Sıvı Plastik İzolasyon Kaplamaları

Sıvı Plastik İzolasyon Kaplamaları

Sıvı Plastik İzolasyon Kaplamaları

En iyi su yalıtım malzemesi hangisidir denildiğinde ilk akla gelen geleneksel yalıtım malzemelerine alternatif olması ve uygulamasının kolay olması ile tercih sebebi olan PERMODUR olacaktır. Bir diğer önemli ayrıntı PERMODUR ince, sıvı karakteri sayesinde geleneksel yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanılabilir. Yüzeyde ikinci bir cilt oluşturur.

 • Su yalıtımı sağlar
 • Kimyasal ve UV ışınlarına karşı dirençli
 • Buhar geçirmez
 • Mantar, küf, ve neme karşı koruma

Günümüzde yalıtım malzemelerine ve özellikle ısı yalıtımı malzemelerine karşı gereksinimi tek bir şeyle sınırlandırmak yeterli değil. Etkili bir izolasyon için, yeni kaplamaların bir dizi farklı başka faydalı özelliğe sahip olması gerekiyor.

Sıvı Plastik İzolasyon Kaplamaları

En iyi su yalıtım malzemesi hangisidir

İdeal bir izolasyon malzemesi, çok fonksiyonlu, etkili ve uygun fiyatlı olmalı. Aynı zamanda uygulaması, kullanımı kolay olmalı, çevre açısından güvenli olmalı, yapılara ve yüzeye zarar vermemeli. İşte tamda bu sebeplerden dolayı size PERMODUR izolasyon kaplamasını tavsiye ediyoruz.

Su seviyelerinin yükselmesi veya su basması sonucu hasar görebilen bodrum duvarları, depo, garaj, bölmeler, cepheler, pencere duvar bağlantıları izole edilmelidir. Buralara yapılacak izolasyon hem ısı kaybını azaltır, hemde nem ve sudan korur.
Mantar ve küf, üremek ve yayılmak için beslenmeye ihtiyaç duyar, aşırı nem ve uygun sıcaklık oluştuğunda onların büyümeleri için iyi bir ortam hazırlanmış olur. Bunun yanında duvar kağıtları ve toz gibi binaların inşaat kısımlarındaki bir çok malzemede küf ve mantarlar için ortamı iyileştirir. PERMODUR nem ve su yalıtımı sağladığı için mantar, küf ve yosun oluşumuna engel olacaktır.

Permodur Sıvı Plastik Kaplama
Permodur Sıvı Plastik Kaplama

Solvent ve bitüm içermez. Ürünlerin dikkat etmemiz gereken özelliklerinden biride zararlı kimyasallar içermemeleri, sadece izolasyon yeterli değil biliyorsunuz.

Binaları neme, rutubete karşı korumanın yanında çatı izolasyonunda kullanıldığında su ve yağmur suyunun zararlı etkilerinden korur. Çatılar yazın ısının en yüksek, kışında en düşük olduğu yerlerdir. Buraların izolasyonunda dayanıklılık hemen ön plana geçiyor.

İzolasyon malzemelerinin dayanıklılığı oldukça önemli bir konu. PERMODUR elastik olmasından dolayı sıcak veya soğuk havalardan etkilenmez, izolasyonda çatlama olmaz, mükemmel bir yapışma yeteneğine sahiptir.

Pencere pervazları hem ısı kaybına neden olabilir, hemde yağmur ve su geçirebileceği için rutubet ve yosun oluşumuna sebep olabilir. Özelliklede bir sahil şehrinde oturuyorsanız, yağmur ve nemin çok olduğu bir bölgede iseniz pencere pervazlarının izolasyonu önemlidir.

Permokolor Üniversal Renklendirici
Permokolor Üniversal Renklendirici

PERMODUR beyaz renkli olarak üretiliyor, siz renkli kullanmak istiyorsanız PERMOKOLOR renk tüpleri ile renklendirebilirsiniz, böylece yüzeylere dekoratif bir görünüm kazandırmış olursunuz. Renkleri karıştırarak farklı tonlarda elde etmeniz mümkün.

Permodur Sıvı Plastik İzolasyon Kaplaması
Permodur Sıvı Plastik İzolasyon Kaplaması

Permodur Su Yalıtım Malzemesi

PERMODUR ürünleri fırça ve rulo ile kolayca uygulanabilir. Kullanım kolaylığı açısından rahatlıkla kendiniz bile uygulayabilirsiniz.Uygulamayı gerektirecek yüzey her türlü yapışkanlığı etkileyecek, kir, toz, yağ, ve gevşek dokulardan arındırılmalıdır. Gerekirse yıkanır ve kuru hale getirilir. Fırça veya rulo ile 1 veya 2 kat uygulanır. Dokunmak için 1-2 saat gerekir. Katlar arasında tam kuruma için 24 saat bekletilmesi önerilir. Katlar birbirine 90 derecelik bir açı ile çapraz olarak uygulanır.

Su ile ilk kat %40 inceltilir. İkinci ve diğer katlar inceltilmeden direkt olarak uygulanır. İzolasyon için PERMODUR tercih edin rahat edin.

Sıvı Plastik İzolasyon Kaplamaları” yazısında 4 düşünce

  • Permolit Boya diyor ki:

   Merhaba, öncelikle Permolit Boya’yı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Üretici firma olmamız nedeniyle direkt satış yapmıyoruz maalesef. Permolit Boya fiyatlarını ve ödeme yöntemlerini öğrenmek için en yakın Permolit Boya bayilerine, online e-ticaret sitelerine veya yapı marketlere göz atabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. 🌈🎨

  • Permolit Boya diyor ki:

   Zeynep Hanım merhaba, öncelikle Permolit Boya’ya göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Tabii ki sizler de uygulayabilirsiniz, yönerge formlarımızı takip etmeniz yeterli olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?