alıyorsa halının uçmasını engellemek için sabitlemeniz gerekebilir.

Balkon duvarlarını zevkinize uygun kullanın

Balkon duvarlarını zevkinize uygun kullanın
Balkon duvarlarını zevkinize uygun kullanın

Balkonunuzu gerçekten dairenizin bir parçası gibi hissetmesine yardımcı olmak için duvarlarını uygun bir renge boyamak ve hava koşullarına dayanıklı şekilde süslemek çok keyifli olacaktır. Bu duvar saksıları, bir tablo veya heykel olabileceği gibi bir köşe rafı da olabilir.

Balkonunuzu ışıklandırın

Balkonunuzu ışıklandırın
Balkonunuzu ışıklandırın

Balkonunuzu renkli abajurlar, duvar aplikleri veya şerit ledler gibi gece bol ışık verecek keyifli bir açık mekana çevirebilirsiniz. Piyasada bulabileceğiniz bu ışıkların bazıları güneş enerjisi ile çalışarak herhangi bir elektrik bağlantısına ihtiyaç duymadan gündüz depoladıkları enerjiyi 12 saat süre ile kullanabilirler.

Hamak veya Salıncak Askılı Sandalye

Hamak veya Salıncak Askılı Sandalye
Hamak veya Salıncak Askılı Sandalye

Şehirde olsanızda, balkona çıktığınızda tatilde hissetmemeniz için bir sebep yok. Balkonda hamak veya salıncak askılı sandalye gibi aksesuarlar ayaklarınızı yerden keserek büyük keyif verecektir.

Balkon dekorasyonu yaparken katlanır mobilya tercihi

Katlanır Mobilya tercih
Katlanır Mobilya tercih

Eğer kısıtlı bir alana sahipseniz, kullanılmadığı zaman alanı daraltmamak için katlanabilir mobilyalar tercih etmeyi deneyin. Bu bir katlanır sandalye veya bir katlanır masa olabilir.

Güneşlenmek için yer açın

Güneşlenmek için yer açın
Güneşlenmek için yer açın

İster sadece güneşlenmek içın olsun veya kıvrılıp kitap okumak istediğinizde olsun, uzanım dinlenmek için ihtiyacınız olan kesinlikle bir şezlongdur. Ekstra rahat hissetmek için birkaç yastık ekleyebilirsiniz.

Birazda mahremiyet

Birazda mahremiyet
Birazda mahremiyet

Malum şehirlerde evler birbirine yakın olabiliyor veya balkon duvarlarınız yetersiz ve dışardan rahatça görülebiliyorsa, doğal bir duvar oluşturmak için bambu gibi uzun boylu bitkiler ekleyebilirsiniz. Gerektiğinde yükseltilebilen ve indirilebilen bambu panelleri de asabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?