Çit ve Bahçe Bitkileri Dekorasyon Örnekleri

Çit ve Bahçe Bitkileri Dekorasyon Önerileri

Çit ve Bahçe Bitkileri Dekorasyon Örnekleri

Çitler, genellikle bir şeyi içeride tutmak ya da dışarıda tutmak için gereklidir. Evcil hayvanlarımızın ve küçük çocuklarımızın kontrolümüz dışında bahçemizden çıkmasını istemiyorsak gerçekten çitlere ihtiyacımız var. Bunun tersine, diğer hayvanları ve kötü niyetli bireyleri de bahçemizden uzak tutmak istiyorsak yine çitlere ihtiyacımız var. Yeni bir bahçe çit tasarımı hem bu amaçlara hizmet etmeli, hemde genel olarak bahçe peyzajında şık durmalı. Bahçe ve peyzaj projeleriniz için birbirinden güzel çit ve bahçe bitkileri dekorasyon önerileri.

Bilgi : Ahşap çit boyamak için akrilik veya yağlı boya kullanabilirsiniz, Permolife Su Bazlı Parlak Boya iç ve dış mekanlardaki tüm ahşap, metal ve beton yüzeylerde, kapı, pencere ve mobilyalarda kullanılan akrilik su bazlı parlak boyadır. Metal aksamlı çitler için sentetik boyalardan Permolit Hammertone sentetik metal boyası kullanabilirsiniz.

Bahçe tasarımı için Bahçe Bitkileri

Çitlerinizin üzerinde bitkileri, dekoratif şekillerde kullanabilirsiniz. Dekoratif şekillerde kullanılan bitkiler bahçenizin daha modern görünmesini sağlayacaktır. Fotoğrafta renk uyumu ve düzeni ile oldukça şık bir bahçe çiti tasarımı var.

Çit saksıları ile bitki yetiştirme

Bahçe çitiniz üzerinde bitkileri direk kullanmak yerine fotoğrafta gördüğünüz gibi saksılar içerisinde de kullanabilirsiniz. Bunun için rengarenk saksılar içine yerleştirdiğiniz bitkilerinizi çitin üzerine istediğiniz bir dizaynda sabitlemeniz yeterli olacaktır.

Rengarenk çiçekli çitler Bahçe Bitkileri

rengarenk çiçeklerle süslenmiş çitler Bahçe Bitkileri

Tamamen yeşil bitkiler yerine çitlerinizde renkli çiçekleride kullanabilirsiniz. Yukarıdaki örnekte güller kullanılmış. Sert manzara görüntüleri yerine mimari detaylar ve gizlilik unsurlarını bir araya getirmek ve şık bir görsel oluşturmak için renkli çiçekli bitkiler iyi bir tercih. Burada sarmaşık gül güzel bir görüntü oluşturmuş, bununla beraber bodur bitkilerde tercih edilebilir.

Lale ile dekore edilmiş çitler Bahçe Bitkileri

Lalelerle süslenmiş klasik bir çit örneği. Klasik tarzdan vazgeçemeyenler için, ideal bir çalışma, lalelerin renkleri çitlerin ve yeşilliklerin arasında neşeli bir görüntü oluşturmuş.

Çit Bitkileri ve Bahçe Bitkileri Nelerdir İsimleri ve Özellikleri

Begonvil
Begonvil

Begonvil rengi ve görüntüsüyle en çok tercih edilen bahçe bitkilerinden biridir. Çiçekleri turuncu, sarı, kırmızı, mor renklerdedir. Kuraklığa dayanıklıdır, çabuk yetiştirilir, bakımı kolaydır.

Ortancalar
Ortancalar

Ortancalar yaz aylarında beyaz çiçekleriyle bahçeleri süsler. Sarmaşık yapısında bir bitki olduğu için çitlerde kullanıma uygundur . Rahatlıkla çitlere ve duvarlara tırmanabilir, bakımı kolaydır.

Campsis
Campsis

Campsis diğer isimleri acem borusu yada trompet asması,kırmızı ve turuncu çiçekler açan bu bitki çok kolay büyüyen bir asma türüdür. Dayanıklı bir bitkidir her koşula uyum sağlayabilir.

Hanımeli
Hanımeli

Hanımeli çok yıllık bir bitkidir, uzun bir çiçeklenme dönemi vardır. Haziran ortasından eylül ayına kadar trompet şeklindeki çiçekleri tüm bahçenizi güzel kokularıyla sarar. Hanımeli bitkisi yolundaki duvar çit ne varsa üzerini rahatlıkla sarar.

Yıldız yasemin
Yıldız yasemin

Yıldız yasemin, çit ve bahçe bitkisi olarak yetiştirebileceğiniz çabuk büyüyen ve yaprak dökmeyen bir sarmaşık bitkisi. Çitleriniz ister direk ister kafes şeklinde olsun rahatlıkla sarar, dayanıklı ve bakımı kolay bir bitkidir.

Çit ve Bahçe Bitkileri Dekorasyon Örnekleri” yazısında bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?