Yatak Odası Renkleri ve Modelleri Nasıl olmalı

Yatak Odası Renkleri

Yatak odası renkleri ile birbirinden güzel farklı tasarımları yatak odanıza taşıyabilirsiniz. Enerji veren ve moralinizi yükselten bir yatak odası oluşturmak için alternatif yatak odası renkleri ve modelleri üzerinde durmanız gerekmektedir.  Yatak odasında değişime karar vermeden önce yatak odası renkleri nasıl olmalı ve odanızda neyi ön plana çıkarmak istediğinizi iyi karar vermeniz gerekmektedir.

Koyu Yeşil Yatak Odası Renkleri 2018 – 2019

Koyu Yeşil Yatak Odası Renkleri

Koyu Yeşil Yatak Odası Renkleri

Koyu yeşil yatak odası renkleri yatak odanız için alternatif bir renk seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz. Bir yatak odası sadece uyumak için bir yer değil, aynı zamanda hayal gücünü harekete geçiren bir yer olmalıdır. Beyaz veya bej bir yatak odası renk kartelasında harika bir fikir olsa da, daha koyu renkler de odanızı büyüleyici bir konuma getirebilir. Asıl sebep basittir: Böyle bir zemine yerleştirdiğiniz her şey ortaya çıkacak ve harika bir kontrast yaratacaktır.

Zengin Mavi ve Gölgeli Pembe

Zengin Mavi ve Gölgeli Pembe

Zengin Mavi ve Gölgeli Pembe

Yaşam alanlarınız huzur bulduğunuz günün stresini attığınız ortamlardır. Bu nedenle İç mekanlarda aydınlık ve havadar odalar tercih edilmelidir; yatak odasında, dinlenmek için daha karanlık bir yer tercih etmediğiniz sürece. Çok huzurlu ve sakin görünen bir renk olan maviyi yatak odalarınızda tercih edebilirsiniz. Uzun ve yorucu bir günün ardından gül yataklar ve beyaz yastıklar, bu odaya aydınlık ve karanlığın mükemmel dengesini verir.

Lacivert, Gri ve Beyaz

Lacivert, Gri ve Beyaz

Bir yatak odasında huzuru dengelemek için, bir cesur rengin ve küçük bir aksan rengin gidip daha sonra paletin geri kalanını sakinleştirici tonlarla uyumu ön plandadır. Yatak odasının ana rengi yatağından mavi başlığından geliyor ve sakin ve rahat bir alan yaratmak için gri ve beyaz tonlarında yatak takımları ve perdeler var. Küçük bir yeşillik hayat getirir ve altından bir dokunuş dekoru yükseltir. Mevsimsel yenilemeyi seviyorsam, yumuşak pembe, mercan veya hardalda minderler ve / veya çiçekler eklemek kolaydır.

Krem, Kahverengi ve Allık Pembesi


Krem, Kahverengi ve Allık Pembesi

Yumuşak, şehvetli ve sofistike, kremlerin nötr renk paleti, yumuşak kaşlar, güvercin grileri, allık pembeleri ve ara sıra altın vurgular, zarif, sakin ve feminen bir iç mekan yaratmanıza yardımcı olur.

Yatak Odası Renkleri Anlamları

Yatak odası renkleri anlamları başlığı altında sizlere yatak odasında seçmiş olduğunuz renklerin anlamlarından bahsettik. Seçmiş olduğunuz her rengin bir anlamı vardır.

Kırmızı Rengin Anlamı:  Bu bir uyarıcıdır. Cesaret ve korkusuzluğu arttırır. Kendine güveni arttırmak istediğinizde bu rengi kullanın. Ancak çok fazla kırmızı, sizi aşırı heyecanlı veya tedirgin hissetmenize neden olabilir.

Turuncu Rengin Anlamı: Bu canlı renk tonu öz bilincini azaltır ve kendinizi güvenle ifade etmenizi sağlar. Daha genç hissetmek istediğinizde evinizde kullanın. Kahkaha ve kutlamanın rengi. 

Koyu Mavi Rengin Anlamı: Düşüncenizi arındıracaktır, böylece dağınıklığı kesebilir ve yaşamınızda neyin en önemli olduğunu keşfedebilirsiniz. Büyük resmi küçük resimle birleştirmenize yardımcı olur. Bir karar vermeniz gerektiğinde koyu mavi giyin. 

Yeşil Rengin Anlamı: Doğadaki ana renk, yaşamın zenginliklerine karşılık gelir. Yeni başlangıçların ve büyümenin rengidir. Eşsiz yeteneklerinizi onurlandırmanız ve onları maddi dünyada tezahür ettirmeniz için cesaretlendirecektir.

Sarı Rengin Anlamı: Bu renk zeka ve zihinsel çevikliği arttırdığı bilinmektedir. Sohbeti canlandırmaya ve düşünceleri netleştirmeye yardımcı olabilir. 

Pembe Rengin Anlamı: Nazik ve yatıştırıcı, pembe sevginin rengidir. Hassasiyeti arttırır ve duygusal geçiş zamanlarında bir rahatlıktır. Alışkanlığı ve anlayışı arttırmaya çalışırken bir odada kullanın. 

Yatak odası renkleri önerilerimiz yatak odanıza parlak bir blok renk veya desen patlaması eklemenizi sağlar. Yatak odanızda kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız yatak odası renkleri seçerken kişisel özelliklerini yansıtmanıza önem vermeniz gerekir.

Daha fazla yatak odası renkleri ve dekorasyonu ile ilgili fikir almak istiyorsanız bu yazımızı da okuyabilirsiniz: Yatak Odası İçin Duvar Boyası Fikirleri

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?