Yumurta Kabuğu Ve Saten Boya Arasındaki Farklar Nelerdir

Yumurta Kabuğu Ve Saten Boya Arasındaki Farklar Nelerdir

Yumurta Kabuğu Ve Saten Boya Arasındaki Farklar Nelerdir Biliyor musunuz?

Saten ve yumurta kabuğu, her ikisi de düşük ila orta parlaklıkta çeşitli alanlarda iyi çalışan iki popüler yüzeydir. Saten ve yumurta kabuğu duvar boyası genellikle birlikte gruplandırılsa da, son bir karar vermeden önce anlaşılması gereken bazı belirgin farklılıkları vardır. Saten ve yumurta kabuğu arasındaki farkları ayırt etmenize ve hangisini seçeceğinize karar vermenize yardımcı olmak için, yumurta kabuğu ve saten boya arasındaki farklar makalemizle buradayız.

Yumurta Kabuğu Ve Saten Boya Arasındaki Farklar

Sonunda, görünüşte sonsuz gibi gelen seçeneklerinizi daralttınız ve mükemmel boya rengine karar verdiniz. Karar verme noktasında oldukça yoğun düşünmüşken şimdi her şey tamam deyip, boyamaya başlamadan önce düşünmeniz gereken daha pek çok şey var. Bitiş çok önemli. Boyama bittiğinde beklentilerinizi karşılamadığını bir eksiklik oluştuğunu veya genel havayı bozduğunu düşünebilirsiniz, peki böyle bir sonucu nasıl engelleriz?

Her yüzey boyanın hem görünümünü hem de performansını etkileyen farklı görüntüler içerir. Aradığınız belirli görünümü, boyadığınız odanın türünü, mekanın mimarisini, odanın aydınlatmasını ve daha fazlasını dikkate almanız önemlidir. Yüksek parlaklıkta bir boya donuk bir odayı canlandırabilirken, düşük parlaklıkta bir boya tüm çarpmaları veya kusurları maskeleyebilir.

Saten Boya

Saten Boya

Saten yüzeyler, genellikle kadifemsi görünüm olarak tanımlanan güzel bir parlaklığa sahiptir. Saten yarı parlaktan biraz daha az parlaktır ve odadaki aydınlatmaya bağlı olarak hem düz hem de parlak görünebilir. Saten, yumurta kabuğundan biraz daha yüksek bir parlaklığa sahiptir, yani daha yansıtıcı ve daha dayanıklıdır.

GÖRÜNÜŞÜ : Saten yüzeyler belli bir parlaklık derecesine sahipken, daha çok parlaklıktan çok parıltı olarak tanımlanırlar. Bir alanda sade bir derinlik oluşturmak veya seçtiğiniz boya rengini canlandırmak istiyorsanız, saten mükemmel bir seçimdir.

DAYANIKLILIK VE PERFORMANS: Saten boya çok dayanıklıdır ve yoğun trafikli alanlar için mükemmeldir. Saten boya kolayca temizlenebilir, ancak çok sert ovulursa parlaklığını kaybedebilir. Bir bezle temizlemeniz ve aşındırıcı ovalamalardan kaçınmanız önerilir.

SATEN BOYA NE ZAMAN KULLANILMALIDIR: Dayanıklılığı nedeniyle, birçok kişi banyolar, mutfaklar ve çocuk odaları için saten bir yüzey tercih eder. Saten, özellikle bir mekanın mimarisini vurgulamak istiyorsanız, duvarları boyamak için harika bir seçimdir. Saten duvar boyası kullanıyorsanız, duvarlarınızın parlaklığı tüm kusurları vurgulayacağından, duvarlarınızın pürüzsüz ve lekesiz olduğundan emin olun.

Yumurta Kabuğu Boya

Yumurta Kabuğu Boya

Yumurta kabuğu boyası, yumurta kabuğunun yüzeyi ile karşılaştırılabilecek çok ince bir parlaklığa sahip, yani oldukça düşük parlaklıktadır. Yumurta kabuğu çok fazla parlaklığa sahip olmasa da, ışığı bir odaya yansıtır , aşırı parlak görünmeden bir alanda derinlik oluşturur.

GÖRÜNÜŞÜ : Yumurta kabuğu , daha parlak ışıkla vurgulanabilen veya daha kısık ışıkla tonlanabilen yumuşak bir parlaklık sağlar. Düz veya mat yüzeylerden önce en düşük parlaklık seçeneğidir.

DAYANIKLILIK VE PERFORMANS : Yumurta kabuğu satenden daha az parlak olduğu için aynı zamanda biraz daha az dayanıklıdır. Bununla birlikte, düz veya mat yüzeylerden daha iyi dayanacaktır. Yumurta kabuğu boya, orta ila düşük trafik alanlarındaki duvarlar için harika bir seçenektir ve kolayca temizlenebilir.

YUMURTA KABUĞU NE ZAMAN KULLANILIR : Yumurta kabuğu, dayanıklı olduğu ve kolay kir tutmadığı için salon ve yemek odalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Duvarlarınızda çıkıntılar veya kusurlar varsa, fazladan bir yumurta kabuğu tabakası onları saten veya parlak boyalardan daha kolay gizleyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?