Çatı Katı Banyo Modelleri

Çatı Katı Banyo Dekorasyonu

Çatı Katı Banyo Dekorasyonu

Çatı katı dairelerin dekorasyonunun ne zor olduğunu bilirsiniz. Çatının şeklinden dolayı, dairenin dışa doğru olan alanlarında orantılı olarak tavanda giderek daha aşağı bir yol izler. Maalesef bu durum evin yaşam alanını oldukça sıkışık bir hale getirir. Bu makalemizde çatı katı banyo dekorasyonu ile ilgili öneriler paylaşıyoruz. Daha sonraki makalelerde çatı katı dairelerin diğer yaşam alanları ile ilgili paylaşımlarımız olacak. Çatı katı banyo dekorasyonu zor ama imkansız değil elbette. Daire sadece çatı katından ibaret olabilir, yada dubleks olup banyoyu çatı katına yapmak isteyebilirsiniz.

Çatı Katı Banyo Modelleri

Çatı katının eğimli tavan sebebiyle kısıtlı olmasını bir avantaja çevirmek mümkün. Bunun yanında ekstra bir banyo içinde mükemmel bir alan olabilir. Açık kirişler, eğimli çatı pencereleri, bu banyoyu ferah ve dinlendirici bir sığınak haline getirebilir. İlham verici çatı katı dekorasyon örnekleriyle devam edelim.

Çatı Katı Banyo Dekorasyonu
Kaynak Pinterest

Duş alırken doğal ışıktan faydalanmak için harika bir çatı katı banyo dekorasyonu.

Çatı Katı Banyo Dekorasyonu
Kaynak Pinterest

Çatı katının ilginç açısı çok güzel değerlendirilmiş. Rustik ve modern tarzın sentezi olan bu tasarımı banyo için ayırdığınız alan genişse mutlaka denemelisiniz.

Çatı Katı Banyo Modelleri
Kaynak Pinterest

Küçük banyo alanlarını daha ferah ve büyük göstermek için cam kapı ve kısmi cam duvarlar oldukça iyi bir fikir. Bunun yanında siyah beyaz dekorasyonda çatı katı banyoları için kullanılabilir.

Çatı Katı Banyo Modelleri
Kaynak Pinterest

Geniş modern, ferah bir banyo tasarımı. Direk yatak odasından geçilen komple cam duvarlarla ve çift pencere avantajıyla gerçekten keyifli bir dekorasyon örneği.

Gri ve Beyazın Kullanıldığı Bitkilerle Süşlenmiş Çatı Banyosu
Kaynak Pinterest

Genel olarak banyolarda renk tercihi beyaz olsada, gri ile kombinlenmiş dekorasyonlarda oldukça ferah görünüyor. Çatı katı banyonuzun dekorasyonuna ilave edeceğiniz bitkiler, doğal gün ışığı ile birlikte çok güzel görünecek.

Farklı renk tonlarını birlikte kullanmak alanı geniş gösterir
Farklı renk tonlarını birlikte kullanmak alanı geniş gösterir Kaynak Pinterest

Çatı katı banyoları minimum alanla küçük gibi görünse de, minimum alanı en üst düzeye çıkarabilmemiz mümkün. Derinlik kazandırmak ve alanı geniş göstermek için farklı renk tonlarını duvarlarda birlikte kullanmak bu konuda işimize yarayabilir.

Farklı renk tonlarına bir başka örnek
Farklı renk tonlarına bir başka örnek – Kaynak Pinterest

Farklı renk kombinasyonuna bir örnek daha, banyo küçük olmasına karşın daha geniş görünüyor. Sade modern tarzlardan hoşlananlar için ideal bir tasarım.

Antik tarzda çatı katı banyosu.
Antik tarzda çatı katı banyosu – Kaynak Pinterest
Şeker gibi bir çatı katı banyosu arıyorsanız, işte karşınızda.
Şeker gibi bir çatı katı banyosu arıyorsanız, işte karşınızda – Kaynak Pinterest
Mor çatı katı banyosu ile bu makalemizi bitiriyoruz.
Mor çatı katı banyosu ile bu makalemizi bitiriyoruz. – Kaynak Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?