Yazlık Ev İçin Dekorasyon Fikirleri

Yazlık Ev İçin Dekorasyon Fikirleri

Yazlık ev için dekorasyon fikirleri ile tatilinizi daha anlamlı kılabilir, 2019 yılının yaz ayında yazlık evinizi yani bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Yazlık ev dekorasyon fikirleri için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Yazlık ev denince aklımıza ilk gelenler genellikle taş duvarlar, ahşap mobilyalar, renkli kapılar ve bembeyaz duvarlardır. Bunun yanı sıra yazlık evler genellikle sezonluk olarak kullanıldığı için az eşyalı ve uzun süreli kullanıma dayanıklı eşyalardan oluşmaktadır. Ancak yazlık evlere, günlük olarak kullanılan evler kadar özen gösterilmemektedir. Bu durumu değiştirmenin zamanı sizce de gelmedi mi?

Yazlık Ev Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde yazlık ev dekorasyon örnekleri için sizlere seçenekler sunduk. Yazlık evler genellikle gündelik yaşamınızda kullanılan evlerden daha küçük veya daha basıktır. Bu sebeple yazlık evlerin çoğu beyaza boyanmaktadır. Bu en iyi tercihlerden biridir. Beyaz duvar boyaları her zaman evinizi daha geniş ve ferah gösterilmektedir. Aynı zamanda beyaz renk ile kullanacağınız her materyali kolayca eleştirebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir aksesuarlarınızı değiştirdiğinizde odanızın atmosferi değiştirmeniz kolaylaşacaktır. Ancak bembeyaz bir görüntü pek sizlik değilse, açık pembe tonları, pastel yeşilleri, kırık beyaz veya yumurta kabuğu renklerini tercih edebilirsiniz. Bu renkler aydınlık bir görüntü elde etmenize yardımcı olacak ve yazlık ev dekorasyonu fikrinden uzaklaşmamış olacaksınız.

Farklı Malzemeler Kullanın.

Farklı yapıdaki malzemeleri kullanarak eklektik bir tarz elde etmeniz mümkündür. Eklektik kelimesini açıklamak gerekirse farklı tonlarda, farklı yapılarda ve görünümlerde ürünleri aynı anda kullanmak anlamına gelmektedir. Uyumlu olmayan nesnelerin tek bir kompozisyon içerisinde uyumlu bir hal alması ile göz zevkinizi arttırabilirsiniz. Bu görünümü elde etmek için aldığınız ürünleri set halinde olmak yerine farklı parçaları kombinleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Mesela antika bir mobilyanızı modern bir biblo ile sergileyebilir veya çoklu renkler içeren koltuğunuzun yanına sallanan ahşap bir sandalye ile kullanabilirsiniz.

Kendin Yap Projeleri ile Evinizi Düzenleyin.

Son dönemlerde geri dönüşüm projeleri ile eski mobilyalarınızı veya farklı ürünleri kullanarak yaptığınız, kendin projeleri yazlık eviniz için mükemmel bir tercih olabilir. Hem eğlenebileceğiniz hem de ailecek vakit geçirebileceğiniz kendin yap projeleri ile yazlığınızı kendin yap projeleri ile yazlığınızı güzelleştirebilirsiniz. Aile büyüklerinizden kalma bir vitrini sprey boya ile boyayabilir, kulplarını değiştirerek, yeni bir mobilya elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, kumsaldan topladığınız deniz kabukları ve bir adet çuval ipi ile kendinize ayna, mumluk ve aklınıza gelebilecek pek çok yaratıcı projeyi hayata geçirebilirsiniz.

Desenlerden Faydalanın

Kır evi tarzında bir görünüm istiyorsanız desenleri kullanmaktan korkmayın. En geleneksel desenlerden biri çiçek desenleridir ancak daha modern bir görünüm için pop-art, kilim ve geometrik desenlerini kullanabilirsiniz. Bu desenleri kullanarak konforlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarz desenleri kırlentlerinizde, halılarınızda veya battaniyelerinizde kullanabilirsiniz. Hatta son dönemlerde sıklıkla kullanılan vintage duvar karolarını banyolarınızda veya balkonlarınızda kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?