Vernikli Ahşap Koruyucu Nedir Nasıl Uygulanır?

vernikli ahşap koruyucu nedir nasıl uygulanır

Vernikli ahşap koruyucu, yaşam alanlarınız ahşap ürünleriniz için vazgeçilmeziniz konumundadır. Sizlere bu makalemizde vernikli ahşap koruyucu nedir nasıl uygulanır sorusuna cevap vereceğiz. Ahşaplarınızda usta yardımı olmadan sizlerde rahatlıkla uygulama yapabilirsiniz. 

Ahşap Koruyucu Fiyatları

Ürünün segmentine göre farklılık gösteren ahşap koruyucu fiyatları için piyasada çok farklı rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Permolit Boya üstün özellikleri ahşaplarınıza yeniden hayat veren zengin ürün gamıyla ilgili ve ahşap koruyucu fiyatları hakkında bilgi almak için sizleri en yakın permolit bayimize bekliyoruz

Ahşap Vernik Renkleri

Permolit Boya’da yer alan oldukça zengin ahşap vernik renkleri ile ahşaplarınızda dilediğiniz renkleri yansıtabilirsiniz ve böylece klasik ahşap renklerinde çıkabilirsiniz. 12 farklı renk seçeneğiyle ahşaplarınızda dekoratif görünüm kazandırabilirsiniz. 

Vernikli Ahşap Renk Koruyucu Kartelası 

Ahşap Vernik Renkleri

Ahşap Koruyucu

Ahşap ve ahşap ürünleri zaman içerisinde bozulabilir ve deformeye uğrar. Bu nedenle ahşaplarınız için ahşap koruyucu kullanmanızı öneririz.  
Koruyucular ahşap ömrünü uzatabilir ve orman kaynaklarının atıklarını azaltabilir, ancak uygun kullanım önemlidir. Piyasada birçok çeşit ahşap koruyucu bulunmaktadır bu nedenle ahşap koruyucu kullanmadan ürününüzün hangi kimyasal ile işlendiğini bilmek önemlidir. 

Antik Ceviz Ahşap Koruyucu Vernik

Antik ceviz ahşap koruyucu vernik en çok tercih edilen renklerin arasında gelmektedir.  Antik ceviz ahşap koruyucu vernik ile ahşap ve ahşap ürünlerinizde doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Verniksiz Ahşap Koruyucu

Verniksiz ahşap koruyucu ahşap ürünlerinize doğal ahşap görünümü kazandırır. Ahşabın doğal dokusunu bozmaz, nefes almasını sağlar. 

Ahşap Vernik Çeşitleri 

Ahşap vernik çeşitleri kullanılacak ahşap malzemesinin yapısına göre farklılık göstermektedir.  Ahşap vernik çeşitleri üç gruba ayrılır.

Selülozik Vernikler: Selüloz vernikler nitroselüloz ve organik solvent bazlı verniklerdir. Kullanımı kolaydır. Her ne kadar poliüretan, akrilik, UV ve su vernikleri gibi modern sistemler piyasaya sunulmuş olsa da, selüloz vernikleri hala sıklıkla kullanılmaktadır. Nitroselüloz aynı zamanda kökeni ağacın özünde, ahşabın kendisinde bulunan doğal bir üründür. 

Poliüretan Vernikler: Havzanın PU vernikleri (PoliUrethane için PU) çok reaktiftir. Bunlar iki bileşenden oluşur: vernik ve sertleştirici. Her iki bileşen ambalaj üzerindeki belirtilen karışım oranına göre iyi karıştırılmalıdır. Son kat boya için yüksek talepler yapıldığında, Havzanın PU vernikleri kullanılır. Çoğunlukla, bu ürünler mutfak ve banyo mobilyalarına, laboratuvar ve eczanelere yönelik tesislere uygulanır. Her ne kadar içte evrensel olarak kullanılsalar da, bitümlü lekeler veya benzinli lekeler gibi yağlı yüzeylerle birleştirilemezler.

Sentetik Vernikler: Sentetik vernikler, bazı durumlarda, daha az doygunluk ve daha düşük parlaklık sunarlar.

Ahşap Koruyucular Ürün Grubumuza Göz Atın

Vernikli Ahşap Koruyucu Nedir Nasıl Uygulanır?” yazısında 10 düşünce

 1. Muart diyor ki:

  Merhaba,
  Kompresörlü sprey tabanca ile kullanabileceğim, çabuk kuruyan, renkli ahşap koruyucu için hangi ürünü almalıyım?

 2. Attila özkan diyor ki:

  S.a
  Konik sehpa ayak sehpa imalatçısıyız vernikli ahşap koruyucuyla
  Sehpa ayaklarıni daldırma usülü boyamak istedim ceviz renk çok koyu oldu rengi açmak için ne yapmam gerekli

 3. yener calay diyor ki:

  benim 88 metre kare evim var üstünü ahşaptan yaptım şu anda ahşaptan tıkırdılar geldi içine güve girmiş bu güveleri yok etmek için önereceğiniz bir koruyucu varmı acil cevaplarmısınız saygılar

  • Permolit Boya diyor ki:

   Rezzan Hanım merhaba, öncelikle Permolit Boya’ya göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. 4 mevsim boyunca güvenle uygulama yapabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?