Banyo Penceresi İçin Perde Seçimi

Banyo Penceresi için Perde Modelleri

Banyo Penceresi İçin Perde Seçimi

Banyo dekorasyonu yaparken genellikle, fayanslar, küvet, lavabo, dolaplar, yer döşemesi gibi şeylere odaklanırız. Genellikle en az ilgilendiğimiz şeylerden biri perdelerdir. Evet bu makalemizde dekorda en sona bıraktığımız , üstünde pek durmadığımız perdelerden konuşacağız. Banyo penceresi için perde modelleri seçerken dikkat etmemiz gereken noktaları inceleyeceğiz. Banyo pencerelerindeki perdelerin genel görevleri iç görünürlüğü azaltmak, doğal aydınlatma insidansını azaltmak ve dekoratif bir görüntü sağlamaktır.

Pencerenin yeri perde için kullanacağınız malzeme ile doğrudan bağlantılıdır. Banyo çok buhar oluyorsa pencere duşa yakınsa, bu durumda perdelerin plastik veya PVC malzemelerden yapılmış olması gerekir. Neme dayanıklı malzeme sonradan yaşayacağınız sorunlara engel olur.

Doğru malzemeyi seçtiyseniz, sıra modele ve tarza geldi demektir. Bununla ilgi alternatifler çok. Pratik ve kullanımı kolay olsun olsun derseniz, panjur ve stor tarzı perdeleri kullanmanızı tavsiye edebilirim.

Geleneksel, klasik tarzdan yana seçim kullanacaksanız, bu durumda kumaşların dokusu, ışık geçirgenliği önemli olacak. Banyo için genelde ışığın geçmesine izin veren, açık renk desenli yada düz perdeler her zaman daha favori ürünlerdir.

Banyo Penceresi için Perde Modelleri

Hazır ürünler almak isterseniz pencere ölçüsünü tutturmanız gerekecek. Genelde hazır ürünlerin ölçüsü ile evdeki pencerenin ölçüsü oldukça zor yakalanır. Bu sebeple banyo penceresi için perde seçerken, pencerenize uygun bir perde çeşidi kendiniz yaptırmanız daha iyi olur. Neler dikkat etmemiz gerektiğini öğrendiğimize göre, şimdi ilham verici banyo perdesi modellerini paylaşalım.

Banyo Penceresi için Perde Modelleri
Vinil Panjurlar – Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Vinil panjurlar, ahşaba göre daha dayanıklı oldukları için, şişmeyecek, eğilmeyecek. Banyo penceresi için perde olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Banyo Penceresi için Perde Modelleri
Klasik Perdeler | Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Klasik dekorasyondan vazgeçemeyenler için, oldukça romantik ve banyo için klasik bir seçim.

Stor Perde
Stor Perde | Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Stor perdeler kullanım açısından çok pratik, düz yada desenli kullanabilirsiniz.

Pastel Ton Banyo Perdesi
Pastel Ton Banyo Perdesi | Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Banyo penceresi için perde seçerken yumuşak ve pastel tonlar seçmeniz banyonuzu daha ferah gösterir.

Stor ve Perdenin birlikte kombini
Stor ve Perdenin birlikte kombini | Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Eşsiz bir görünüm elde etmek için farklı malzemeleri ve tarzları karıştırın, stor ve perdeyi birlikte kullanın. Renkli, desenli bir perde ve düz bir stor olabilir.

Modern Banyo Perdeleri
Modern Banyo Perdeleri | Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Daha minimalist ve modern birşeylerde deneyebilirsiniz. Sadelikten yana bir dekorasyon istiyorsanız biraz daha modern perdeler seçmelisiniz.

Basit ve şık banyo perde dekorasyonu
Basit ve şık banyo perde dekorasyonu | Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Çiftlik evi tarzı rustik ve halkaları olan banyo perdesi. Basit ama şık, tüm banyo dekorasyonu ile uyumlu.

Banyo pencerelerini dekorasyonda sona bıraksak bile, sayısız perde çeşidi ve tasarımı var. Burada sadece çok az bir kısmını paylaştık. Umarım faydalı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?