Mobilya Tamir Macunu Nasıl Uygulanır Nasıl Kullanılır?

Ahşap Tamir Macunu Nasıl Uygulanır

Ahşap tamir macunu, kullanımı kolay kılan hoş ve ince taneli bir dokuya sahip geleneksel bir dolgu macunudur. Ahşap tamir macunu öncelikle mobilya endüstrisinde daha küçük tamirlerde ve zımparalama arasında yapılan işlerde kullanılır.  Ahşap Macun, rekabetçi fiyatı nedeniyle diğer onarım ürünlerine göre ekonomik bir alternatiftir.  Makalemizde ahşap tamir macunu nasıl uygulanır nasıl kullanılır ve ahşap dolgu macunu kullanım örnekleri vereceğiz.

Masif Kaplama Tamir Macunu Nasıl Uygulanır?

Bu başlık altında sizlere masif kaplama tamir macunu nasıl uygulanır sorusuna cevap vereceğiz. Dolgu tipini (ve rengini) seçtikten sonra, tahtaya uygulamanın zamanı gelmiştir. Dolguyu uygulamak için kullanılan tercih edilen teknik kiminle konuştuğuna bağlı olarak değişir. Dolgu bir fırça ile uygulanabilir, plastik bir kazıyıcı veya bir bezle yayılabilir. Hangi uygulama yöntemini seçerseniz seçin, dolgunun gren içerisinde başarılı bir şekilde paketlendiğinden emin olmak için dolguyu dairesel hareketlerle uygulamalısınız. Dolguyu ilk uyguladığınızda, dolgunun birkaç dakika sonra donuklaşmaya başlayan parlak bir parlaklığa sahip olduğunu göreceksiniz. Dolgu donuklaştığında sertleşmeye başlar. Bu sırada, dolguyu çok sert hale getirmeden önce fazla macunu çıkarmanız gerekir, çünkü çıkarması çok zordur. Hamur donmadan önceki sınırlı süre nedeniyle, bir seferde küçük bir alanda çalışmak önemlidir.

Ahşap Tamir Macunu Nasıl Uygulanır

Bu başlık altında sizlere Ahşap tamir macunu nasıl uygulanır sorusuna cevap vereceğiz. Ahşap tamir macunu kullanıma hazır ve karıştırılması gerekmeyen bir macun dolgusu olarak geldiği için ahşabı düzeltmenin kolay bir yoludur. Sadece düğüme uygun miktarda ahşap macunu sürün, düğüm tahta dolgusu ile doldurulduğunda, macun kuruyuncaya kadar bırakın. Kuruma süresi onarımın boyutuna bağlıdır. Macun kuruduğunda, fazla macun doldurucuyu zımparalamanız yeterli olacaktır. Dolgu macunu, kalsiyum karbonat, baryum hidroksit, barlit, silika gibi çeşitli malzemelerden yapılır ve renkli macun dolguları durumunda, renkler için macun renklendiricileri ilave edilir. İki farklı tip dolgu maddesi vardır: Yağ bazlı ve su bazlı dolgu. yağ macunları, doldurucuya eklenen bir alkile sahipken, su bazlı dolgular bir glikol içermektedir. Yağ tipi dolgu maddelerinin su bazlı dolgu maddelerine göre kuruması daha uzun sürer ve Naptha kullanılarak temizlenebilir.

Permolit Masif ve Kaplama Tamir Macunu

Permolit masif ve kaplama tamir macunu, tüm ahşap yüzeylerdeki zemin bozukluklarını, açıklıklarını, tamirinde kullanılır. 25 farklı renk seçeneği sunan, doldurma gücü yüksek bir dolgu macunudur. Macun, masa üstleri, büfe üstleri, ahşap gitarlar, masalar, kahve masaları ve yatak odası mobilyaları için uygundur. Bu ürün zeminler için uygun değildir.

Masif ve Kaplama Tamir Macunu
Masif ve Kaplama Tamir Macunu

Masif kaplama macunumuzu en yakın permolit bayilerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?